JarkaL
07.03.10,12:02
Ahojte, moja dcéra prišla zo školy s tým, že sa teší na to, keď jej vypadne mliečny zub, lebo ak ho dá v noci pod vankúš, tak príde Zúbková víla a niečo jej prinesie. Minulý týždeň jej vypadol a keďže sme na to boli pripravení, Zúbková víla naozaj darček priniesla. Iba sa chcem opýtať, to má prísť ešte 19x, alebo stačí pri prvom zube?:)
zlatica76
07.03.10,11:18
Ja to mám pri kazdom zube :)

Takze este 19 x :)
Ale davam len skutocne malu drobnost.
JarkaL
07.03.10,11:27
ďakujem
davidkova mamina
10.03.10,07:20
Mám sestru o 18 rokov mladšiu, tiež sme mali Zubkovu vílu, od radosti si trhala zubky sama, aj keď sa neknisali. Vila chodila zakaždým ale čím ďalej tým menšia. Prvýkrát to bol baliček sladkosti,- potom polovičný - pre motyváciu, -čokoláda, - cukriky a potom to boli už len maličkosti- žuvačka s cukrikom,---:D. Ale bolo to omnoho prijemnejšie pre všetkých ako keď trikmy trhali zubky rodičia nám
božena24
10.03.10,07:38
Jéj, super nápad, zúbková víla. U nás pri dnes už 10-ročnom synovi chodili myšky. Prevzala som tento nápad od sestry. Škoda, že som nevedela o zúbkovej víle. Znie to lepšie ako myšky, ale efekt je rovnaký. Možno tú vílu uplatním pri dcérke. Ďakujem za inšpiráciu.
stella125
11.03.10,07:13
Nedávno som sa zasmiala, zbadala som zúbkovú vílu v encyklopédii. Ale ešte predtým som sa o nej dozvedela od dcéry. Človek sa aj takto všeličo dozvie ...
Laco-monter
11.03.10,07:21
A ja som si myslel , že ide o skutočný dom, Zubkovú vilu,

teda vilu, ktorú projektoval architekt Zubek...
EMILY04
11.03.10,07:46
Aj u nás chodí zúbková víla a dokonca máme o nej doma aj rozprávkovu knižku. Takže moje dievčence sa vždy tešia keď im zúbok vypadne. A ja im schovám vždy pod vankúš maličkosť. Keďže ja mám dievčatá a podľa knižky sa zúbky menia na perly tak moje dievčence dostávajú pod vankúšik dúhovú korálku a tak tie korálky potom navliekajú na budúci náhrdelník. Je to veľmi milé vidieť ich,ako s radosťou a iskrou v očkách to robia.
dalid
11.03.10,08:39
Zubkova vila chodi v anglosaskych krajinach tu sme na Slovensku. Potom asi vsetci oslavujete doma aj Halloween a chodi k vam Santa Claus.. ..uz sa necudujem, preco ista politicka strana presadila zakonom hranie hymny na zakladnych skolach.... :( :(

To je iba moj nazor na vlacenie cudzich nezmyslov do nasej kultury. Nebite ma ;)
Aankaa
11.03.10,18:06
... aj ja si z detstva pamätám myšky a svojim deťom to podávam tak isto ...
kyblik
11.03.10,18:19
Zubkova vila chodi v anglosaskych krajinach tu sme na Slovensku. Potom asi vsetci oslavujete doma aj Halloween a chodi k vam Santa Claus.. ..uz sa necudujem, preco ista politicka strana presadila zakonom hranie hymny na zakladnych skolach.... :( :(

To je iba moj nazor na vlacenie cudzich nezmyslov do nasej kultury. Nebite ma ;)

Zúbková víla pomáha... Haloween blbne ľuďom hlavu...;)
JarkaL
11.03.10,23:35
Halloween neoslavujeme ani neuznávame, aj keď počas môjho detstva sme vyrábali z tekvíc strašiakov a o nejakom Halloweene sme ani netušili. Darčeky u nás nosí Ježiško. V našej rodine si ctíme tradície našich predkov. Ale Zúbková víla sa mi páči ako pomoc pri zbavení sa detí strachu z bolesti pri strate prvých zúbkov a nemám pocit, žeby sme preto boli horší Slováci.
LukyKs
01.04.14,17:03
Logicky že pomáha
- vypadne zub
- prinesie cukríky
- to pomáha vypadávaniu ďalších zubov
-
-
nakoniec donesie protézu :D
juliko
07.05.14,07:59
prosim, prosim, ... vsetky mamicky/zubkove vily, nekazte nase deti a ich zubky. namiesto sladkosti im radsej dajte ovocie alebo drobnost. nalepku, tetovacku, karticku s obrazkom, .... napad s koralkami je tiez skvely. urcite sa potesia. a nove zubky budu zdravsie - VESELE ZUBKY.