Vladka81
07.03.10,12:06
Ahoj Poradaci,

potrebovala by som poradit. Mam fakturu + zmluvu za umelecky vykon nemeckej umelkyne. Faktura je na sumu dohodnutu v zmluve za vykon + v zmluve je uvedene, ze vsetky naklady znasa firma. Boli tam letenky, preprava z letiska a tak. Mozem tieto naklady zauctovat do firmy????
Tiez sa chcem opytat, podla zakona o DPH platneho od 1.1:.2010 sa na to vzťahuje §16 ods. 3????? Musim tu fakturu za umelecky vykon samozdanit????
Dakujem za rychlu odpoved, uz som tak popletena z tych zmien.
Vladka81
08.03.10,09:31
Nikto mi nepomoze??? Prosim o pomoc.
Dandy 2
12.08.10,05:22
Vladka prosím ťa ako si vyriešila tento problém z hľadiska DPH, my máme teraz to isté
a_je_to
16.08.10,19:44
Ahoj Poradaci,

potrebovala by som poradit. Mam fakturu + zmluvu za umelecky vykon nemeckej umelkyne. Faktura je na sumu dohodnutu v zmluve za vykon + v zmluve je uvedene, ze vsetky naklady znasa firma. Boli tam letenky, preprava z letiska a tak. Mozem tieto naklady zauctovat do firmy????
Tiez sa chcem opytat, podla zakona o DPH platneho od 1.1:.2010 sa na to vzťahuje §16 ods. 3????? Musim tu fakturu za umelecky vykon samozdanit????
Dakujem za rychlu odpoved, uz som tak popletena z tych zmien.

Všetky náklady podľa zmluvy môže znášať firma, ak ich umelkyňa podľa zmluvy vyúčtovala, doložila a prevzala za ne úhradu oproti podpisu, alebo ak sú na meno firmy a firma ich hradila na vlastnú objednávku. Potom sa môžu zaúčtovať. Nemecká umelkyňa by mala byť registrovaná pre daň v svojej krajine a na jej faktúre by malo byť jej IČ DPH a poznámka o prenose daňovej povinnosti na príjemcu umeleckého výkonu. Vtedy má usporiadateľ SK prenesenú daňovú povinnosť a samozdaňuje odmenu v R09 a R10 priznania. Môže však ísť aj o oslobodenú činnosť, zodpovedajúcu nášmu § 33 nášho ZoDPH, vtedy nemusí byť registrovaná a odmena sa nesamozdaňuje, ale sa preukazuje nárok na oslobodenie, zodpovedajúci nášmu § 30.