patalia
07.03.10,13:16
Ahojte, som tu nova a nikde som nenasla ziadnu takuto temu, tak ju zakladam ( ani neviem ci na spravom mieste, no snad ano ):D
Toto leto by som rada isla na dva mesiace na brigadu do Anglicka ( koli jazyku, dufajuc, ze okrem anglictiny sa k mature nenaucim hlavne polsky:D ).
Avsak neviem kde nieco take najst, pretoze v tejto dobe spolahnut sa na rozne agentury je risk. A obraciam sa na vas s prosbou o radu ci uz niekto mate skusenost s nejakou naozaj dobrou agenturou, ktora neotiahne o peniaze alebo ma nestrci niekde, kde nechem. :mad:
Dakujem za pomoc.
Pangur Ban
08.03.10,07:48
Ja som vzdy isiel na slepo, pripadne som komunikoval uz priamo s tamojsou agenturou. Celkom dobra je Alchemy, ktora ma sidlo v Belfaste. O slovenskych bohuzial nemam prehlad, nikdy som ich pomoc nepotreboval.
patalia
08.03.10,09:00
To uz nezalezi ci je to slovenska alebo anglicka. Hlavne aby to bolo spolahlive. Dakujem za odpoved. Idem sa hned na to pozriet.
arizona
08.03.10,09:44
Tiež odporúčam ak vieš trochu anglicky, radšej sa obrátiť na angl. agentúry. U nich sa neplatí za sprostredkovanie práce a ked dohodia prácu, všetky peniaze sú Tvoje, nemusíš sa deliť s agentúrou.

Cez slovenské zaplatíš kopu peňazí za sprostredkovanie , neraz aj predražené letenky a pod. Niektoré to robia tak, že Tvoja výplata ide cez ich účet a až potom posielajú na Tvoj...
Zväčša podávajú aj dosť skreslené informácie.
Udávajú v "hrubom" koľko zarobíš a ked si poodrátavaš, čo všetko z toho musíš zaplatiť (poplatky, odvody,ubytovanie, strava, doprava do práce a pod.) tak zistíš, že Ti zostane horko ťažko na prežitie...
patalia
08.03.10,11:55
tiez dakujem za radu :)
tak z anglictiny nie som na tom tak zle, viem sa celkom slusne dohovorit, ale ma to medzery. ale uz som tiez pocula, ze je lepsie ist cez anglicke agentury.
a nepoznas nejaku taku?
arizona
08.03.10,12:15
tiez dakujem za radu :)
tak z anglictiny nie som na tom tak zle, viem sa celkom slusne dohovorit, ale ma to medzery. ale uz som tiez pocula, ze je lepsie ist cez anglicke agentury.
a nepoznas nejaku taku?
Nepoznám, ale môžeš si poľahky vygúgliť podľa miest...držím palce
Pangur Ban
08.03.10,12:21
V anglicku mas podobne agentury ako na sk - Grafton, Adecco.. A potom mas lokalne - ako zmienena Alchemy ci Industrial Temps.
shegy
18.04.10,06:18
Chcel by som sa opytat ci sa da ist do anglicka na brigadu aj ak som neplnolety?

vdaka.
Katie5
22.04.10,17:37
Na leto do anglicka? Dobry napad. Ale neda sa od toho nic ine ocakavat ako ten prvotny "sok" ze si niekde inde, a ze sa tu zije uplne inak. Nic take ako ist na leto do anglicka si zarobit nefunguje, co sa jazyku tyka, tak to je velmi individualne co sa na teba "nalepi".
Anglicke agentury ti odporucit neviem, aj nakolko zijem v Londyne uz treti rok, slovenske z tohoto ziju, takze tiez by som neocakavala nejaku financnu ustretovost.
Jedine co ti mozem poradit je www.pohyby.co.uk . Tu si mozno najdes aj ubytko u nejakeho cecha alebo slovaka, pripadne aj nejaky ten job ti mozno niekto dohodi. Je to stranka slovakov a cechov zijucich v londyne, tak snad pomoze. Ja by som sa viac na taketo spoliehala..... Good Luck!