sisa 7
07.03.10,14:19
Ahojte!
Pri vypisovaní DP som akosi pozabudla na daň z úrokov z banky. Za celý rok 2009 to predstavuje iba 0,03€. Viem, že by to malo byť v riadku 99 DP, ale sa zamýšľam, či je potrebné celé DP opraviť kvôli takej sume.
DanielaSL
07.03.10,13:37
Zákon o DzP o tom hovorí v § 43.

(7) Daň vybraná zrážkou, ak nejde o prípady podľa odseku 6, sa považuje za preddavok na daň a daňovník si tento preddavok môže odpočítať od dane v daňovom priznaní. Ak suma dane vybranej zrážkou prevyšuje vypočítanú výšku dane daňovníka v daňovom priznaní, má daňovník nárok na vrátenie daňového preplatku.126) Rovnako aj spoločník verejnej obchodnej spoločnosti alebo komplementár komanditnej spoločnosti si môže odpočítať pomernú časť dane, ktorá bola zrazená verejnej obchodnej spoločnosti alebo komanditnej spoločnosti, a to v rovnakom pomere, v akom sa rozdeľuje časť zisku pripadajúca na spoločníka alebo komplementára podľa spoločenskej zmluvy, inak rovným dielom. Manželia, ktorým plynú príjmy z ich bezpodielového spoluvlastníctva, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, môžu odpočítať pomernú časť zrazenej dane, a to v rovnakom pomere, v akom sa zdaňujú tieto príjmy.
marjankaj
07.03.10,13:50
Ahojte!
Pri vypisovaní DP som akosi pozabudla na daň z úrokov z banky. Za celý rok 2009 to predstavuje iba 0,03€. Viem, že by to malo byť v riadku 99 DP, ale sa zamýšľam, či je potrebné celé DP opraviť kvôli takej sume.

Záleží od toho pre koho to robíš. Aby ti potom klient nevyčítal, že si ho "zruinovala".:eek:
sisa 7
07.03.10,13:59
No robím to pre jedného známeho, ktorého som o danom probléme aj informovala, ale záleží, či pri prípadnej kontróle DÚ s toho nemôže vyviesť dáke dôsledky.
marjankaj
07.03.10,14:46
No robím to pre jedného známeho, ktorého som o danom probléme aj informovala, ale záleží, či pri prípadnej kontróle DÚ s toho nemôže vyviesť dáke dôsledky.

Jediné, čo ma napadá, že by mu tých 0,03 € vrátili.:---