cseska
07.03.10,15:41
dobrý deň, obraciam sa na vás s prosbou o riešenie nasledujúcej situácie:

úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti = 1358 eur
poistné a príspevky = 181 eur
úhrn preddavkov na daň = 25 eur
priznaný a vyplatený daňový bonus na dieťa = 77 eur

tieto sumy sú za 5 mesiacov v roku, zvyšok bol úpsvar.

Tieto sumy nie sú úplne presné, s odchýlkou 1-2 eura, pretože píšem len čo si pamätám z potvrdenia.

Ale chcela by som vedieť, či tu vzniká preplatok alebo nedoplatok na dani. Kedže jedna účtovníčka mi povedala, že vznikne nedoplatok a druhá, že preplatok.

Ďakujem
Timka1
07.03.10,14:43
obraciam sa na vás s prosbou o riešenie nasledujúcej situácie:

úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti = 1358 eur
poistné a príspevky = 181 eur
úhrn preddavkov na daň = 25 eur
priznaný a vyplatený daňový bonus na dieťa = 77 eur

tieto sumy sú za 5 mesiacov v roku, zvyšok bol úpsvar.

Tieto sumy nie sú úplne presné, s odchýlkou 1-2 eura, pretože píšem len čo si pamätám z potvrdenia.

Ale chcela by som vedieť, či tu vzniká preplatok alebo nedoplatok na dani. Kedže jedna účtovníčka mi povedala, že vznikne nedoplatok a druhá, že preplatok.

Ďakujem


budeš mať preplatok vo výške odvedenej dane a to 25,0 €
cseska
07.03.10,14:47
ďakujem za odpoved, a prečo mi bolo tiež povedané, že bude musieť zaplatiť naspäť DU rozdiel odvedenej dane 25 eur a vyplateného daňového bonusu na dieťa 77 eur?
abel
07.03.10,14:56
ďakujem za odpoved, a prečo mi bolo tiež povedané, že bude musieť zaplatiť naspäť DU rozdiel odvedenej dane 25 eur a vyplateného daňového bonusu na dieťa 77 eur?
to sa zrejme budeš musieť spýtať toho, čo ti to povedal.
Ľubica2
07.03.10,16:30
obraciam sa na vás s prosbou o riešenie nasledujúcej situácie:

úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti = 1358 eur
poistné a príspevky = 181 eur
úhrn preddavkov na daň = 25 eur
priznaný a vyplatený daňový bonus na dieťa = 77 eur

tieto sumy sú za 5 mesiacov v roku, zvyšok bol úpsvar.

Tieto sumy nie sú úplne presné, s odchýlkou 1-2 eura, pretože píšem len čo si pamätám z potvrdenia.

Ale chcela by som vedieť, či tu vzniká preplatok alebo nedoplatok na dani. Kedže jedna účtovníčka mi povedala, že vznikne nedoplatok a druhá, že preplatok.

Ďakujem

Preplatok na dani bude 25 €.
Na daňový bonus na dieťa na celý rok nie je nárok, ale nemusí sa vraciať DÚ ten čo bol vyplatený.
ego.mc
07.03.10,16:35
ďakujem za odpoved, a prečo mi bolo tiež povedané, že bude musieť zaplatiť naspäť DU rozdiel odvedenej dane 25 eur a vyplateného daňového bonusu na dieťa 77 eur?
Zrejme preto, lebo si nedosiahla 6-násobok minimálnej mzdy za celý rok, aby ti vznikol nárok na daňový bonus.
Ale platí, že na už vyplatený bonus máš nárok, lebo za tých päť mesiacov si mala mzdu vyššiu než je polovica minimálnej mzdy.
cseska
07.03.10,18:14
Ďakujem všetkým za odpovede :)