Radolus
07.03.10,17:37
Dobrý deň.

Potreboval by som poradiť , čo všetko by som potreboval keby som chcel podávať nejaké základné občerstvenie (voda , cola , fanta , sprite vo flaškách - NIE ČAPOVANÉ ) , príprava hot dogov , pečenie cigánskej pečienky , alkoholické nápoje (v poldecákoch NIE ROZLIEVANIE).

Na Slovensku sa nachádzajú niektoré vodné plochy (ich majiteľom je Slovenský rybársky zvez).Chcel by som si kúpiť nejaké auto v ktorom by som piekol cigánsku a podával nejaké nápoje.

Viem že najprv sa musím dohodnúť z rybárskym zvezom aby som mohol na ich ploche predávať (cca 4 mesiace hlavne cez výkendy), potom musím kúpiť auto , vybavyť povolenie od hygieny , vybavyť živnosť , kúpť reg. pokladnicu.

Potreboval by som poradiť čo všetko by som k tomu potreboval a či by sa to dalo robyť aj popri práci lebo by sa jednalo o 3-4 mesiace (cez letnú sezónu).

Ešte by som mal jednu otázku a to keď kúpim príklad 150 litrových malinoviek a budem ich ponúkať na tej vodnej ploche (prídem z mojim autom na vodnú plochu , spravým si tam kolečko a budem tie malinovky ponúkať , proste ich predám ) potrebujem na to reg.pokladnicu ?

Vopred ďakujem za každú radu a za každý názor.
Radolus
14.03.10,19:16
Chcel by som sa spítať či je možné ak by som v Tescu kúpi Coca colu , Fantu , Sprite a ponúkal by som to na vodnej ploche.

Jeden deň by som dal nápoje do chladničky a na druhý deň by som išiel na plochu , dal by som si tam jedno kolečko na pláži a ponúkal by som nápoje.

Dá sa takéto niečo spravyť neni to trestné a čo by som na to poreboval ak by som chcel takéto niečo robyť ?
profesional
14.03.10,19:51
1.pri predaji v hotovosti kde datum zdanitelneho plnenia je totozny s datumom platby, musis mat registracnu pokladnicu. V laicekj reci, ked ti pri predaji zakaznici hned platia, musis mat registracnu pokladnicu.

2. Neviem ci ti nejaky zamestnavatel da rocne 3-4 mesiace dovolenky.

3. Preco nakupovat v Tescu? Ved oni predavaju draho - za meloobchodne ceny. Co tak skusit nejaky velkosklad, alebo aspon Metro?

4. Od rybarskeho zvazu potrebujes suhlas len v tom pripade ak cesta na ktorej bude stat to tvoje bufetove auto nie je verejnou komunikaciou. Ak ide o verejnu komunikaciu, musis na to zhanat povolenie od prislusneho obvodneho uradu - odbor dopravy. K tomu budes potrebovat vyjadrenie prislusneho Okresneho dopravneho inspektoratu. Ak tu karu zaparkujes mimo komunikaciu, musis mat suhlas vlastnika pozemku na ktorom to bude stat. Vodne plochy sice mozno obhospodaruju rybarske zvazy, avsak obavam sa ze vela pozemkov okolo vodnych ploch vlastia rocni jednotlivci a organizacie. S nimi musis mat podpisanu platnu najomnu zmluvu. Inak ta pozenu pred sud a budu od teba ziadat vydanei bezdovodneho obohatenia.

5. Myslim ze budes musiet splnit ovela viac podmienok ako len otvorenie zivnosti a suhlas z hygieny. Myslim ze v tomto pripade ma co do toho hovorit aj urad verejneho zdravotnictva.

6,. Co sa tyka predaja z vozidla, tj. z mobilnej prevadzky, su na to osobitne predpisy.