p.sabol
07.03.10,18:42
dobry den

Chcel by som vas poprosit o radu.

Mam internet od UPC a ty mi dali cabel modem webstar EPX2203, ale chcem si spravit doma wifi siet. tak som kupil Wireless G router DI-524,
Prepojil som to no nejako mi nechce sa spojit s modemom, od UPC, mohli by ste mi prosim poradit ako mam nastavit tu siet? co mam chybne?
V nastaveni DI-524 som v kolonke WAN nastavil IP, Branu, DNS, ktore mam od UPC no furt nic nejde.
Mozte mi prosim poradit co robim zle?
dakujem velmi pekne

Palo
Fero11
07.03.10,17:52
No to uz tam pisat nemusis, lebo to je nastavene v modeme. Ten kablovy modem vobec neviem aku ma konfiguraciu. Konfigurovali ti ten modem ludia od UPC, alebo si si ho sam nastavil ?
Vlado40
07.03.10,17:54
Na začiatok si vypni firewall a UPnP v tom DI - 524 .Cez ich modem Ti internet funguje ?
mecky
07.03.10,18:06
no pozrel som manual k tomu epx a je to strasne napisane
takze asi takto, ked pripojis modem priamo k pc tak internet net funguje? ak ano musis v pc nastavit manualne tu IP od UPC?
p.sabol
07.03.10,20:02
diki moc ludia, za odpovede.
takze internet cez ich modem mi ide super. mam ho uz asi 3 mesiace.
nastavoval mi ho technik z UPC,
a nemusim zadavat ziadnu ip adresu v pc ak som napojeny na modem od UPC mam to automaticky
p.sabol
07.03.10,20:09
ludia neviem ako sa mi to podarilo, ale opatovne som to zapojjil. restaroval som wifi router a uz to je ide.
diki moc za pomoc.
p.sabol
07.03.10,20:16
ludia prosim vas
vedeli by ste mi este poradit ako mam zablokovat siet aby sa mi tam nikto nenahlasil?
kde si nastavim heslo alebo ako mozem blokovat pristup?
diki moc
Vlado40
07.03.10,20:37
Wireless lan - security mode - WPA2-PSK - Pre-shared key
p.sabol
07.03.10,20:47
Vlado40 diki moc
akurat som isiel pisat ze som to nasiel ale nechce mi nejako akceptovat share key pri zabezpeceny WEP ale to vase v pohode funguje.
Vdaka
Tak isto mam este aj blokovanie cez mac adresu
dakujem velmi pekne za pomoc
pekny zvysok vecera a pekny tyzden
Vlado40
07.03.10,21:11
Urob si cez Backup zálohu terajšieho nastavenia.Ak Ti to niekedy nepôjde , tak to dáš veľmi rýchlo do funkčného nastavenia.
p.sabol
16.03.10,12:43
Dobry den ludia

Chcel by som sa s vami poradit.
Domaca siet mi funguje skvele pre notebook, ale kupil som telefon Nokia 5800 a mam cez nu WIFI, problem je v tom ze sem tam internet na telefone ide skvele a sem tam skoro vobec. bud to nejde vobec alebo mi napise ze ziadna odozva brany (alebo nieco podobne) vedeli by ste mi prosim poradit co mam nastavit lepsie aby mi isiel internet v poriadku?
diki moc
p.sabol
16.03.10,12:44
Dobry den ludia

Chcel by som sa s vami poradit.
Domaca siet mi funguje skvele pre notebook, ale kupil som telefon Nokia 5800 a mam cez nu WIFI, problem je v tom ze sem tam internet na telefone ide skvele a sem tam skoro vobec. bud to nejde vobec alebo mi napise ze ziadna odozva brany (alebo nieco podobne) vedeli by ste mi prosim poradit co mam nastavit lepsie aby mi isiel internet v poriadku?
diki moc