maverick27
07.03.10,23:15
Ahojte, snáď je táto téma v správnej sekcii :cool:
Zaujímalo by ma, či je možné si dať zbraň, ktorú zakúpil konateľ s.r.o. do nákladov firmy.
Ďakujem
buchač
07.03.10,22:25
Ahojte, snáď je táto téma v správnej sekcii :cool:
Zaujímalo by ma, či je možné si dať zbraň, ktorú zakúpil konateľ s.r.o. do nákladov firmy.
Ďakujem

Sekcia možno správna ....akurát sa jedná o trochu iné zákony ....

Kto bude majiteľ zbrane ????

Konateľ alebo s.r.o. ?????

Lebo jedno vylučuje druhé atď ...viac povie :


ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Zákon č. 190/2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov ustanovuje druhy a kategórie strelných zbraní a streliva, podmienky nadobúdania vlastníctva, držania, nosenia a používania zbraní a streliva, práva a povinnosti držiteľov zbraní a streliva, podmienky na vývoz, dovoz a prevoz zbraní a streliva, podmienky zriaďovania a prevádzkovania strelníc, podmienky vystavovania zbraní a streliva, upravuje prevádzkovanie informačných systémov na úseku zbraní a streliva, výkon dozoru nad dodržiavaním tohto zákona a ustanovuje sankcie za porušenie povinností podľa tohto zákona.
maverick27
07.03.10,22:32
Majiteľom bude konateľ, nakoľko s.r.o. nemá zbrojnú licenciu. Ale zbraň slúži na ochranu majetku a osôb. Pretože sa často pohybujeme po otvorených priestranstvách práve v noci.
buchač
07.03.10,22:44
Majiteľom bude konateľ, nakoľko s.r.o. nemá zbrojnú licenciu. Ale zbraň slúži na ochranu majetku a osôb. Pretože sa často pohybujeme po otvorených priestranstvách práve v noci.

Majiteľ = konateľ ...

Kto my ? = sa pohybujeme po nociach / množné číslo ???? / ....

Ak dobre chápem , tak konateľ kúpi kvér a niekto / vy - akože strážna služba ? / bude pobehovať s cudzou zbraňou / lebo tá je cudzia - konateľa !!!!! / po otvorených priestranstvách ????

Ak áno , nie veľmi dobré riešenie ...:rolleyes:

Nechcem si ani len predstaviť situáciu použitia zbrane s jej neblahými následkami ....
Orgány činné v trestnom konaní by si teda poriadne prišli na svoje ...;)
maverick27
07.03.10,22:59
Nieee, ja som konateľ, držiteľ ZP sk A a E, nie som majiteľ. A ide mi o to, či môžem dať nákup zbrane do nákladov. Ja sa pohybujem po otvorených priestranstvách, a teda som vystavený riziku odcudzenia majetku, preto ta ochrana.
karolzdo
08.03.10,06:58
Nieee, ja som konateľ, držiteľ ZP sk A a E, nie som majiteľ. A ide mi o to, či môžem dať nákup zbrane do nákladov. Ja sa pohybujem po otvorených priestranstvách, a teda som vystavený riziku odcudzenia majetku, preto ta ochrana.

Pohybovanie sa po otvorených priestranstvách ? - nemá nič s podnikaním podľa daňových zákonov.
Jedine keby firma prevážala hotovosť a ty si ju sprevádzal.
Alebo vlastní vrátnici / ochrana objektov.
buchač
08.03.10,07:20
Nieee, ja som konateľ, držiteľ ZP sk A a E, nie som majiteľ. A ide mi o to, či môžem dať nákup zbrane do nákladov. Ja sa pohybujem po otvorených priestranstvách, a teda som vystavený riziku odcudzenia majetku, preto ta ochrana.

....prešiel si sa aj inde ...ako som si všimol ;)...iné fórum si navštívil ...či ...?

Spokojný s s pripomienkami ...???
Napríklad jedna z nich , ale nie moja ...:rolleyes:


.... ty ako konatel so zbrojakom ukoncis spolupracu, prides, sekretarke odovzdas magneticku karticku pre vstup a pistol a odchadzas?
Tak nejak si to predstavujes?

Proste sa to nedá a basta ...:cool:
maverick27
08.03.10,09:46
Tam som bol už pred tým... A ak si všimneš sú tam linky, kde sa spomína že sa to dá. Pretože môj pohyb v noci súvisí s predmetom podnikania, nakoľko výrobky sú použiteľné aj v noci a preto ich treba dôsledne testovať a skúšať. Preto môj pohyb v noci po poliach, lúkach a svahoch je opodstatnený. Ale skúsim zavolať priamo na daňový úrad.
buchač
08.03.10,10:18
Tam som bol už pred tým... A ak si všimneš sú tam linky, kde sa spomína že sa to dá. Pretože môj pohyb v noci súvisí s predmetom podnikania, nakoľko výrobky sú použiteľné aj v noci a preto ich treba dôsledne testovať a skúšať. Preto môj pohyb v noci po poliach, lúkach a svahoch je opodstatnený. Ale skúsim zavolať priamo na daňový úrad.

...asi bude najlepšie ...;)

Daj vedieť , ako si pochodil ....a zaves aj na tie " naše " rozumy ...:rolleyes::---
maverick27
08.03.10,10:24
Dnes by som mal mať odpoveď priamo od vedúceho úseku kontroly (kamošov otec) :)
Neboj, určite to zavesím aj na naše naj... ;)
maverick27
08.03.10,10:40
Takže odpoveď je doriešená, pokiaľ to nie je vyslovené napísane v predmete podnikanie tak to možné nie je. :(