ZuzuT
08.03.10,08:15
Viete mi, prosím, niekto poradiť, či jestvuje nejaká právna úprava v súvislosti s príslušnosťou k určitému miestu trvalého alebo prechodného pobytu, kde som povinná platiť poplatky za odvoz komunálneho odpadu?
Konkrétne, dlhodobo sa nezdržiavam v mieste svojho trvalého pobytu, kde som prihlásená na odvoz KO, no súčasne nie som prihlásená ani v mieste svojho prechodného pobytu. MSÚ v mieste bydliska chcem požiadať o úľavu na poplatku (príp. jeho zrušenie), len teraz neviem, či som zo zákona povinná "niekde" platiť za odvoz KO?
monika74
08.03.10,07:54
ja to každý rok riešim tak, že si vypýtam od zamestnávateľa potvrdenie, kde je uvedené odkedy som u neho zamestnaná a že mojim miestom výkonu práce je BA. Zároveň mám mesačný predpis nájomného v BA, kde je uvedená položka - poplatok za odvoz KO. Obe tlačivá odošlem na MSÚ v meste trvalého bydliska. Tým sa vyhnem plateniu poplatku za KO na 2 miestach. Takisto nie som prihlásená k prechodnému pobytu v BA, doteraz to MSÚ v mieste môjho trvalého bydliska neriešil.
Ak si v prenájme a nedisponuješ mesačným predpisom zálohových platieb resp. nemáš k dispozícii iný doklad preukazujúci platbu KO v mieste, kde sa momentálne zdržiavaš skús sa informovať na MSÚ v mieste tvojho trvalého bydliska, ktoré doklady sú pre nich akceptovateľné, aby ti uznali neplatenie poplatku za KO.
kaco11
08.03.10,08:32
mali by to upravovat vseobecne zavazne nariadenia obce.
ZuzuT
08.03.10,10:21
Dakujem, VZN mesta som si prestudovala ako prve - mozem poziadat o ulavu na poplatku alebo o zrusenie. Komplikovanejsie na tom je, ze byvam v spolocnej domacnosti s mojim partnerom, ktory je vlastnikom predmetnej nehnutelnosti. Prispievam mu sice na polovicu najmu, no nemam nijaky doklad o tom, ze byvam spolu s nim. MSU v mieste mojho trvaleho bydliska by som chcela poziadat nielen o ulavu na poplatku, ale o jeho cele odpustenie, nie som si vsak ista, ako dokladovat tuto skutocnost :-(
kaco11
08.03.10,11:02
ak byvas u neho v byte tak by si mala byt ako plus 1 na vyuctovani. zbehla by som na urad ci by nestacilo jeho cestne prehlasenie
ZuzuT
08.03.10,12:32
Jasne, figurujem na vyuctovani. Vdaka za radu :-)
Oliwa
09.03.10,07:24
Komplikovanejsie na tom je, ze byvam v spolocnej domacnosti s mojim partnerom, ktory je vlastnikom predmetnej nehnutelnosti. Prispievam mu sice na polovicu najmu, no nemam nijaky doklad o tom, ze byvam spolu s nim.
MSU v mieste mojho trvaleho bydliska by som chcela poziadat nielen o ulavu na poplatku, ale o jeho cele odpustenie, nie som si vsak ista, ako dokladovat tuto skutocnost :-(

Požiadaj partnera o ruku /ak sa k tomu nemá on/ :) a hneď máš doklad -
sobášny list :D + nový OP ;).

A nemohol by Ťa Tvoj spolubývajúci prihlásiť k sebe na trvalý pobyt /ak sa na mieste svojho doterajšieho bydliska dlhodobo nezdržiavaš, ako píšeš/?
Alebo žeby to s Tebou nemyslel "natrvalo" a vyhovuje mu, že platíš polovicu jeho činže?!