SERVIS
08.03.10,09:00
Ahojte, zakladám novú tému a budem rada ak sa vyjadria iba tí čo majú veľa skúseností a vlastne ich táto téma zaujíma všeobecne. Potrebujem auto do ceny 7000€. Podstatná je pre mňa spotreba, chodím na ňom každý deň do práce 12km. Teraz mám Ibizu - čo si pýta 5,5 litra benzínu. Ale chcem niečo trošku väčšie, hlavne vo vnútri priestrannejšie. Nemá mi kto poradiť a v bazáre sa nechcem nechať oklamať.
Môže to byť aj diesel. Zatiaľ som skončila svoj výber pri Octavii 1.9 TD, 66kw.
dalid
08.03.10,08:44
Ahoj, trochu sa obavam, ze pri takto zadanej teme tu za chvilku dostanes tipy na minimlane 20 roznych auta budes este viacej zmetena pri vybere.. Kazdy fanusik "svojej" znacky ti tu bude argumentovat, preco prave ta jeho znacka je dobra..

Skor by si mohla temu zamerat na ake poruchy pri kupe ojazdeneho auta si dat pozor ;).
Inak tvoja volba je celkom dobra, zavisi za kolko ju vies kupit a aky je to rok vyroby.. Na Oktavku treba dat pozor, lebo vedie rebricek oblubenosti u zlodejov... :( Ale zas preco by prave tu tvoju mali ukradnut...? ;)

Pripajam jeden link s celkom dobrymi radami, na co sa zamerat pri kupe jazdenky.
http://www.autovia.sk/informacie/serial-kupa-ojazdeneho-auta-79
wegamizi
08.03.10,11:55
Dobra vybava, dobra spotreba, slusny rok vyroby a dobra cena vzhladom k vykonu auta pre tvoje ucely by mohla byt KIA Cee´d. Pozri http://www.autorecenzie.sk/reviews.asp?ar=6198
Laco-monter
08.03.10,12:01
Dobra vybava, dobra spotreba, slusny rok vyroby a dobra cena vzhladom k vykonu auta pre tvoje ucely by mohla byt KIA Cee´d. Pozri http://www.autorecenzie.sk/reviews.asp?ar=6198

Moj kolega raz povedal :

Ľudia nechcú počuť pravdu v akom stave je ojazdené auto ,:(

ĽUDIA CHCÚ BYŤ KLAMANÍ .":confused:

A tak hľada každý auto,ktoré neexistuje , za dobrú cenu, v zime nejazdené , stále garažované, do 80 000 km, atď bla, bla, bla.:mad:

Ale aby som nebol celkom mimotemy, pridávam jeden užitočný link .

http://www.autopalac.eu/aw/prirucka.pdf
wegamizi
08.03.10,12:07
Moj kolega raz povedal :

Ľudia nechcú počuť pravdu v akom stave je ojazdené auto ,:(

ĽUDIA CHCÚ BYŤ KLAMANÍ .":confused:

A tak hľada každý auto,ktoré neexistuje , za dobrú cenu, v zime nejazdené , stále garažované, do 80 000 km, atď bla, bla, bla.:mad:

Ale aby som nebol celkom mimotemy, pridávam jeden užitočný link .

http://www.autopalac.eu/aw/prirucka.pdf
Myslim, ze sa mylis, teda tvoj kolega tiez. Dnes je prebytok v ponuke ojazdenych aut, takze je na kazdom z nas, ako sa na kupu ojazdeneho auta pripravi. Je to vec kompromisu a penazi. Dnes nemusis chciet byt klamany, pri kupe treba vyuzit vsetky zmysly a je to.
Laco-monter
08.03.10,12:11
Myslim, ze sa mylis, teda tvoj kolega tiez. Dnes je prebytok v ponuke ojazdenych aut, takze ja na kazdom z nas, ako sa na kupu ojazdeneho auta pripravi. Je to vec kompromisu a penazi. Dnes nemusis chciet byt klamany, pri kupe treba vyuzit vsetky zmysli a je to.

V prvom rade nielen zmysly, tu nejdeš nič loviť.:rolleyes:

Musíš vedieť ČO treba na aute skontrolovať :), preto som prihodil link na priručku .:cool:
wegamizi
08.03.10,12:32
V prvom rade nielen zmysly, tu nejdeš nič loviť.:rolleyes:

Musíš vedieť ČO treba na aute skontrolovať :), preto som prihodil link na priručku .:cool:
mimotemyA nekontrolujes zmyslami?:rolleyes: ( zrak, hmat, sluch, čuch )
Laco-monter
08.03.10,12:36
mimotemyA nekontrolujes zmyslami?:rolleyes: ( zrak, hmat, sluch, čuch )

Samozrejme,že potrebuješ zmysly, ja sa nehádam,že nie.:)

Niekedy je smerodajný práve ten "šiesty zmysel", len škoda,že ho tak často ignorujeme.:o
Laco-monter
08.03.10,12:41
Ahojte, zakladám novú tému a budem rada ak sa vyjadria iba tí čo majú veľa skúseností a vlastne ich táto téma zaujíma všeobecne. Potrebujem auto do ceny 7000€. Podstatná je pre mňa spotreba, chodím na ňom každý deň do práce 12km. Teraz mám Ibizu - čo si pýta 5,5 litra benzínu. Ale chcem niečo trošku väčšie, hlavne vo vnútri priestrannejšie. Nemá mi kto poradiť a v bazáre sa nechcem nechať oklamať.
Môže to byť aj diesel. Zatiaľ som skončila svoj výber pri Octavii 1.9 TD, 66kw.
Podľa mňa je zbytočne veľa vydať za auto 7000€.

Ja by som hĺadal auto za 4-5 000 €.:D

Počitaj z tým,že po kupe ojazdeniny budeš musieť do nej vložiť ďalších

600-1000 €:(, na opravy v rámci udržby , na nové pneu a na poplatky za servis a kontroly.
patys
09.03.10,08:01
Svätá pravda.Za auto do práce na 12 km je strašne vela a zbytočne vysoliť 7000 éčok.Do ceny 4000 euro máte velký výber spolahlivých vozidiel.Treba sa pozerať na spolahlivosť,cenu a dostupnosť náhradných dielov.V žiadnom prípade najazdene kilometre nepovažujte sa smerodajný údaj.Skoro všetky sú pretočené.Tip nemecký VW golf 1,9 TDI,Audi A3.Tip japonský Toyota Corola,Honda Civic.Treba spraviť servis:remene,čapy,brzdy a môžte sa tešiť z vynikajúceho auta,ktoré vám bude služiť do zodratia.
SERVIS
09.03.10,15:47
Tých dvanásť km je len asi hlavný dôvod načo mám auto - dostať sa do práce, ale okrem toho chodíme na výlety a to každý víkend. Chcela som len upozorniť na každoranný studený motor na krátku vzdialenosť a tým dopad na spotrebu. To viem aj ja že km si na tachometri všímať nemám a dokonca servisných knižiek mi vraj do rána narobia koľko chcem:-) No kto sa trochu zaujíma o autá, tak vie že nejaký typ auta bol skrátka vydarený. O to mi tu ide. Ďakujem.
Laco-monter
09.03.10,16:11
Tak daj konkretny model, ktorý bol vydarené auto .
Laco-monter
09.03.10,16:14
Tých dvanásť km je len asi hlavný dôvod načo mám auto - dostať sa do práce, ale okrem toho chodíme na výlety a to každý víkend. Chcela som len upozorniť na každoranný studený motor na krátku vzdialenosť a tým dopad na spotrebu. To viem aj ja že km si na tachometri všímať nemám a dokonca servisných knižiek mi vraj do rána narobia koľko chcem:-) No kto sa trochu zaujíma o autá, tak vie že nejaký typ auta bol skrátka vydarený. O to mi tu ide. Ďakujem.

12 km nie je až tak málo aby sa motor nezohrial...

Jednoznačne benzínový motor, nejaku 1,4 minimálne....
kyblik
09.03.10,18:31
Podľa mňa by za uváženie stála aj Škoda Octávia benzín/plyn...
patys
09.03.10,18:48
väčšie auto,lacná poistka, mensi motor aj spotreba,pohodlná jazda:VW POLO VARIANT. 1,4 44kw vynikajuce auto do práce aj na výlety.opravia v každej garáži,diely kupiš za facku a hlavne nikto ho neukradne.
deane7
10.03.10,05:48
S motorom 44kw by som sa ani na cestu neukázal, to sú tí čo stále brzdia premávku. Myslím že to čo píšeš v úvodnom príspevku je celkom ok.
Pozri ss.
SERVIS
10.03.10,08:07
Ale ja som baba a nejazdím veľmi rýchlo, teraz mám 44kw, ale je to svižné auto, silnejšiemu sa nebránim.
patys
10.03.10,08:18
samozrejme 100 ludi 100 chutí.tu na verejných forach sa jednoznačne nedozviete konkrétny model.Niekto na nemcov nedá dopustiť,druhý by si nekupil nič iné ako japonca alebo francúza.mám aj druhý tip na vynikajuce auto do práce a na výlety Honda Civic 1,5 VVTI.Maximálna spokojnosť.Ale ked sa rozhodujete na tento účel auto jedine benzínové.
deane7
10.03.10,11:29
Ale ja som baba a nejazdím veľmi rýchlo, teraz mám 44kw, ale je to svižné auto, silnejšiemu sa nebránim.
no a čo? ja poznám ženy ktoré jazdia svižne. Keď to má byť väčšie auto tak musí byť silnejšie. Kúpil som 4-ročné a jazdím na ňom 2 roky, tiež moc nenajazdím a mám diesel. Neviem kam všetci na to chodia že sa diesel nevyplatí, pri jazdenom aute sa ten rozdiel v cene tak neprejaví či je benzín alebo diesel ale v spotrebe je to rozdiel. Jazdím dosť svižne a teda napr. v zime som mal na Felícii 1,3 po meste spotrebu aj cez 10 litrov, na 1,9TDI 74kw ani nepoznám rozdiel medzi zimou a letom. Istriu som urobil za 5,3l a Srbsko v najväčších horúčavách s klímou na plno za 5,7, ale to som po maďarských dialniciach prášil okolo 150km/h. Možno pri benziňáku a vyššej spotrebe by som musel zvažovať koľko najazdím, či si to môžem dovoliť, na nafťáku to tak neriešim. A ani pri kratších trasách sa životnosť diesla nedostane pod benziňák.
pizzanoel
10.03.10,11:56
Dneska je to šuma fuk či diesel alebo benzin, ved raz je lacnejšia nafta raz benzin... Ja mam dieslový motor a auto ide v pohode co sa tyka motoru nebol ziadny prolem. Ak auto tak ja by som odporucila alfa romeo 156 tie sa daju zohnat okolo tych 7 000 eur. Su krasne, pohodlne, spolahlive....:)
patys
10.03.10,12:14
S motorom 44kw by som sa ani na cestu neukázal, to sú tí čo stále brzdia premávku. Myslím že to čo píšeš v úvodnom príspevku je celkom ok.
Pozri ss.

44kw APQ,AEX od VW su velmi svižne motory a že každý s týmto motorom brzdí premávku je velmi zavádzajúce a nepravdivé.Na každodenne jazdenie po našom slovenskom tankodrome do práce,po meste,na výlety a do obchodu je to super.Samozrejme že na naše cesty by bolo najlepsie BVP.Ten kto brzdí premávku ma iný problém nie 44kw pod kapotou
deane7
10.03.10,13:04
No dobre, ale pozri, má Ibizu a chce väčšie. A Oktáfka je väčšia. Ale u tej by 44kw bolo málo.
Dá sa aj slabším motorom jazdiť svižnejšie, no na úkor spotreby. A tie 66kw TDI sú dobré aj na spotrebu aj dosť vydržia.