leníča
08.03.10,10:49
Ahojte potrebovala by som poradiť koľko sa platí za vedenie účtovníctva v SVB. My v bytovke máme založené SVB, sami si vykonávame správu a potrebovali by sme firmu, ktorá nám bude viesť účtovníctvo, sledovať úhrady za byty, vykoná nám ročné vyúčtovanie, bude posielať potrebné doklady do SP a na DU. Nevieme určiť koľko by nás to stálo? Platí sa tam paušál, alebo za byt a aká suma? Máme sa ísť informovať do jednej firmy ale neviem v akom cenovom rozsahu sa budú pohybovať. Ďakujem
svojar
08.03.10,10:14
To sa tu už preberalo, nik nepovie konkrétnu sumu. Lepšie povedané nepovedal.
leníča
08.03.10,10:40
mne by postačila len informatívna suma alebo rozsah v ktorom sa to pohybuje
Deganova
08.03.10,11:45
Ja robím predsedu SVB a zároveň vediem jeho účtovníctvo a dostávam za to 100,- eur mesačne, z toho odvádzam 19% daň. Sme 27 bytový dom, príspevok každého bytu 4,32 eur na správu čo činí mesačne 116,64 eura rozčlenené na 100,- eur mzda 16,64 poplatky ( bankové, kanc. potreby a všetko čo súvisí zo správou domu)
Laco-monter
08.03.10,11:54
U nás všetok servis zabezpečuje OSBD .

príspevok na správu za jeden byt /mesačne 0,07 € .

Neviem, či pomože táto informácia,

keď niektorí hovoria,že nikto nechce nič prezradiť.
Halli
08.03.10,13:37
U nás všetok servis zabezpečuje OSBD .

príspevok na správu za jeden byt /mesačne 0,07 € .

Neviem, či pomože táto informácia,

keď niektorí hovoria,že nikto nechce nič prezradiť.

Tak Laco buď trepeš, alebo mi sem prilož mesačný predpis nech to vidím na vlastné oči :eek:
Laco-monter
08.03.10,13:43
Sorry pomýlil som sa .

Sú tam dve položky

Príspevok na SZBD 0.07 €

to je asi odmena pre dovernika.




A celkom na konci je

Príspevok na správu OSBD 6.24 € +1.19 DPH
Halli
08.03.10,14:07
Sorry pomýlil som sa .

Sú tam dve položky

Príspevok na SZBD 0.07 €

to je asi odmena pre dovernika.




A celkom na konci je

Príspevok na správu OSBD 6.24 € +1.19 DPH


No vidíš ;) takže, 7,43 + SZBD je 0,08../to asi nieje ono, čo píšeš, skôr slov zväz.byt družstiev.../...u nás je 0,33 domovník
na OSBD, ale dobre, teda spolu nejakých 7,5 €a ešte ten domovník??? a to nevidíš poplatok za dozor výťahov ak máte, lebo ten je ukrytý inde a ďalšie a ďalšie položky čo Vám záhadne miznú z fondu opráv :D
Laco-monter
08.03.10,14:26
No vidíš ;) takže, 7,43 + SZBD je 0,08../to asi nieje ono, čo píšeš, skôr slov zväz.byt družstiev.../...u nás je 0,33 na OSBD, ale dobre, teda spolu nejakých 7,5 €a ešte ten domovník??? a to nevidíš poplatok za dozor výťahov ak máte, lebo ten je ukrytý inde a ďalšie a ďalšie položky čo Vám záhadne miznú z fondu opráv :D
Tu je vycuc z mojho vypisu platieb.

Tvorba rezerv na opravy bloku.....................................7.93
Tvorba rezerv na opravy bytu......................................1,99
Bankové úvery............................................ .............13,78
Poplatok za užívanie výťahu.........................................0 ,62
Poistne........................................... .........................0,46
Prispevok na SZBD.............................................. .......0,07
Rezerva na výmenu meračov........................................0, 66
Mimoriadna tvorba FÚaO............................................. .3,32
Ostatné prevadzkove náklady.......................................1,8 5
Poplatok za spoločný el.prúd.........................................1 ,86
Záloha na ÚK............................................... .............10,87
Záloha na vodné a stočné.......................................... ..7,94
Záloha na TÚV.............................................. .............8,77
Rezerva na vučtovanie odčítania...................................0,56
Odmena zástupcu byt.domu.........................................1 ,00

Príspevok na správu OSBD............................................6, 24 + 1,19

CELKOM.......69,11 €

Sú tam aj položky kde je 0,00 tie som neuvádzal.
Halli
08.03.10,14:37
Tu je vycuc z mojho vypisu platieb.

Tvorba rezerv na opravy bloku.....................................7.93stra šne málo
Tvorba rezerv na opravy bytu......................................1,99zbyt očnosť, ak máš odkupený byt zruš to :rolleyes:
Bankové úvery............................................ .............13,78
Poplatok za užívanie výťahu.........................................0 ,62
Poistne........................................... .........................0,46
Prispevok na SZBD.............................................. .......0,07zbytočná položka
Rezerva na výmenu meračov........................................0, 66
Mimoriadna tvorba FÚaO............................................. .3,32to je asi upratovanie
Ostatné prevadzkove náklady.......................................1,8 5:eek::eek:to čo je??
Poplatok za spoločný el.prúd.........................................1 ,86
Záloha na ÚK............................................... .............10,87
Záloha na vodné a stočné.......................................... ..7,94tak na 50 kubíkov ročne stačí...;)
Záloha na TÚV.............................................. .............8,77 /TUV asi miniete málo.../
Rezerva na vučtovanie odčítania...................................0,56
Odmena zástupcu byt.domu.........................................1 ,00ďalšie dva polatky nezahrnuté do správy :)

Príspevok na správu OSBD............................................6, 24 + 1,19

CELKOM.......69,11 €

Sú tam aj položky kde je 0,00 tie som neuvádzal.

zaujímavé :), ale pri takých nízkych nákladoch za služby spojené s užívaním bytu si možte tie poplatky dovoliť, ale zaujímavé, že ak sa vytvorí SVB nedajboh aby sa zvýšil poplatok za správu:rolleyes:......ako kúrite, central alebo vlastná?
verkaz
08.03.10,14:42
Dobrý deń,
ja robím predsedu spoločenstva a zároveň vediem aj účtovníctvo.
Máme 64 bytov. Bola mi odsúhlasená mesačná odmena :
za predsedu 8,30 Eur
za účtovníctvo
verkaz
08.03.10,14:44
Doplňujem :
za účtovníctvo 1,65 Eur za 1 byt mesačne.
Sumy uvádzam už zdanené - t.j. v čistom.
Laco-monter
08.03.10,14:45
zaujímavé :), ale pri takých nízkych nákladoch za služby spojené s užívaním bytu si možte tie poplatky dovoliť...ako kúrite, central alebo vlastná?

Rozpočítané na dve osoby.
Kurenie ide z centralnej kotolne pre viac bytoviek,po zateplení vyrazne nižšia teplota vykurovaceho media ako pred tým.
Bytovka bola zateplená pred 2 rokmi, každý vlastník si na svoje náklady dal vymeniť okná za plastové.
Ešte pred tým asi pred 6 rokmi boli vymené stupačky a kanalizačné rúry komplet.
Bytovka ma 4 vchody po 22 bytov, na prizemi su dve garsonky.

Bytovka bola daná do užívania v r.1966.
Halli
08.03.10,14:46
Dobrý deń,
ja robím predsedu spoločenstva a zároveň vediem aj účtovníctvo.
Máme 64 bytov. Bola mi odsúhlasená mesačná odmena :
za predsedu 8,30 Eur
za účtovníctvo

ak je to spolu za oboje je to v norme ;) priam pekné na to, ako ľudia chcú správu pomaly zadarmo:rolleyes:...aj ked neviem ako učtuješ papier, telefony, internet, kopírku,cestovné atď, atď....lebo ja im nič z toho neúčtujem, všetko na moje triko...
Halli
08.03.10,14:49
Rozpočítané na dve osoby.
Kurenie ide z centralnej kotolne pre viac bytoviek,po zateplení vyrazne nižšia teplota vykurovaceho media ako pred tým.
Bytovka bola zateplená pred 2 rokmi, každý vlastník si na svoje náklady dal vymeniť okná za plastové.
Ešte pred tým asi pred 6 rokmi boli vymené stupačky a kanalizačné rúry komplet.
Bytovka ma 4 vchody po 22 bytov, na prizemi su dve garsonky.

Bytovka bola daná do užívania v r.1966.

Tak potom ten fond stačí...a to platíte uver len cca 14 € mesačne?...koľko rokov? dík ;)
verkaz
08.03.10,14:52
Za správu platíme mesačne 3,65 Eur. Z toho platíme všetky režijné náklady, odmeny predsedovi + účtovníctvo ako som uvádzala, odmeny členom rady, odmenu údržbárovi, prípadne odmeny za odpratávanie snehu a v lete za kosenie trávy, poštovné, kopírovanie a pod.
verkaz
08.03.10,14:57
Prečítala som si ten výpis platieb. Takýto rozpis majú stavebné bytové družstvá. My sme si pre spoločenstvo vytvorili tento :
Laco-monter
08.03.10,15:03
Tak potom ten fond stačí...a to platíte uver len cca 14 € mesačne?...koľko rokov? dík ;)

Mne sa vidí , že na 15 rokov, ale nie som si celkom istý.
A v papieroch sa mi teraz hrabať nechce.
verkaz
08.03.10,15:03
- príspevok do FOPÚ
- poplatok za správu
- teplo
- teplo na ohrev TÚV
- studená vody na TÚV
- vodné a stočné
- výťah
- osvetlenie spoločných priestorov
- dažďová voda
- poistenie domu
- spoločná anténa
- inkaso

Spoločenstvo má aj úver, ktorý splácame z FOPÚ a pri ročnom vyúčtovaní každý dostane informáciu o zaplatenej sume a zároveň o stave úveru na byt (jednoizbový a dvojizbový.:)
svojar
09.03.10,04:19
My máme predpis skoro rovnaký, nemáme tam poistenie - to máme zahrnuté vo FPÚO, a STA - každý má káblovku. Naviac máme tzv. tepelnú službu - odčítanie a rozrátanie nákladov na teplo v nezávislej firme.
verkaz
09.03.10,10:11
Tepelnú službu si náš dodávateľ rozúčtovania nákladov na teplo ENBRA Slovakia započíta každému v vyúčtovaní za teplo (suma je dohodnutá za 1 radiátor).
globalpartner
24.06.10,09:06
ak je to spolu za oboje je to v norme ;) priam pekné na to, ako ľudia chcú správu pomaly zadarmo:rolleyes:...aj ked neviem ako učtuješ papier, telefony, internet, kopírku,cestovné atď, atď....lebo ja im nič z toho neúčtujem, všetko na moje triko...

Dám do placu iný extrem u nás minulý rok bolo odhlasované navýšenie odmeny predsedu z 70 EUR na 165.97 EUR(v hrubom/+ paušal na telefon.
Je to len odmena, režijné material (papier,pošta a pod je osobitne/.
A keďže,ten náš vysluhový dôchodca nemá o ekonomike ani páru samozrejme platíme aj ekonómku 1376,03 EUR ročne(údaj z vyúčtovania/

A tak sme za minulý rok zaplatili za "správu" 32 bytov iba na odmenách predsedovi a ekonomke neuveritelných 2976,03 EUR a táto suma nie je konečná lebo zvýšenie bolo od mesiaca jún 2009 a tak za tento rok to bude ešte viac.

Ak sa nájde na Slovensku ešte jedno SVB z takto drahou spravou - prevádzkou ozvite sa prosím
Halli
24.06.10,09:48
Dám do placu iný extrem u nás minulý rok bolo odhlasované navýšenie odmeny predsedu z 70 EUR na 165.97 EUR(v hrubom/+ paušal na telefon.
Je to len odmena, režijné material (papier,pošta a pod je osobitne/.
A keďže,ten náš vysluhový dôchodca nemá o ekonomike ani páru samozrejme platíme aj ekonómku 1376,03 EUR ročne(údaj z vyúčtovania/

A tak sme za minulý rok zaplatili za "správu" 32 bytov iba na odmenách predsedovi a ekonomke neuveritelných 2976,03 EUR a táto suma nie je konečná lebo zvýšenie bolo od mesiaca jún 2009 a tak za tento rok to bude ešte viac.

Ak sa nájde na Slovensku ešte jedno SVB z takto drahou spravou - prevádzkou ozvite sa prosím

Podľa tvojich údajov ste zaplatili jeden byt mesačne 7,75 €.... A to sa ti zdá veľa ???:eek: Však to dáš za dva obedy - menu v reštaurácií, za ostrihanie u kaderníka, melír vyjde 4x toľko...7€ dáš za jedno sedenie na pedikúre..atď... Preboha už sa spamätajte! Len na MT dáš pri správe viac ako 20-30€ mesačne!:o
Vieš si vôbec predstaviť, čo je to za prácu? Asi sotva. Takže skúst to robiť ty a potom napíš svoje pojmy aj dojmy.;) Sorry normálne ma dvíha zo stoličky..:o Možno si to myslel dobre, keď si ma citoval, ale je rozdiel robiť to v jednom dome a popri práci a rozdiel robiť to ako hlavnú činnosť a živiť sa tým. Jeden panelák by som mala akurát na zaplatenie odvodov.

http://www.osbdnr.sk/poplatky/

http://www.osbdmi.sk/web/?rp=4
EsteraB
24.06.10,10:29
Nehladáte náhodou účtovníčku alebo predsedu? My tu u nás robíme za 960.-- ročne. Radi by sme k vám išli robiť.
globalpartner
24.06.10,12:00
Podľa tvojich údajov ste zaplatili jeden byt mesačne 7,75 €.... A to sa ti zdá veľa ???:eek: Však to dáš za dva obedy - menu v reštaurácií, za ostrihanie u kaderníka, melír vyjde 4x toľko...7€ dáš za jedno sedenie na pedikúre..atď... Preboha už sa spamätajte! Len na MT dáš mesačne pri správe viac ako 20-30€ mesačne!:o
Vieš si vôbec predstaviť, čo je to za prácu? Asi sotva. Takže skúst to robiť ty a potom napíš svoje pojmy aj dojmy.;) Sorry normálne ma dvíha zo stoličky..:o Možno si to myslel dobre, keď si ma citoval, ale je rozdiel robiť to v jednom dome a popri práci a rozdiel robiť to ako hlavnú činnosť a živiť sa tým. Jeden panelák by som mala akurát na zaplatenie odvodov.

http://www.osbdnr.sk/poplatky/

http://www.osbdmi.sk/web/?rp=4
slávica, pri vsetkej úcte k Tebe nič si nepochopila , a porovnávaš neporovnatelné:

1. ten údaj 7,55 Ečiek je čistý údaj bez dane z dohody, nie je v tom telefon (na telefon je osobitný paušal/ , samozrejme ,ze v tom nie sú ostatné režijné naklady- sú to čisto omeny.
2. Nemusím tu písať svoje "dojmy a pojmy", mám za sebou funkciu v SVB počas ktorej sme aj zateplovali a to bol iný frmol ( za 1500,- Sk /mesacne/, takze viem o čom to je.
3. Pytal som sa aj okolo a z reakcií viem , ze veľa ludí sa cudovalo , ze tak preplácame, ale prosím to je vec názoru.
4.Mozno tu vyzerám , ze im závidim , ale keď porovnám tieto nadštandartné výdavky s tým , čo za to dostaneme ( nekompetentnosť, arogancia a veľká chybovosť/ tak sú to vyhodené peniaze.

Samozrejme nemusíta so mnou súhlasiť, hodil som túto skúsenosť do placu k téme a pýtam sa teda koľko sa dáva všeobecne na odmeny predsedovya ekonómke? (Viem , ze je to individuálne od odhlasovania/ , ale je nejaký priemer?
Halli
24.06.10,12:50
slávica, pri vsetkej úcte k Tebe nič si nepochopila , a porovnávaš neporovnatelné:

1. ten údaj 7,55 Ečiek je čistý údaj bez dane z dohody, nie je v tom telefon (na telefon je osobitný paušal/ , samozrejme ,ze v tom nie sú ostatné režijné naklady- sú to čisto omeny.
2. Nemusím tu písať svoje "dojmy a pojmy", mám za sebou funkciu v SVB počas ktorej sme aj zateplovali a to bol iný frmol ( za 1500,- Sk /mesacne/, takze viem o čom to je.
3. Pytal som sa aj okolo a z reakcií viem , ze veľa ludí sa cudovalo , ze tak preplácame, ale prosím to je vec názoru.
4.Mozno tu vyzerám , ze im závidim , ale keď porovnám tieto nadštandartné výdavky s tým , čo za to dostaneme ( nekompetentnosť, arogancia a veľká chybovosť/ tak sú to vyhodené peniaze.

Samozrejme nemusíta so mnou súhlasiť, hodil som túto skúsenosť do placu k téme a pýtam sa teda koľko sa dáva všeobecne na odmeny predsedovya ekonómke? (Viem , ze je to individuálne od odhlasovania/ , ale je nejaký priemer?

V poriadku, mňa prvé čo zarazilo, keď si napísal ..."sme zaplatili neuveriteľných..." To, či si to ten alebo onen zaslúži, to je o inom. Nebrala som to konkretne na Váš dom, skôr všeobecne ako službu, ktorá je "neuveriteľne" podcenená. Ale je fakt , čo dokáže ten dotyčný za to ponúknuť. V ostatnom máš pravdu a som rada, že si si to skúsil. Ak si už s tým skončil, asi vieš prečo...Možno by si bol v tom oveľa lepší, takže je to škoda. Ak som sa ťa dotkla , sorry, ale trošku si ma pošťuchol ;)
Ak je to také zlé, nechapem prečo ste to odsúhlasili.