kuuko
08.03.10,11:18
Pekný deň prajem,
máme založené OZ, funguje necelý rok, zatiaľ sme nemali žiadne prijímy... je potrebné podávať daňové priznanie aj v takomto prípade? Ide mi o to, aby nám OZ kôli takejto chybe nezrušili alebo sme nedostali dáku pokutu. Dakujem za radu poraďáci.
ono79
24.03.10,11:37
ja som riešil podobne ako máte vy... našiel som tu rôzne názory. Včera som volal na DU KE okolie a tam mi jedna p. Ing.... ktorá má na starosti komunikáciu s verejnosťou odpovedala na moju otázku takto. Ak sú vaše príjmy len z členského a darov, vkladov na začiatku NZD, tak netreba. Tak mám napísať čestné prehlásenie, že O.Z. nemá iné príjmy, teda že má príjmy, ktoré nie sú predmetom dane. Ale určite napísať list a dať o sebe vedieť. Tak som napísal, a idem to dnes odniesť na DU. v dvoch vyhotoveniach. Bavil som sa aj s mojím kamarat. ktorý robí PU a on síce neučtuje o.z. ale vyjadril sa, že určite treba podať či už list alebo DP. tak som mu zavolal, čo som sa dozvedel. tak sa vyjadril, že keď to hovorí p. s DU tak to určite bude akceptovateľné.
Sojka 007
30.03.10,11:38
Záleží od konkrétneho DU. Ja s tým síce nerobím, ale u nás majú OZ. Vraj minulý rok dali čestné prehlásenie , že nemali príjmy a o mesiac im z daňového volali, že musia vyplniť tlačivá inak dostanú pokutu. Tak im neostalo nič iné len ísť tam a vypísať tam samé nuly.Tohto roku som im to robila ja a pritom mi to rozprávali. Super nie?
ono79
09.04.10,03:53
Po prečítaní príspevku od sojka 007 som sa telefonicky a aj emailom spojil so spomínanou Ing. DU, ktorá je uvedená na stránke DU ako kontaktná osoba. POdľa jej slov, ak DU zistí, že príjmami neboli len tie, ktoré sú oslobodené od dane, tak bude žiadať cez výzvu aby sme tieto predložili. a vtedy ak budeme podávať DP, tak už s pokutou. cca 66 EUR. Tak len som sa neopýtal, na základe čoho môžu mať podozrenie, že tie príjmy nie sú všetky oslobodené od dane... takže na budúci rok určite už vĎaka aktivitám neostaneme len pri príjmoch oslobodených, takže DP PO už podáme normálne. tak to sa už teraz naň teším...:D
Pekný dník