lukto
08.03.10,14:17
V máji 2009 nadobudol môj rozvod právoplatnosť a odvtedy sa snažim dohodnúť s byvalou manželkou. Spoločne s právnikom som podal už viacero návrhov na dohodu ,ale hoci predbežne súhlasí vždy to neskôr pre niečo odmietne,táto situácia jej vyhovuje lebo ja som sa musel odsťahoval a zobral som si len osobné veci,všetko ostatné jej s detmi ostalo a k tomu musím platiť ešte dosť vysoké výživné. Odmieta mi vydať veci patriace do BSM o ktoré mám záujem. Tie sa nachádzajú v rodinnom dome ktorý sme počas manželstva zrekonštruovali a tým výrazne zvýšili jeho trhovu hodnotu,počas manželstva bol dom v katastri vedený len na exmanželku,hoci sme investície dávali spoločne,a tesne pred rozchodom tento dom prepísala bez môjho vedomia na nášho syna. Vlastníkom je teda môj syn,ktorý ma odmieta pustiť dnu a tvrdi že všetky veci v ňom sú jeho.
Ako si môžem uplatniť svoj nárok na veci v dome patriace do BSM.
Mám nárok aj na podiel z mojich dokazateľných investícii do rekonštrukcie domu ,ked bol počas manželstva vo vlastníctve exmanželky?
Laco-monter
08.03.10,13:20
PREČO viac ľudí nezávisle na sebe ROBÍ vždy TIE ISTÉ CHYBY ???

NEPOCHOPÍM .
lukto
08.03.10,13:24
asi preto ,že ked sa rozvádzam raz za 20 rokov tak nepoznám všetky právne finty ako niekoho zodrať.
kaco11
08.03.10,13:30
takže dom nie je tvoj. Je manželkyn. V dome sa nachádzajú veci, ktoré patria do BSM? Máš od nich doklady? Čo sa týka rekonštrukcie vieš preukázať finančné prostriedky, ktoré si vynaložil na rekonštrukciu? Predpokladám, že si sa bavil o tom aj s tvojim právnikom, čo ti povedal on?
kaco11
08.03.10,13:33
PREČO viac ľudí nezávisle na sebe ROBÍ vždy TIE ISTÉ CHYBY ???

NEPOCHOPÍM .

na začiatku je to láska. Ľudia nejdu do vzťahu s tým, že o 20 rokov sa rozvediem. A ospravedlnujem sa všetkým ktorých by sa to eventuelne dotklo, ale nie každý má právne vedomie, aby sa zabezpečil, že keby dačo. A nakoniec nie obaja partneri sú natoľko chápaví, že poviem vieš čo milujem ťa, ale zariadme si to tak, aby ked sa budeme rozvádzať sme sa nemuseli hádať. Som zvedavá, kto po 2 rokoch chodenia ti s týmto bude súhlasiť. Málokto. Hlavne ten nie, kto do vzťahu vstupuje s menším majetkom prípadne menším príjmom. Nestavala by som sa k tomu takto. Sme ľudia a robíme chyby.
Mária27
08.03.10,14:35
Ako si môžem uplatniť svoj nárok na veci v dome patriace do BSM.
Mám nárok aj na podiel z mojich dokazateľných investícii do rekonštrukcie domu ,ked bol počas manželstva vo vlastníctve exmanželky?

Spíš všetky veci a práva, ktoré ste za manželstva spolu nadobudli, zahrň tam aj spoločné investície. Rozdel všetko napoly, alebo tak, ako už manželka predbežne odsúhlasila. Potom podaj návrh na rozdelenie BSM na súd.
laur12
08.03.10,15:09
najdi si ineho pravnika. tento nevyzera velmi schopny, ak doteraz nic nevymohol. skor pravnicku by som odporucala.

a spolu sa obratte na sud. ked sa neda dohodnut ...

ak aj manzelka s niecimm suhlasila, ihned ste jej to mali dat podpisat, aby neskor nemohla cuvnut.

mas to tazke, nepozname pozadie tvojho rozvodu, kto sa chcel, kto nechcel, kto podal. deti su evidentne na jej strane, ale kamene pomaly melu ... nik z mojich znamych, co daroval detom dom, dobre neobisiel.

neviem ci je dobra rada prestat platit vyzivne, par mojich klientov to v podobnom pripade skusilo a dobre dopadli, dosiahli co chceli. ale tusim je to trestny cin?
kaco11
08.03.10,15:17
ale on nechce prestat platit vyzivne. Len na to poukazoval. A ano, neplnenie si vyzivovacej povinnosti je trestný čin na slovensku.
lukto
08.03.10,15:32
ten právnik ma už tiež napadol,ale na začiatku som s nim podpisal zmluvu o poskytovaní pravnych služieb s tarifou za úkon 512,85€+dph myslel som že niečo vybaví ,ale zatiaľ mi počíta "len" 7 právnych úkonov a nič vlastne nevybavil a obávam sa čo mu budem musieť všetko ešte platiť , vykazuje 2x porady s klientom,3x rokovanie s protistranou ,vyhotovenie návrhu dohôd a nič z toho nebolo zatiaľ efektívne , čo si vlastne môže právnik započítať ked právne kroky ktoré robí zatiaľ nevedú k dohode o vysporiadaní BSM a ako sa dá prípadne odstúpiť od zmluvy?
kaco11
08.03.10,15:37
otázka je ako je tá zmluva formulovaná. V zmluve by malo byť napísané podmienky odstúpenia od zmluvy
lukto
08.03.10,15:52
v zmluve sa neuvádza nič o vypovedaní,paradoxne je tam napr. že advokat sa zaväzuje poskytovať právne služby účelne a hospodárne .
Mária27
08.03.10,16:07
Ak nebudeš od neho nič žiadať, nič ti nemôže účtovať.
Ak si mu dal aj splnomocnenie na zastupovanie, to musíš odvolať.
Iulius
16.03.10,16:06
Tak porad svojmu pravnikovi :-) ked ex nechce pristupit na dohodu o vyporiadani BSM nech jej posle doporucene poslednú vyzvu s terminom na dohodu, ak ju nesplni pekne spisat navrh na sud kde sa ten tvoj pravnik len ukaze co v nom je :-)
a k nakladom za ukony, ked dá navrh na sud, nech napise ze odporca ( exmanzelka) je povinny zaplatit aj tvoje trovy právneho zastupenia a kedze to neplnila dobrovolne zaplati ti právnika ona.
mozno sa mylim, v pripade nespravnej info ma opravte.