petka80
08.03.10,17:23
Dobry den,
len nahodou som si prave niekde precitala, ze poistenci apolla - zivnostnici, maju poukazovat zdravotne odvody od februara na nove cislo uctu, o ktorom budu informovani, pretoze doslo k zluceniu poistovni.
Ja som poistena v apolle, no mne poistovna ziadne cislo uctu neoznamila, nic som od nich nedostala a odvod som k 8.2 aj k 8.3 zaplatila na stare cislo uctu, ktore pouzivam uz 5 rokov. Vy ste nejake oznamenie dostali?? Totalny chaos - bordel - v tomto state sa citim ako alenka v risi divov
Anik
08.03.10,16:37
to nové číslo poisťovne je 7000464464/8180
zrejme to ani náhodou nikomu neposielali, každí nech si to hľadá a zabezpečí ako chce
petka80
08.03.10,16:41
musim tam zavolat, ze co s tym. vobec sa mi nepaci takyto pristup, vsak ja vobec nemusim vediet o tom, ze sa zlucili, clovek aby vsetko sledoval ako jastrab. clovek sa tu trapi, vsetko poctivo plati ako taky chudak...este ja nech patram, kam sli tie odvody za dva mesiace...mimochodom, poradte, ked som si vytlacila tlacivo rzzp kazdu stranu na zvlastnu A4, mozem to v rohu zostiknut a tak odovdzat?
SkeletonM
10.03.10,19:59
Ahojte,
nechcem sa nejak vtierať do debaty. Ale rád by som priložil nasledovné:
Zákon č. 580/2004 o zdravotnom poistení
§ 24
Povinnosti platiteľa poistného
Platiteľ poistného, ktorý je zamestnávateľom, samostatne zárobkovo činnou osobou alebo platiteľom poistného podľa § 11 ods. 2, je povinný
a) vypočítať poistné, riadne a včas platiť a odvádzať preddavky na poistné a vykazovať poistné príslušnej zdravotnej poisťovni (§ 15 až 17 a § 20).

Podľa mňa je povinnosťou každého platiteľa odvádzať preddavky v správnej výške na účet zdravotnej poisťovne. Bohužiaľ z praktického hľadiska sa veľakrát stáva, že SZČO vlastne ani nevie koľko má platiť (riadok s názvom Preddavok na poistné z tlačiva RZZP nik asi nevidí pri vypĺňaní) alebo v horšom prípade pri začatí živnosti čaká, že zdravotná poisťovňa mu oznámi čo má robiť a podobne. Týmto si nechcem zastávať žiadnu zdravotnú poisťovňu, ALE viete si predstaviť z praktického hľadiska že by ZP každému živnostníkovi oznamovala zmenu výšky preddavkov podľa podaného RZZP alebo zmenu čísla účtu? Ja určite nie!

Zo skúseností viem, že ešte len teraz sa veľa ľudí asi zobudilo a zistilo, že sú len 3 zdravotné poisťovne, že vôbec sa zmenil termín na podanie RZZP. A predpokladám, že v júni bude veľa nespokojných inteligentov, ktorí sa budú všemožne sťažovať prečo im zdravotná poisťovňa neoznámila zmenu výšky minimálneho preddavku (ako keby to ona určovala) alebo zmenu termínu na podanie RZZP. Bohužiaľ neznalosť zákona neospravedlňuje a v tomto prípade to nie je nič iné, ako čistá roztopašnosť.

Nikoho nechcem uraziť ani si zastávať. Ale predsa horeuvedené je samozrejmosť, aby si každý zistil, hlavne v televízii je to medializované stále. Či tí ľudia žijú v atómovom kryte? Alebo je pre nich problém zodvihnúť zadok alebo telefón a zavolať dokonca na bezplatnú linku? NECHÁPEM prečo sa vždy všetci sťažujú... zdravotná poisťovňa toto, hento...
Sociálna poisťovňa s nikým nezaobchádza v rukavičkách... niečo nestihnete? Váš problém! Zariaďte si. To len ZP sa s každým babre doslova povedané.

Opätovne sa ospravedlňujem, ak som sa uvedeným článkom niekoho dotkol, ale mne to príde ako samozrejmosť mať pojem o základných povinnostiach pokiaľ som živnostník. Nie je to záležitosť, ktorá by zabrala dva roky, ale asi dve minúty vyťukať obyčajnú stránku alebo zavolať si a zistiť.

Vec na zamyslenie...
petka80
11.03.10,16:36
Ja som nepisala o vyske preddavkov, viem, kolko budem platit a ani neocakavam, ze mi to niekto vypocita ci oznami. No myslim si, ze ked sa poistovne zlucili a zmenilo sa cislo uctu na platenie preddavkov, tak by to mohli dat vediet. To si fakt myslite, ze aj toto mame sledovat??? Vy si napriklad overujete kazdy mesiac, ci sa nezmenilo cislo uctu danoveho uradu???
petka80
11.03.10,16:46
Apollo prvy rok dokonca posielalo kazdemu tlacivo a aj vysku zaplateneho poistneho. Ok, nech neposielaju, nemam vyhrady. Ale zmena cisla uctu...ide predsa o biznis a bolo by to slusne gesto, podla mna je toto dost arogantny pristup.
abel
11.03.10,16:55
neboj sa, čísla účtov sa nezrušia zo dňa na deň, staré čísla účtov by mali mať platnosť do konca roka

http://www.dovera.sk/sk/aktuality/nove-ucty-na-platbu-preddavkov-na-verejne-zdravotne-poistenie.html

Ubezpečujeme platiteľov poistného, že nimi realizované úhrady preddavkov poistného za zamestnancov v období január a február 2010 pod pôvodnými variabilnými symbolmi a na pôvodné čísla účtov oboch zdravotných poisťovní sú uhradené a akceptované.

Pôvodné účty zdravotných poisťovní APOLLO aj DÔVERA ostávajú naďalej v platnosti. Napriek tomu žiadame všetkých platiteľov, aby svoje platby presmerovali na novozriadené účty uvedené vyššie.
Paula
11.03.10,16:57
Vy si napriklad overujete kazdy mesiac, ci sa nezmenilo cislo uctu danoveho uradu???


Neuveríš, ale áno, vždy keď platíme DPH. Istota je istota ;).