miselito
08.03.10,17:13
Dobry den,
chcel by som sa spytat jednu vec ohladom vyplatenia nemocenskych davok socialnou poistovnou.
Od 1.2.2010 do 19.2.2010 som bol na PN a dnes mi prisla vyplata, teda ak sa to tak da nazvat. :)
A chcem sa spytat, kedy mi pridu peniaze aj zo socialnej poistovne, pretoze od 10. dna by mi mala platit socialna poistovna (teda myslim ze socialna to je). Alebo to uz mam zahrnute vo vyplate a firma si to od nich potom necha preplatit.
Prepacte, ze sa pytam pre vas mozno trivialne veci ale som prvy krat na PN. :)
Dakujem za odpovede
Xanti
08.03.10,16:16
Dobry den,
chcel by som sa spytat jednu vec ohladom vyplatenia nemocenskych davok socialnou poistovnou.
Od 1.2.2010 do 19.2.2010 som bol na PN a dnes mi prisla vyplata, teda ak sa to tak da nazvat. :)
A chcem sa spytat, kedy mi pridu peniaze aj zo socialnej poistovne, pretoze od 10. dna by mi mala platit socialna poistovna (teda myslim ze socialna to je). Alebo to uz mam zahrnute vo vyplate a firma si to od nich potom necha preplatit.
Prepacte, ze sa pytam pre vas mozno trivialne veci ale som prvy krat na PN. :)
Dakujem za odpovede
PN zo SP Ti prídu na účet okolo 18teho tohto mesiaca. Firme nikto nič neprepláca.
Uviedol si na marodnom lístku číslo účtu?
drobeceva
08.03.10,16:16
Dobry den,
chcel by som sa spytat jednu vec ohladom vyplatenia nemocenskych davok socialnou poistovnou.
Od 1.2.2010 do 19.2.2010 som bol na PN a dnes mi prisla vyplata, teda ak sa to tak da nazvat. :)
A chcem sa spytat, kedy mi pridu peniaze aj zo socialnej poistovne, pretoze od 10. dna by mi mala platit socialna poistovna (teda myslim ze socialna to je). Alebo to uz mam zahrnute vo vyplate a firma si to od nich potom necha preplatit.
Prepacte, ze sa pytam pre vas mozno trivialne veci ale som prvy krat na PN. :)
Dakujem za odpovede
Vo výplate máš vyplatenú náhradu príjmu - 10 dní, ktoré platí zamestnávateľ. Zo SP príde PN - záleží, či si na druhej strany PN uviedol č. účtu, alebo adresu. Neviem presne, kedy SP má výplatný termín, ale vidí sa mi, že okolo 15.-20. v mesiaci.
Timka1
08.03.10,16:17
prvých 10 kalendárnych dní PN ti zamestnávateľ vypláca náhradu príjmu za dočasnú prácenenschopnosť, od 11. dňa ti vypláca nemocenské dávky Sociálna poisťovňa na základe doloženého potvrdenia od zamestnávateľa a tlačiva PN, takže mala by ti vyplatiť ešte za 9 dní
miselito
08.03.10,16:23
Dakujem za prispevky,
ale teraz mam hlavu v smutku lebo som tam nedal cislo uctu, snad na personalnom v praci mi to tam vypisal pani.
lebo adresu tam mam uvedenu terajsiu co mam na podnajme...
Ale dakujem vsetkym
brčko
08.03.10,16:44
ak si tam č.účtu neuviedol ty, tak ťažko bude niekto za teba žiadať výplatu na účet. To by som si ani ja nedovolila.
miselito
08.03.10,16:51
ja som myslel tak ze zeny z personalneho to kontroluju a pripadne to tam dopisu...
tak co mam teraz robit, mam cakat na nejaky sek v schranke alebo mam ist na socialnu poistovnu?
veronikasad
08.03.10,17:13
ja som myslel tak ze zeny z personalneho to kontroluju a pripadne to tam dopisu...
tak co mam teraz robit, mam cakat na nejaky sek v schranke alebo mam ist na socialnu poistovnu?
v stredu majú v SP "dlhý" deň - vyber sa na návštevu sociálnej poisťovne
miselito
08.03.10,18:08
oki pojdem ich pozriet teda...:D
dikesky vsetkym za radu...
ahojte
drobeceva
08.03.10,18:15
ja som myslel tak ze zeny z personalneho to kontroluju a pripadne to tam dopisu...
tak co mam teraz robit, mam cakat na nejaky sek v schranke alebo mam ist na socialnu poistovnu?
Donedávna som to robila aj ja tak, že som vpisovala čísla účtov zamestnancov, lebo nikto si to neuviedol. Raz mi jedna mzdárka povedala, že to isté robila, až pokým sa nepomýlila a peniažky odišli na iný účet. Nemusím písať, že mala s vymáhaním neskutočné problémy. Odvtedy som to prestala robiť. Pokiaľ mi z-c prinesie PN, som ochotná mu nadiktovať číslo účtu, ale musí si to vpísať vlastnoručne. Pokiaľ mi doručí bez čísla účtu, už to nerobím. Každý si zodpovedá sám a stále platí - neznalosť zákona neospravedlňuje.