MirkaV
04.10.05,14:17
Používa tu prosím niekto aj PROLUC? Ď
alena
04.10.05,12:53
áno, ja v ňom účtujem aj neziskovú organizáciu aj s.r.o.
Zuzka
04.10.05,13:27
... aj ja používam tento program
MirkaV
10.10.05,06:21
chcem sa Vás ešte opýtať, aké s ním máte skúsenosti? Robí Vám aj nejaké analýzy a tak .....
Rozmýšľame či Proluc, alebo nejaký iný SW (Abra), tak hľadáme nejaké referencie :-)
Ďakujem
SERVIS
10.03.06,05:29
Aj ja mám Proluc, a som veru spokojná.
Ilka
14.03.06,07:17
Skvelá blikajúca reklama, tá upútavka na verziu 7.61 nemá chybu.

Ešte lepšia by bola verzia 8.451, ale čo už. Snáď sa dočkáme.


Pán Mihál,
vážim si Vás ako odborníka, oceňujem a chválim Vašu prácu na porade, ale od Vás by som takú ironickú poznámku nečakala!
anelly
20.03.06,08:45
Ale Ilka, prepáč, ale ja mám rada tento anglický humor pána Mihála (asi mu každý nerozumie.
MirkaV- skúšala som aj ja demo verziu PROLUC. Tento program síce nie je finančne náročný, ale podľa mňa robí slušnú evidenciu, nie však analýzy. Toto robí slušne datalock, v ktorom aj robím.
Jendo
23.03.06,13:51
Používa tu prosím niekto aj PROLUC? ĎProsím Vás aj my hľadáme vhodný softvér na mzdy a personalistiku. Máme 200 zamestnancov a jedným z vybraných programov je aj Proluc. Viete mi povedať či je vhodný pre našu firmu. Okrem iných - Olymp, Human. Je cenovo najlacnejší, ale ešte som ho okrem dema nikde nevidel. Chceme kúpiť len a len modul mzdy a personalistiku. ďakujem
evina
23.03.06,15:55
Ale Ilka, prepáč, ale ja mám rada tento anglický humor pána Mihála (asi mu každý nerozumie.
MirkaV- skúšala som aj ja demo verziu PROLUC. Tento program síce nie je finančne náročný, ale podľa mňa robí slušnú evidenciu, nie však analýzy. Toto robí slušne datalock, v ktorom aj robím.

Smiem vedieť aké analýzy máš na mysli?
zuzana.xy
07.05.06,14:32
Prosím vás, potrebujem poradiť. V škole sa učíme účtovať v programe Proluc. Pri vystavovaní faktúry, keď chcem zistiť celkovú sumu stlačením klávesy TOTAL, vyhodí mi aj zaokrúhlenie (halierové vyrovnanie). Potrebujem však aj haliere, čiže nezaokrúhľovanie. V škole to máme asi inak nastavené, doma si s tým neviem rady.
zuzana.xy
08.05.06,11:24
Naozaj mi nikto nevie poradiť? :confused:
Jozef Mihál
08.05.06,11:55
Zuzana, cez víkend je tu mŕtvo, PROLUCisti majú voľno.
ayya
08.05.06,13:10
chcem sa Vás ešte opýtať, aké s ním máte skúsenosti? Robí Vám aj nejaké analýzy a tak .....
Rozmýšľame či Proluc, alebo nejaký iný SW (Abra), tak hľadáme nejaké referencie :-)
Ďakujem
Mirka, so softom to je velmi podobne ako so psikmi. Chovatel nejakeho bulika (rasa, kt. ma v nazve bull) ta malokedy ihned upozorni, ze tito psikovia maju geneticky odblokovanu cast socialneho spravania ... a preto potrebuju fakt skuseneho chovatela a v ziadnom pripade nie zaciatocnika. :rolleyes:

Nezabudni sa pytat na to, co sa uzivatelom nepaci na softe, nie iba na to, co sa im paci. V praxi som sa stretla s mnohymi SW a preto si dovolim trosku poinformovat.

Okrem ineho by ta mala zaujimat napr.: sposob opravy chyb, lebo aj ked je v zakone o uctovnictve podrobne popisane, ako sa vykonavaju opravy chyb, nie je chyba ako chyba ... ine je, ked sa chyba urobi pri vyhotoveni nejakeho dokladu a ine, ked sa napr. pretuknes v suvztaznosti.


A videla som aj SW v ktorom sa oprava uctovania dala urobit iba tak, ze si si zavolala pracovnika z firmy predavajucej soft (nebudem ten soft menovat), dalej sa pytaj na sposob uzatvarania mesiacov - v zakone je uctovne obdobie rocne, preto by SW nemal znemoznovat pristup do predchadzajucich mesiacov. NIektore SW po automatizovanej stvrtrocnej uzavierke pokladne nedovolia vstupit ani do ostatnych casti uctovnictva nikomu.

Treba si zistit, ci je mozny pristup viacerych pracovnikov s tym, ze sa niektorym uzivatelom (po rozhodnuti zodpovedneho) obmedzi pristup do niektorych casti uctovnictva. Napr. fakturantka len do faktur, pokladnicka len do pokladne .... atd.

Ako je riesene tzv. "nahravanie" dokladov. Videla som soft, ktory uzivatela nutil najprv nahrat vsetky doklady z istej casti iba (?) docasne - (nie som IT odbornik) do operacnej pamate a potom jednym tlacitkom bola tzv. davka skutocne aj zauctovana. Teda: iba vtedy, ak sa nahodou niekto omylom nedotkol mysi, alebo ktorejkovek klavesy :D ... riesili to tak, ze mys odpajali a klavesnicu prikryvali s upozornenim, ze prave prebieha spracovanie davky :D Parkrat sa im totiz stalo, ze sa im nezauctovala davka 350-400 faktur a museli ju nahravat od zaciatku.

Videla som SW, v ktorom si mohla uctovat iba vtedy, ak si mala sucasne vlozenu do a-cka disketu. Tak chcel asi programator zabezpecit dosledne archivovanie uctovania. :D
ayya
08.05.06,13:21
Dalej sa pytaj, ci ma program inkrementalne vyhladavanie pripadne funkciu ctrl+F v zostavach, ktore ti zobrazi na obrazovke. Velmi prijemna funkcia, urychluje hladanie v zostavach a nemaju to vsetci zabudovane.

Ci ma program nejak riesenu moznost obmedzit pocet poloziek ktore ti ponuka na vyber z databazy. Priklad: pri DPH dnes potrebujeme skoro 30 roznych kodov. Ale ja viem, ze pouzivam iba 6-7 kodov, tak si zobrazenie ostatnych vypnem, aby som sa nemusela cez vsetky mozne kody po jednom "pretukavat" - setri to hodne casu pri uctovani.

Zaujimat by ta malo aj to, kolko ma SW uzivatelov, lebo (neplati to vzdy) cim viac ma firma zakaznikov, tak tym ma menej casu a vole ochotne pomoct pri problemoch. Ale zas je rychlejsia pri upgrade, podstatne rychlejsie zapracovava nove pravne a uctovne predpisy. Opacne to byva pri SW, ktory nema vela uzivatelov.

Este sa pytaj aj na to, ako sa daju dokupovat jednotlive moduly, ako su poprepajane. Ci mas moznost zacat niecim malym a postupne si potom podla firmy rozsirovat moznosti. Niektore firmy aj malickym firmam ponukaju rozsiahle komplexne riesenia, z ktorych potom firma vyuzije iba malu cast - ale zaplatit sa musi vsetko samozrejme. ...

Zaujimave je z uzivateskeho hladiska aj to, ak aspon v prvych 3 mesiacoch v roku mas moznost vstupovat do oboch rokov, aby si nemusela uctovanie januara az marca odkladat na dobu az po odovzdani danoveho priznania za predchadzajuci kalendarny rok...

atd, atd... ked ma este nieco podstatne napadne, tak este pripisem .... alebo necham na pripisanie inym ;)

zase podobnost so psickarmi: treba sa spravne rozhodnut, lebo tvoje rozhodnutie ti bude ovplyvnovat zivot na viac rokov, ... tazko sa totiz prechadza na nejaku inu "rasu"

pekny majovy den prajem
:)
Viera123
09.05.06,07:22
Zuzana, cez víkend je tu mŕtvo, PROLUCisti majú voľno.
A čo Prolucisti cez víkend nechodia na Poradu? Ja osobne Proluc nepoznám, ale je to taký ťažký program, že ich to natoľko vyčerpá, že sa sem ani nepozrú? :)
zajacik
09.05.06,11:27
A čo Prolucisti cez víkend nechodia na Poradu? Ja osobne Proluc nepoznám, ale je to taký ťažký program, že ich to natoľko vyčerpá, že sa sem ani nepozrú? :)

No, cez vikendy mám volno a to možno aj vdaka PROLUCu. Kto sa trápi, ten pracuje aj cez vínendy.:)
Viera123
09.05.06,11:32
No, cez vikendy mám volno a to možno aj vdaka PROLUCu. Kto sa trápi, ten pracuje aj cez vínendy.:)
Len teraz som si všimla, že si nový člen Porady, takže preto mi pripadalo zvláštne, že Poradu považuješ za prácu... Ale sme sa možno len zle rozumeli a cez víkend nemáš prístup k internetu, a vtedy nemôžeš zavítať ani na Poradu... Vitaj medzi nami!
Ilka
10.05.06,08:37
Prosím vás, potrebujem poradiť. V škole sa učíme účtovať v programe Proluc. Pri vystavovaní faktúry, keď chcem zistiť celkovú sumu stlačením klávesy TOTAL, vyhodí mi aj zaokrúhlenie (halierové vyrovnanie). Potrebujem však aj haliere, čiže nezaokrúhľovanie. V škole to máme asi inak nastavené, doma si s tým neviem rady.



Ak potrebuješ vystaviť faktúru bez zaokrúhlenia, v moduli PROLFA - vstup/oprava - nastavenie spracovania - Odberateľské faktúry - Parametre vystavovania si do okienka s názvom "Počet desat.miest sumy fakt.(tuzemskej) zadaj číslo 2, čo znamená, že sa výsledná suma bude uvádzať na 2 desatinné miesta.

Ilka
zuzana.xy
10.05.06,18:38
Ak potrebuješ vystaviť faktúru bez zaokrúhlenia, v moduli PROLFA - vstup/oprava - nastavenie spracovania - Odberateľské faktúry - Parametre vystavovania si do okienka s názvom "Počet desat.miest sumy fakt.(tuzemskej) zadaj číslo 2, čo znamená, že sa výsledná suma bude uvádzať na 2 desatinné miesta.

Ilka

Ďakujem za radu,zatial som to nevyskúšala,trápim sa ešte s opravením tej faktúry. Určite sa ozvem či to šlo :)
radka78
31.05.06,06:11
Ano ja pracujem v Proluci, ale o dva mesiace menime program. Je mi to luto pretoze Proluc je super.
portfoliova
18.01.07,16:52
Zuzy zuzy...))) Junior member :)
tina76
25.01.07,17:27
ahojte,
a nemate nahodou niekto skusenosti s modulom PROLCA?
teda registracnej pokladne od PROLUC?
dakovam
v
tina76
25.01.07,18:10
ahojte,
a nemate nahodou niekto skusenosti s modulom PROLCA?
teda registracnej pokladne od PROLUC?
dakovam
v
zajacik
31.01.07,10:04
V čom treba poradiť ?
kskbono
25.05.09,11:47
Dobrý den, může mi někdo pomoci sehnat kontakt na vlastníka/poskytovatele programu Proluc? Díky za jakoukoli odpověď
Ilka
01.06.09,05:32
Sw Proluc vlastní/poskytuje firma INFOPRO s.r.o. Bratislava
tel.: 02/52493296
amalka72
08.05.12,09:19
Prosím Prolučáci poraďte!
Účtovala som neziskovku- rok 2011, samozrejme s účtovnou osnovou pre neziskovky...klient sa teraz rozhodol, aby som mu spätne zúčtovala aj rok 2010. Netušila som ale, že keď prejdem späť do roku 2010, nebudem mať automaticky účtovný rozvrh neziskovky :( nastavený je tam klasický pre podnikateľov, nevie niekto kde to prestaviť???
Vďaka moc.