pupinos
08.03.10,17:23
Dobrý den, mám ntb DELL...Dostal jsem k němu jen jedno cd...Slyšel jsem něco o tom, že se musí provést záloha os. (abych jej pak mohl znovu nainstalovat-např. při reinstalaci..) jak je to doopravdy?...Když jsem dal vytvořit bitovou kopii systému tak mi to pracuje a pak to hodí chybu...Spustte pomůcku chkdsk/(nějaké písmeno) a operaci zopakujte...když jsem to udelal nekolikrát tak mi došly nervy...nevím co s tím...
Vlado40
08.03.10,16:37
Aký je to WIN7.Na spodnej strane notebooka je číslo licencie WIN7 .Máš ho tam ?HDD si daj skontrolovať v inom programe z boot CD.
pupinos
08.03.10,17:02
je to W7 home premium..ano je to na spodní strane...ale nedostal jsem k tomu žádné instal. cd...mám jenom neco od dellu..a to tak nevypada...(?)
Vlado40
08.03.10,17:23
Záloha PC s predinštalovaným OS podľa ich postupov tvrdím , to je iba môj názor nestojí za nič.Pri chybe HDD sa to nedá vrátiť späť.
Takže najprv treba skontrolovať HDD iným spôsobom ako s WIN7.
Ak je HDD v poriadku tak si treba zohnať kópiu WIN7 , licenciu máš a normálne nainštalovať WIN7.Ak sú s HDD problémy , tak reklamovať.
Alebo hneď reklamácia.
pupinos
08.03.10,17:40
já to zálohuji na externí hdd..a i na xp to jede normalně..jen mi to při vytváření bitové kopie hodí pokaždéchbu..
Vlado40
08.03.10,17:43
já to zálohuji na externí hdd..a i na xp to jede normalně..jen mi to při vytváření bitové kopie hodí pokaždéchbu..

Ako na XP to ide ?Ak na notebook daš XP.
pupinos
08.03.10,17:51
hdd jede na xp..s tim problém neni...a na jiném pc s W7 to jede normalne...jen když na mým dellu dám zálohu tak mi to hodí chybu...
Vlado40
08.03.10,17:55
Ak máš HDD rozdelený ,čo dúfam áno , tak tú zálohu-kópiu si daj na ten druhý HDD a potom skopíruj na externý HDD.Alebo tú chybu vyhodí na začiatku zálohovania ?
pupinos
08.03.10,17:59
záloha jede a pak ve dvou třetinách to vyhodí chybu...ale někde jsem slyšel, že na HDD je skrytý oddíl, kde je patřičný SW uložen...ale jak/kde ho tedy najdu?
Vlado40
08.03.10,18:09
Ten program s ktorým robíš zálohu je spustený z CD-ečka pri bootovaní PC , alebo za behu windows zapneš program ?

Skúšal si robiť zálohu s iným programom ?
pupinos
08.03.10,18:20
ne...nezkoušel jsem to s jiným(můžete mi nějaký program poradit?)..když napíši ve start do vyhledávače zálohování a obnovení tak mě to hodí do orig. windowsáckýho okna..
Vlado40
08.03.10,18:35
ne...nezkoušel jsem to s jiným(můžete mi nějaký program poradit?)..když napíši ve start do vyhledávače zálohování a obnovení tak mě to hodí do orig. windowsáckýho okna..

Ja používam program True Image.Tento program je platený , ale staršia verzia tohto programu je dodávaná firmou Seagate teraz aj Maxtor ako utilitka pre HDD má názov MaxBlast 5.Dá sa urobiť v programe aj boot CD a spustiť zálohu z CD-ečka.

Takže vyber si jazyk , stiahni , nainštaluj a skús urobiť zálohu cez ten program z prostredia Windows alebo z boot CD-ečka.
Ak WIN nenabehne vôbec , tak tú zálohu obnovíš z tohto CD.

http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?locale=en-US&name=MaxBlast_5&vgnextoid=7add8b9c4a8ff010VgnVCM100000dd04090aRCRD
pupinos
08.03.10,18:40
ok..dámm se do toho až zítra..takže se navečer ozvu..zatím děkuju