jcizniarova
08.03.10,17:46
prosím o informáciu k daňovému priznaniu

V minulom roku som bol v mesiacoch január - február nezamestnaný evidovaný na ÚP. Od marca do konca roka som pracoval. Moje príjmy sú vo výške 2 963,18 €. Firma mi ročné zúčtovanie dane nevykonala. Daňové priznanie typ A si idem urobiť sám. Pri zadávaní do tlačiva som sa dostal po položku v riadku 37 - nezdaniteľná čast základu dane na daňovníka vo výške 4 075,70 €. Po jej zadaní sa však dostávam do mínusovej položky a neviem čo ďalej vyplniť, nakoľko mi zamestnávateľ preddavkovo nezrazil žiadnu daň. Vznikne mi na základe mojich príjmov nejaký preplatok? Neviem ako sa k tomu dopočítať.

Ďakujem za odpoveď.
Iwett
08.03.10,16:50
Ak si zaplatil preddavky, alebo ti zamestnávateľ zrazil zrážkovú daň, tak sa ti daň vráti, ak nie, tak sa nemá čo vrátiť. Ak je základ dane menší ako 4025,70, ostatné riadky budú nulové ak si neuplatňuješ bonus ani vrátenie zaplatenej dane
Timka1
08.03.10,16:52
prosím o informáciu k daňovému priznaniu

V minulom roku som bol v mesiacoch január - február nezamestnaný evidovaný na ÚP. Od marca do konca roka som pracoval. Moje príjmy sú vo výške 2 963,18 €. Firma mi ročné zúčtovanie dane nevykonala. Daňové priznanie typ A si idem urobiť sám. Pri zadávaní do tlačiva som sa dostal po položku v riadku 37 - nezdaniteľná čast základu dane na daňovníka vo výške 4 075,70 €. Po jej zadaní sa však dostávam do mínusovej položky a neviem čo ďalej vyplniť, nakoľko mi zamestnávateľ preddavkovo nezrazil žiadnu daň. Vznikne mi na základe mojich príjmov nejaký preplatok? Neviem ako sa k tomu dopočítať.

Ďakujem za odpoveď.


pozor, NČ je 4025,70 neviem či tam máš preklep alebo zadávaš túto sumu do DP
Xanti
08.03.10,17:48
jcizniarova
"POZOR"
ak si budeš robiť DP typ A tak máš nárok aj na zamestnaneckú prémiu, podľa príjmov čo si uviedol, tak na to nezabudni.
karpis
08.03.10,18:00
skus si vyplniť dp na www.drsr.sk
jcizniarova
09.03.10,08:35
jcizniarova
"POZOR"
ak si budeš robiť DP typ A tak máš nárok aj na zamestnaneckú prémiu, podľa príjmov čo si uviedol, tak na to nezabudni.
Na zamestnaneckú prémiu asi môžem zabudnúť, kedže zamestnávateľ bol síce slovenský, ale pracoval som ako vyslaný zamestnanec v zahraničí