DamianHA
08.03.10,18:31
Dobrý deň, mám na Vás otázočku.

Je možné zákonným spôsobom a ak tak ako postupovať, keď poštu, ktorá mi je zasielaná na inú adresu, mi dotyčný nie a nie predať ani po poslaní emailu, že tá pošta je proste moja, ale on nič?

Upresním: Nejde o mňa ale mne blízku osobu /Manželka/. Ide o klasickú poštu, doručovanú poštárkou, pošta pravdepodobne obsahuje dopis Sociálnej Poisťovne, i poštu bývalej práce. Možno i niečo viac, ťažko zistiť ostatné.
Človek ktorí ju drží, tú poštu nechce vydať, ide o rodinného príslušníka.
(Áno, aj také veci sa stávajú).

Bohužial, s takýmto niečím som sa nikdy nestretol a ani ľudia v mojom okolí a tak neviem, ako poradiť ďaľej, keďže určitým spôsobom sa to týka i mňa.
DamianHA
08.03.10,17:34
Ešťe dodám, že tá adresa na doručovanie je adresa trvalého pobytu, takže na tú poštu mám proste právo, keď je určený mne. (žene)
veronikasad
08.03.10,17:36
Ešťe dodám, že tá adresa na doručovanie je adresa trvalého pobytu, takže na tú poštu mám proste právo, keď je určený mne. (žene)
manželka býva na inej adrese ako je adresa trvalého bydliska ? Prečo chceš mať právo ty na manželkinu poštu ?
jess
08.03.10,17:40
Neviem ako tú poštu od dotyčného dostať, ale inak sa dá na pošte podať žiadosť o doposielanie pošty na inú adresu, t.j., všetko, čo je na teba adresované, tak ti príde na adresu, ktorú zadáš. ....stojí to však peniaze, cca 3 eur/mesiac
arizona
08.03.10,17:44
Nechcú dať tvojej manželke poštu, ktorá je určená jej?

Alebo Tebe nechcú dať poštu, ktorá bola určená tvojej manželke? Lebo to je rozdiel...;)
DamianHA
08.03.10,17:49
Mojej manželke nechcú dať jej poštu. Tak.
veronikasad
08.03.10,17:50
Mojej manželke nechcú dať jej poštu. Tak.
Nebýva na adrese trvalého bydliska ?
DamianHA
08.03.10,17:52
Ešte dodám , tomu nadomnou čo písal, že preposielanie pošty je vybavené. Ide len o to, dostať tú dôležitú poštu ktorú oni majú u seba, ktorá je adresovaná manželke. Keby šlo o leták, nič nepovieme, ale ide aj o finančný šek a asi ste si možno niektorí všimli už dávnejšie, je to šek kompenzovaný pôrodom.
kaco11
08.03.10,18:08
tak kontaktuj odosielatela a ziadaj znovuposlanie na inu adresu. alebo osobne prebratie. ak je to sek da sa anulovat a vytlacit druhopis.a z byvalej roboty tiez. jednoducho povedz ze sa ti to stratilo. nedoslo a v principe klamat moc nebudes. a btw seky nie su doporucene?na zaklade coho postsrka vydala sek cudzej osobe. taky bordel bych tam narobila
DamianHA
08.03.10,18:29
Bohuzial, to su tie seky (neviem ci cervene) co sa daju do schranky a vybere ich ten, kto ma na to opravnenie. Manzelka. neviem aky princip v Trencine maju, ze posielaju doporucenu a oni im ju poste vydaju. Takze tu je druha vec, ze bordel narobit nemozeme, bo ja netusim co za postarka a zbytocne nechcem jej robit rozbroje, viem ze sa to stava, nie v zlom umysle. Ja by som to vsak nestrpel.

Takze pravne sa voci tymto osobam neda ist? Osobne mi to za to proste stoji, nech si uvedomia! Svet nevidel co za rodina toto....
DamianHA
08.03.10,18:31
Bohuzial, to su tie seky (neviem ci cervene) co sa daju do schranky a vybere ich ten, kto ma na to opravnenie. Manzelka. neviem aky princip v Trencine maju, ze posielaju doporucenu a oni im ju poste vydaju. Takze tu je druha vec, ze bordel narobit nemozeme, bo ja netusim co za postarka a zbytocne nechcem jej robit rozbroje, viem ze sa to stava, nie v zlom umysle. Ja by som to vsak nestrpel.

Takze pravne sa voci tymto osobam neda ist? Osobne mi to za to proste stoji, nech si uvedomia! Svet nevidel co za rodina toto....
willma
08.03.10,18:33
pôrodné môže stejne vybrať len príjemca uvedený na poukážke, takže doporučujem obrátiť sa na sociálku, aby šek po uplynutí lehoty splatnosti poslali na tebou udanú adresu.
zdenka131
08.03.10,18:34
Želám pohodový večer. Poštové poukážky sa bežné dávajú do poštovej schránky. Poštová doručovateľka neporušila predpis. Keďže sa jedná o väčšiu sumu peňazí, tieto môžu byť vydané iba adresátovi, o peniaze neprídete, len ich dostanete neskôr.