Enyma
08.03.10,19:31
Dobry vecer, prosim o radu ako mam nainstalovat wifi router edimax na pocitac, kde je windows 7, CD s wifi routerom ma compabilitu iba windows XP. Bolo mi povedane, ze mam stiahnut nejaky driver, ale neviem kde a ako.

Za rady dakujem.


enyma
Vlado40
08.03.10,18:38
Pripoj router sieťovým káblom k PC.Ak sa dostaneš do menu tak nepotrebuješ žiadny driver.
salvosko
08.03.10,22:39
Driver na router netreba.
To co mas ty je konfiguracny softwer ktory nie je nutny. Treba ale nastavit router cez jeho lokalne rozhranie ... pre edimax mam pocit ze http://192.168.1.1 treba dat do prehliadaca.
Aky je to konkretne typ Edimax?
Fero11
09.03.10,05:11
Dobry vecer, prosim o radu ako mam nainstalovat wifi router edimax na pocitac, kde je windows 7, CD s wifi routerom ma compabilitu iba windows XP. Bolo mi povedane, ze mam stiahnut nejaky driver, ale neviem kde a ako.

Za rady dakujem.


enyma
Router sa neinstaluje na pocitac (nema ziadnu zavislost na pocitac ani operacny system) router len nastavujes/konfigurujes pomocou pocitaca.
Driver nepotrebuje (moznoti bolo povedane, ze firmware)
salvosko
09.03.10,06:40
Router sa neinstaluje na pocitac (nema ziadnu zavislost na pocitac ani operacny system) router len nastavujes/konfigurujes pomocou pocitaca.
Driver nepotrebuje (moznoti bolo povedane, ze firmware)
K niektorym routerom sa dodava Win soft na konfigurovanie ... ten ale nerobi nic len vie defualt heslo nan a nastavit to ako sa da nastavit cez web.
Ale niektori odbornici to volaju kompatibilita aj ked to s tym nema nic spolocne.
Ten soft ti totiz napriklad nastavi aj sifrovanie aj na router aj na PC naraz a nemusis sa s tym prdkat.
Aspon ja som taky videl ale nebol to Edimax.
Aj tak to furt nastavuje cez web lebo tie softy su nie vzdy 100%, nemaju vzdy vsetky parametre a dokonca ani cez web vsetko nefunguje poriadne a treba ist cez telnet alebo SSH.
Najlepsie je si stiahnut k presnemu typu manual a postupovat cez ten.