majlo36
08.03.10,21:47
Dobry den,
mam problem pri instalacii windowsu. Po vlozeni instalacneho CD a restartovani by mala nabehnut instalacia, no nic sa nestane. Skusal som to instalovat aj tak, ze som dal instalaciu priamo z CD no nainstalovalo mi to ako druhy operacny system.
Ak by niekto vedel pomoct tak dakujem.
Vlado40
08.03.10,20:52
Inštaláciu spusť z CD t.j. nastav bootovanie PC z CD nastav v biose ,alebo stlač F11 a nastav CD mechaniku pri novšom PC ,pri inštalácií daj sformátovať C , kde je teraz windows a budeš mať čistú inštaláciu windows.
majlo36
08.03.10,20:58
Tak to bootovanie som nastavil ako prve aby najprv citalo z CD/DVD mechaniky. A to formatovanie tiez v BIOS-e ??
Vlado40
08.03.10,21:01
Nie ! Pri inštalácií si ako voľbu vyber kam chceš inštalovať , zrejme to staré "C" a to pred inštalaciou daj sformátovať.Bude tam ponuka.
TomasHC
08.03.10,21:03
Pouzivas original Microsoft Windows CD, alebo nejake Recovery DVD od vyrobcu pocitaca?
majlo36
08.03.10,21:06
Vdaka, idem skusit, zrejme som prehliadol.
tomas128
11.03.10,05:47
Hlavne bacha, po formátovaní stratíš všetky data, ktoré boli na formátovanom disku !!!
salvosko
11.03.10,06:39
Sak ich ma akiste odzalohovane predsa.
Al1enk0
01.06.10,10:00
Zdravím, mám problem pri inštalacii windows xp .... vložím inštalačné CD, normálne ho nabootuje, sformatujem disk, naištaluju sa nejaké tie somariny, a potom ako reštartne počítač, by mala inštalacia pokračovať,... narozdiel od toho mi začne znova bootovať CD a všetko od začiatku a furt dokola:mee:
bobino38
01.06.10,11:05
ak si po reštarte stlačila nejakú klávesu tak sa inštaluje znovu, nič nestláčaj po reštarte...
Al1enk0
01.06.10,11:45
Nie, nič nestláčam, ked som tam dal CD prvý krát, vyskočila mi hláška "Press any button to boot from CD" ,... po naformátovaní a reštarte mi to už nevyskočí, proste si to automaticky bootuje. Inštaloval som windows x krát, ale s týmto som sa ešte nestretol.
Vlado40
01.06.10,13:32
Samozrejme stále to bude pokračovať dookola až dovtedy ,kým po prvom reštarte nenastavíš v biose aby už ako prvé nebotovalo z CD ale z HDD.Stačí ak po reštarte vyberieš CD , načíta sa PC z HDD a potom CD vlož naspäť ,ak to bude PC pri dokončení inštalácie potrebovať.
Al1enk0
01.06.10,16:16
TO som tiež skúšal, z HDD sa to nenačíta, automaticky reštartlo pc ked som dal čítať prvý HDD na ktorom nič nebolo ... skúsil som tam hodiť Win7 a ten preistotu ani nenašiel HDD pred inštalaciou :)
Ale nakoniec som vyhrabal nejaké staré CD XPčka, so stavaným SP1, a šlo to, takže sa možem len domnievať že pôvodné CD (ktore som už použil nespočet krát), bolo poškodené.
Ale ďakujem za rady ;)
salvosko
15.06.10,09:41
Povodne CD bolo bez SP a preto nepoznalo SATA radic pre disk. Win7 ho tiez nepozna lebo je to asi starsi HW a preto mu treba dat napriklad na USB kluci ovladac toho SATA radica pri instalaciu W7.
lukaseva
14.07.10,04:56
Zdravím.Chcel som nainštalovať windows XP, mám nastavené bootovanie z cd a zo začiatku to ide normálne: stlačte ľubovoľnú klávesu pre načítanie z cd ale po stlačení klávesy to zmizne a namiesto toho aby sa spustila inštalácia zostane len čierna obrazovka.CD v mechanike sa vrtí.Nebliká tam ani kurzor.Kde môže byť chyba?inštaloval som už windows veľa krát ale toto sa mi ešte nestalo.Možno by sa to dalo spraviť cez spúšťaciu disketu ale bohužiaľ tento počítač Floppy nemá.
sthruska
14.07.10,05:43
Nie je chybná CDromka alebo CD?
lukaseva
14.07.10,07:27
Mechanika je v poriadku a CD je tiež o.k.
Stefan2005
14.07.10,07:43
... možná by to chcelo ešte doplniť o nejaké info - preinštalovávaš XP, alebo inštaluješ na čistý PC, ...
lukaseva
14.07.10,07:51
Je to kamošov počítač, XP už tam je ale hovoril že to troška blbne a chcel by aj tak rozdeliť inak HDD ako má teraz.Tak som mu chcel sformátovať HDD a na nainštalovať nové XP+rozdeliť HDD, ale zakaždým to skončí čiernou obrazovkou bez kurzora.Nemôže byť nejaký zádrhel v BIOSE?
lukaseva
14.07.10,07:58
Skúšal som spustiť inštaláciu aj priamo vo windowse,spustil sa setup ale samozrejme to pýtalo reštart PC a po ňom to isté ako som už spomínal vyššie.Takže teraz sú tam na výber dve možnosti:buď spustiť ten starý windows alebo je tam setup (začatá inštalácia) toho nového.Takže je to na prd.
jojom
14.07.10,09:45
Skúšal som spustiť inštaláciu aj priamo vo windowse,spustil sa setup ale samozrejme to pýtalo reštart PC a po ňom to isté ako som už spomínal vyššie.Takže teraz sú tam na výber dve možnosti:buď spustiť ten starý windows alebo je tam setup (začatá inštalácia) toho nového.Takže je to na prd.

Nič nie je na prd niekde robíš chybu. urob si zálohu čo potrebuješ.
Vlož instal cd/dvd reštartni pc daj novú instal a ked Ti ponúkne možnosť formátovania disku sformátuj a pokračuj dalej v inštalácii do konca. Následne vo win rozdelš hdd na aké chceš.
Prečítaj tu:http://www.porada.sk/t71178-p2-formatovanie-a-nainstalovanie-windows-xp.html

A keď Ti pc berie cd ( a načítava) tak v biose chybu nemáš ( nemal by si mať).
lukaseva
14.07.10,12:47
Nie Nie asi sa nerozumieme.Ono po reštarte ta inštalácia ani nenabehne len ostane čierna obrazovka.Formátovanie a rozdelenie HDD sa robí až pri samotnej inštalácii.Viem ako funguje ten proces (robil som to už x-krát) ale tam sa vôbec nedá dostať.
Adrián Zaťko
04.01.11,11:38
Zdravým. Potreboval by som pomôcť s troška nepredvídanou udalosťou. Som vo veci preinštalovania Windowsu pomerne začiatočník ale myslím že som v oblasti PC celkom zbehlý. Po vložení CD do mechaniky a reštarte PC sa mi Windows začal inštalovať ale po chvýľke sa inštalácia prerušila a objavila sa modrá obrazovka s upozornením na pád systému (bolo tam varovania na vírusy a poškodenia systému atď. ) neviem čo to má spoločné s inštaláciou Windowsu, skúšal som to aj s obnovovacou disketou ale vždy to skončí pri tom isto. Ide mi o preištalovanie starého systému (Windows XP) novým ale taktiež je to Windows XP.
KoxXxo
04.01.11,11:43
Skús najskôr preformátovať.
kamzyghelp
17.01.11,13:34
Ahojte, a ak som bol uz taky sikovny a mam jeden windows na c-ku a jeden na d-cku. Ako ten z d-cka dostanem prec? Prosim proradte. Dakujem
misoft
17.01.11,16:39
Pokiaľ je bootovanie z C:, tak len format D: a Windows je preč (aj so všetkými dátami!). Potom Skús bootovanie z CD a daj systém opraviť (Repair), aby nahodilo pôvodný stav a odstránilo všetky odkazy na D:
Shemale
18.01.11,09:28
Kúp si oroginál a zavolaj do servisu nech ti to nainštalujú
misoft
18.01.11,15:26
Shemale A čo ak má originál?
pelkic111
13.10.11,16:54
pls mam problem pri instalacii ked si rozdelim disk na 2 casti a idem instalovat Windows na C tak mi pri 2% pri kopirovani vyhodi ze sa nepodarilo skopirovat cdaudio.sys skusal som RETRY ale neslo tak som skusil dat SKIP ale potom mi to vyhadzovalo pri dalsich Datach pls co s tym???
za odpoved dakujem
mecky
13.10.11,16:56
ine instalacne cd si skusal?
pelkic111
14.10.11,11:51
dnes mi kamarat priniesol CD ale bolo original a nechcelo mi ho vzat furt dokola mi pisalo aby som vlozil disk tak som skusil svoju original Vistu ale pri nej mi nevybehlo uplne nic a neoriginal sa mi zatial nepodarilo zohnat takze tak som na tom .. originali mi zrejme neberie lebo budem mat aj nieco s mechanikou
sthruska
14.10.11,12:38
Mechaniky majú krátku dobu životnosti. Kúp si niečo kvalitnejšie, nech Ti vydrží.
kergulaan
15.10.11,05:58
Mechaniky majú krátku dobu životnosti. Kúp si niečo kvalitnejšie, nech Ti vydrží.
Mam podobny problem s DVD mechanikov - ktoru by si si / ste doporucovali - chcem DVD ktora dokaze citat RAM disky.
Vlado40
15.10.11,08:46
Ja by som odporučil mechaniku ASUS, ak je možnosť pripojenie SATA,tak
http://datacomp.sk/pc-komponenty-opticke-mechaniky-dvd-rw_c81.html?onstocki=1&stishowtype=1&scaid=18