gabus113
08.03.10,21:52
Ahojte len pre istotu sa chcem opýtať:
Vsetky 4 prehlady za minuly rok sme mali nulové, lebo sme mali len dohodarov, ktori podpisali vyhlasenie a jednu zamestnankynu, ktorá nezarobila tolko,aby sme odviedli za nu preddavky. Aj tí dohodari zarobili minimum.
Ale do vyhlásenia ich mám teraz napísat vsetkých??? teda ich prijmy - do riadku 0 v I.časti - a to je vsetko nie?
alebo ich mam vypisat aj v V.časti?
PORADTE...
jacekova
08.03.10,21:20
gabus113
08.03.10,21:23
ano ročne hlasenie. je to tak ako som pisala alebo som to pochopila uplne zle???
jacekova
08.03.10,21:23
Ahojte len pre istotu sa chcem opýtať:
Vsetky 4 prehlady za minuly rok sme mali nulové, lebo sme mali len dohodarov, ktori podpisali vyhlasenie a jednu zamestnankynu, ktorá nezarobila tolko,aby sme odviedli za nu preddavky. Aj tí dohodari zarobili minimum.
Ale do vyhlásenia ich mám teraz napísat vsetkých??? teda ich prijmy - do riadku 0 v I.časti - a to je vsetko nie?
alebo ich mam vypisat aj v V.časti?
PORADTE...



Časť I

Táto časť slúži na rozčlenenie sumy zrazenej a odvedenej na preddavkoch na daň a na dani z vyplatených zdaniteľných príjmov zo závislej činnosti za všetkých zamestnancov za jednotlivé mesiace zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa hlásenie podáva (ďalej len „bežné zdaňovacie obdobie“) a obsahuje aj údaje o daňovom bonuse. Údaje sú úhrnnými údajmi z prehľadov o zrazených a odvedených preddavkoch na daň (ďalej len „prehľad“), ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, podal miestne príslušnému správcovi dane za jednotlivé štvrťroky bežného zdaňovacieho obdobia [§ 39 ods. 9 písm. a) a § 49 zákona o dani z príjmov].




Časť V

Táto časť slúži správcovi dane na určenie správnej výšky úhrnu príjmov zo závislej činnosti jednotlivých zamestnancov (daňovníkov) za bežné zdaňovacie obdobie, ktoré im boli v tomto zdaňovacom období vyplatené a zdanené podľa §35 zákona o dani z príjmov, pričom príjmy, z ktorých sa daň vybrala zrážkou podľa § 43 zákona o dani z príjmov sa v tejto časti neuvádzajú. Ak ide o osoby, na ktoré sa pri vykazovaní osobných údajov vzťahuje osobitný predpis (napr. § 267 zákona č. 73/1998 Z. z. o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže SR a Železničnej polície), osobné údaje sa uvedú v súlade a v rozsahu podľa tohto osobitného predpisu.
V záhlaví každej strany časti V sa uvedie poradové číslo strany z celkového počtu strán tejto časti (napr. 1/15, 2/15...).

jacekova
08.03.10,21:25
čiže do riadku 0 v časti I. dáš úhrn príjmov zo závislej činnosti
gabus113
08.03.10,21:29
cize napisem do riadku 0 len uhrn prijmov vsetkych zamestnancov a to je vsetko??? super
veronikasad
08.03.10,21:32
cize napisem do riadku 0 len uhrn prijmov vsetkych zamestnancov a to je vsetko??? super
do časti V. uvádzaš zamestnancov, ktorí mali podpísané vyhlásenie - aj keď nemali zrazenú žiadnu daň.
gabus113
08.03.10,21:36
a dakujem za radu :-D