džoana
09.03.10,07:40
Dobry den,

velmi by som uvitala dobre rady, resp. Vase skusenosti na temu ako postupovat pri ziadosti o udelenie licencie NBS pre vykonavanie cinnosti samost fin. agenta podla noveho zakona platneho od 1.1.2010. Usmernenia na stranke NBS som uz citala niekolkokrat. Mam 8 rocnu prax v bankovnictve a poistovnictve, ukoncene VS vzdelanie ek. smeru. Momentalne som evidovana na urade prace , bezi mi druhy mesiac a samozrejme, rada by som poziadala UPSVR aj o prispevok na zacatie podnikania.Ak som dobre pochopila , odborne skusky vyzaduje NBS vykonat dodatocne, ide mi hlavne o tie technicke, organizacne a bezpecnostne kriteria, ktore v zakone nie su bohvieako specifikovane. No a samozrejme, ak moja ziadost podana na NBS nebude uplna , povolenie mi neudelia.
Bola som sa informovat na NBS v KE, no , bohuzial, najprv sa mi venoval vratnik, a potom prisla nejaka pracovnicka, kt. mi na vratnici naklikala stranku NBS, nech si to prestudujem. Aj tak mi vraj nikto v NBS viac neporadi.
Viem, ze to nebude uplne jednoduche, nakolko to este musim sklbit aj so ziadostou o prispevok z UP.
Velmi pekne prosim o dobre rady
DAKUJEM