anjelik99
09.03.10,08:49
Dobrý deň

Chcela by som Vás požiadať o radu ohladom, predmanželskej zmluvy.
S partnerom sme zanubený a máme sa brat, on má však na celom svojom majetku exekuciu, z toho dovodu že ručil ako druhy ručiteľ svojmu kamaratovi a ten prestal požičku splacat. Po predaji niektorej z jeho nehnutelnosti v ktorych ma podiel by sme to chceli vyplatit, ale zial zatial nie je kupec. Problem je ale aj v tom ze ja mam sro a neviem ci je mozne aby exekutor siahol po zosobašeni aj na moju firmu, a dalsia vec je taka ze mame postaveny dom ktory sme stavali spolocne ale je stale vedený na mojich rodičov, ak by ho po sobaši previedli darovacou zmluvou na moje meno, patril by aj tak do spolocneho a mohol by byt zablokovany exekutorom?????? dakujem vopred za radi:(:(:(
hanelie
09.03.10,08:09
ak by ho po sobaši previedli darovacou zmluvou na moje meno, patril by aj tak do spolocneho a mohol by byt zablokovany exekutorom??????
exe siahne na majetok, ktorý je v BSM - ak by bola nehnuteľnosť výlučne na tvoje meno, / darovaná / na túto sa exekučné právo nevzťahuje
sarasara
09.03.10,21:12
Na Slovensku, v slovenskom právnom systéme nie je predmanželská zmluva možná, nie je uzákonená.
Ak darujú po svadbe, či pred svadbou rodičia dom len tebe, do tvojho výlučného vlastníctva, nebude ti ho môcť exekútor zobrať. Tak isto, ak máš sro. a máš ju už pred svadbou, tú ti nevezme, môže však siahnuť na všetko, čo počas manželstva nadobudnete. Teda aj na príjem z sro. Môžete si však podať návrh na zrušenie BSM, keďže ty podnikáš. Podať návrh môže tvoj manžel.