Luba2
04.10.05,16:48
Popri iných činnostiach mám v živnosti aj sprostredkovateľskú činnosť. Chcem sprostredkovávať nákup jedného konkrétneho elektrospotrebiča, ale najprv si ho musím kúpiť ja, nakoľko ho potrebujem predvádzať. Však si ho môžem dať do nákladov?
Tweety
04.10.05,14:55
Popri iných činnostiach mám v živnosti aj sprostredkovateľskú činnosť. Chcem sprostredkovávať nákup jedného konkrétneho elektrospotrebiča, ale najprv si ho musím kúpiť ja, nakoľko ho potrebujem predvádzať. Však si ho môžem dať do nákladov?
No do nákladov podľa podmienok zákona o dani z príjmov.
Mária M
:eek:
Evanka
04.10.05,14:55
Popri iných činnostiach mám v živnosti aj sprostredkovateľskú činnosť. Chcem sprostredkovávať nákup jedného konkrétneho elektrospotrebiča, ale najprv si ho musím kúpiť ja, nakoľko ho potrebujem predvádzať. Však si ho môžem dať do nákladov? Samozrejme. Ale keby si aj tento predvádzací predala, vstúpi ti cena, za ktorú ho predáš, do príjmu. Ak je cena nad 30.000, odpisovať.
Luba2
04.10.05,14:58
Ja ho nemienim predať, ja budem iba sprostredkovávať predaj a ten jeden konkrétny kus si nechám. Nie je nad 30, len za 20.500,-Sk.
Evanka
04.10.05,15:06
Lubi a ty si "naša žilinská" Lubka? Čo predávaš?
durisovad
04.10.05,15:10
Nie je trochu divne, ze ak chcem pre niekoho pracovat, musim si najskor kupit jeho vyrobok? Podla mojho nazoru by firma, ktora ma o moju sprostredkovatelsku cinnost zaujem, mala dat svoj tovar na predvadzanie zadarmo.
Luba2
04.10.05,15:27
Nie je trochu divne, ze ak chcem pre niekoho pracovat, musim si najskor kupit jeho vyrobok? Podla mojho nazoru by firma, ktora ma o moju sprostredkovatelsku cinnost zaujem, mala dat svoj tovar na predvadzanie zadarmo.
Neviem, ak by ma ten výrobok aj samú nenadchol, resp. môjho muža, tak by som sa na to nedala, ale sa mi páči a mienim ho používať aj doma, čiže ho kúpim, budem predvádzať a možno si aj zarobím.
Luba2
04.10.05,15:28
Lubi a ty si "naša žilinská" Lubka? Čo predávaš?
Nie som žilinská, ale bratislavská a nechcem tu robiť reklamu, aby mi Richard nenedával, ale ak chceš, napíšem Ti SSkou.
bryan
04.10.05,15:33
Nie je trochu divne, ze ak chcem pre niekoho pracovat, musim si najskor kupit jeho vyrobok? Podla mojho nazoru by firma, ktora ma o moju sprostredkovatelsku cinnost zaujem, mala dat svoj tovar na predvadzanie zadarmo.
Nesuhlasim, takych co naslubuju spolupracu a chceli by najprv vzorky zadarmo ... to by len same vzorky firma rozdala ...

Suhlasim iba v termine, ze sa jedna o hru typu MLM.

V normalnom obchode najprv vykon, potom vyhody.
bryan
04.10.05,15:35
Nemusis si to kupit do spotreby, mozes to nakupit na sklad.

V JU to das priamo do nakladov a mas to evidovane ako tovar na sklade. Nie je nikde predpisane ako dlho bude tovar lezat skladom.
Luba2
04.10.05,15:40
Chceš tým povedať, že ak by som kúpila tie veci dve, jednu by som ako predvádzala a druhá by akože ležala skladom, tak ich môžem dať do nákladov obidve?
bryan
04.10.05,15:45
Chceš tým povedať, že ak by som kúpila tie veci dve, jednu by som ako predvádzala a druhá by akože ležala skladom, tak ich môžem dať do nákladov obidve?
Obe das do nakladov, lebo ich das na sklad, evidujes to ako tovar, nie reziu, predpokladam ze mas JU a nie podvojne :) Je jedno ci mas na sklade kamion alebo jeden kus.
Luba2
04.10.05,15:51
Ano, samozrejme mam JU, dík.
durisovad
04.10.05,16:45
Nesuhlasim, takych co naslubuju spolupracu a chceli by najprv vzorky zadarmo ... to by len same vzorky firma rozdala ...

Suhlasim iba v termine, ze sa jedna o hru typu MLM.

V normalnom obchode najprv vykon, potom vyhody.
Suhlasim s tym, ze najskor vykon, potom odmena. Lenze tu je to trochu pomylene, ze chcu najskor spravit trzbu od cloveka, ktory bude pre nich pracovat. Ja by som celu vec videla serioznejsie, keby ten pristroj poskytli formou nejakej zapozicky. A ak by sa predavajucej zapacil, mohli by jej ho event. predat.
liba2
04.10.05,17:01
Suhlasim s tym, ze najskor vykon, potom odmena. Lenze tu je to trochu pomylene, ze chcu najskor spravit trzbu od cloveka, ktory bude pre nich pracovat. Ja by som celu vec videla serioznejsie, keby ten pristroj poskytli formou nejakej zapozicky. A ak by sa predavajucej zapacil, mohli by jej ho event. predat.Lubka nebude pre nich pracovať, ale pre seba (aj keď predá ich výrobok). Ak by to bola "zápožička", tovar by sa takto predvádzal rok-dva, kto si ho potom kúpi za cenu nového? A Lubke urobí službu...
durisovad
04.10.05,18:25
Nuz, kazdemu podla jeho chuti. Prajem vela uspechov pri predavani.