quercus3
09.03.10,10:06
Rada by som sa opýtala, či správne postupujem pri výpočte NČ na manželku pre účely DP , ked som denná doktorandka (čiže štipendium sa nepovažuje za príjem a okrem toho som mala len príjem z úrokov na stavebnom sporení a TV) ak sme manželia od polovice júna,

ale spoločné trvalé bydlisko máme až od pol decembra. Nie som si istá či sa spoločné bydlisko nejako zohľadňuje.

335,34 x 6= 2012,82 EUR mínus pripísané úroky na stavebnom a TV (čiže zdanené zrážkovou daňou priamo v banke, o ktorých vrátenie si požiadam vo svojom DP)



nevedel by niekto prosim poradit

Ďakujem Vám vopred!
quercus3
16.03.10,09:05
Rada by som sa opýtala, či správne postupujem pri výpočte NČ na manželku pre účely DP , ked som denná doktorandka (čiže štipendium sa nepovažuje za príjem a okrem toho som mala len príjem z úrokov na stavebnom sporení a TV) ak sme manželia od polovice júna,

ale spoločné trvalé bydlisko máme až od pol decembra. Nie som si istá či sa spoločné bydlisko nejako zohľadňuje.

335,34 x 6= 2012,82 EUR mínus pripísané úroky na stavebnom a TV (čiže zdanené zrážkovou daňou priamo v banke, o ktorých vrátenie si požiadam vo svojom DP)


Ďakujem Vám vopred!


nevedel by niekto prosim poradit?
alušik
16.03.10,09:07
Nie je dôležité spoločné trvalé bydlisko, dôležité je, že ste spolu žili v spoločnej domácnosti. ;)
quercus3
16.03.10,09:15
dakujem pekne za odpoved, a to mam prosim vas ako dokladovat ze sme v spolocnej domacnosti zili?
mam za smerodajny datum brat datum svadby ked sme po nej byvali spolu na vysokoskolskom internate?
alušik
16.03.10,09:24
Nijako to dokladovať nemusíš. Ak by niekto od Teba nejaký doklad žiadal, tak napíšeš len čestné prehlásenie.;)
quercus3
16.03.10,09:38
dakujem za pomoc, verim ze to pomoze aj dalsim poradakom :)