Lenka1979
09.03.10,09:29
Milí poraďáci,
mám na Vás dve otázky:
1. odovzdávate na DU tlačivo DP PO vytlačené z internetu z drsr.sk?
/mne ho včera neprevzali,lebo dole nemám napísané: tlačivo vytlačené z internetu...a to som ho vypisovala na stránke drsr a tiež vytlačila :(/

2. tlačíte DP PO z účtovného programu alebo vypisujete ručne?

Už neviem ako mám urobiť,aby im bolo dobre...

Dík za reakcie
azla
09.03.10,08:50
Každý rok, (a ani už neviem koľko rokov dozadu) odovzdávam IBA takéto tlačivo a nebol problém.

Podotýkam, že je na ňom vytlačené, že: tlačivo vytlačené z internetu.
Toto tam musí byť.
( Možno Ti odseklo koniec strany )

Oprava:
Toto mi písalo iba na DP 2005,2006
DP 2007,2008 už túto vetu neobsahovali, iba výkazy.
Zoltán Kovács
09.03.10,09:02
Tak isto tlačím DP z ich strany. A zatiaľ na každom bola tá zázračná vetička.
Lenka1979
09.03.10,09:29
Každý rok, (a ani už neviem koľko rokov dozadu) odovzdávam IBA takéto tlačivo a nebol problém.

Podotýkam, že je na ňom vytlačené, že: tlačivo vytlačené z internetu.
Toto tam musí byť.
( Možno Ti odseklo koniec strany )

Zaujímavé, že aj keď si dám náhľad stránky pred tlačou na obrazovku, tú zázračnú vetičku tam nemám...:rolleyes:
Stefan2005
09.03.10,09:30
...tlačené z internetu z drsr.sk? mne ho včera neprevzali,lebo dole nemám napísané: tlačivo vytlačené z internetu...a to som ho vypisovala na stránke drsr a tiež vytlačila....

Predtým ti to tlačilo "vytlačené z internetu"? Tlačíš poprvýkrát odtiaľ, alebo si menila tlačiareň? Skús sa pozrieť do nastavení tlačiarne - nastavenie okrajov, bezokrajová tlač - možná sa treba s tým troška pohrať a znova vytlačiť.
cloe
09.03.10,09:35
Milí poraďáci,
mám na Vás dve otázky:
1. odovzdávate na DU tlačivo DP PO vytlačené z internetu z drsr.sk?
/mne ho včera neprevzali,lebo dole nemám napísané: tlačivo vytlačené z internetu...a to som ho vypisovala na stránke drsr a tiež vytlačila :(/

2. tlačíte DP PO z účtovného programu alebo vypisujete ručne?

Už neviem ako mám urobiť,aby im bolo dobre...

Dík za reakcie

Mne sa zdá, že daňoví úradníci si už trochu vymýšľajú.
Mne sa stalo toho roku, že mi neprevzali DP vytlačené z Programu Alfa.
Ale len jedna správkyňa, druhým to nevadilo.
Takže neviem, aké majú usmernenia, či sú povinní to zobrať alebo nie.
No a teraz tlačím všetko z drsr, tak som zvedavá, či budem mať zasa problém. Asi im tam už poviem svoje...
Lenka1979
09.03.10,09:35
Predtým ti to tlačilo "vytlačené z internetu"? Tlačíš poprvýkrát odtiaľ, alebo si menila tlačiareň? Skús sa pozrieť do nastavení tlačiarne - nastavenie okrajov, bezokrajová tlač - možná sa treba s tým troška pohrať a znova vytlačiť.


Štefan, nemenila som tlačiareň...a min.rok som tiež tlačila z drsr.sk a nebol problém... musím pozrieť ešte raz...ale zvláštne,že ak si dám výstup na obrazovku aby som videla,ako to vyzerá, tak to tiež tam nie je napísané... boooooože...:(
Lenka1979
09.03.10,09:46
Už to vypisujem na drsr štvrtý krát a strácam nervy... takže asi vypíšem ručne... tú vetu tam skrátka nemám..:confused:
Stefan2005
09.03.10,10:09
Už to vypisujem na drsr štvrtý krát a strácam nervy... takže asi vypíšem ručne... tú vetu tam skrátka nemám..:confused:

No pokusne som zostavil aj ja jedno DP-PO na DRSR.
Pre istotu v IE aj vo Firefoxe.
Ani na jednom tlačive mi netlačí "tlačivo vytlačené z internetu".
Takže naozaj neviem.
Ale prednedávnom tu bol príspevok o tom, aké musia byť náležitosti tlačív, aby ich akceptovali DU.
balunka
09.03.10,10:12
Ja už tiež asi tri roky tlačím len z internetu a nikdy nebol problém
Zoltán Kovács
09.03.10,10:16
Dnes ráno som tlačil jedno DP, a mám tam tú vetu.
Stefan2005
09.03.10,10:21
Prikladám z toho usmernenie DRSR k tlačivám 2009:

Originálnymi tlačivami sú:
- originálne zelené tlačivá vypísané ručne paličkovým písmom
- originálne zelené tlačivá vyplnené písacím strojom alebo tlačiarňou
- štandardné tlačivá vytlačené z internetu DR SR bez zeleného podkladu
- štandardné tlačivá vytlačené ako výstupy z ekonomických SW, ktoré využívajú FDF podklady zverejnené Daňovým riaditeľstvom SR alebo iným spôsobom využívajú výhradne pôvodné podklady tlačív (zachovávajú presne proporcie pôvodného tlačiva, pričom môžu byť zmenšené pri tlači na tlačiarni).

možná, že niekto si pod pojmom štandardné tlačivá vytlačené z internetu DR SR bez zeleného podkladu vykladá, že tam musí byť napísané vytlačené z internetu. Ja o tom nie som presvedčený.

Celé usmernenie v prílohe.
Lenka1979
09.03.10,10:31
Prikladám z toho usmernenie DRSR k tlačivám 2009:

Originálnymi tlačivami sú:
- originálne zelené tlačivá vypísané ručne paličkovým písmom
- originálne zelené tlačivá vyplnené písacím strojom alebo tlačiarňou
- štandardné tlačivá vytlačené z internetu DR SR bez zeleného podkladu
- štandardné tlačivá vytlačené ako výstupy z ekonomických SW, ktoré využívajú FDF podklady zverejnené Daňovým riaditeľstvom SR alebo iným spôsobom využívajú výhradne pôvodné podklady tlačív (zachovávajú presne proporcie pôvodného tlačiva, pričom môžu byť zmenšené pri tlači na tlačiarni).

možná, že niekto si pod pojmom štandardné tlačivá vytlačené z internetu DR SR bez zeleného podkladu vykladá, že tam musí byť napísané vytlačené z internetu. Ja o tom nie som presvedčený.

Celé usmernenie v prílohe.


... Štefan, len bez tej "zázračnej vetičky" tlačivo nezoberú... tak ja neviem..či si ju tam mám dopísať,či čo? Keď sa ma správkyňa opýtala, odkiaľ je vytlačené, hovorím zo stránky drsr... a ona že bez tej vety vám tlačivo nezoberiem... tak ju tam dopíšem a čau-pa... no ako ináč ju presvedčím, že som ho fakt z tej stránky drsr vytlačila??? :confused::rolleyes:
azla
09.03.10,10:33
No pokusne som zostavil aj ja jedno DP-PO na DRSR.
Pre istotu v IE aj vo Firefoxe.
Ani na jednom tlačive mi netlačí "tlačivo vytlačené z internetu".
Takže naozaj neviem.
Ale prednedávnom tu bol príspevok o tom, aké musia byť náležitosti tlačív, aby ich akceptovali DU.
Presne toto som urobila a výsledok ....už viete. Nie je tam ta veta. :D


Dnes ráno som tlačil jedno DP, a mám tam tú vetu.
Naozaj :rolleyes: ?? A išlo o PO ?

Nedalo mi a pozrela som si svoju "históriu".
r. 2006 - je tam ta veta
r. 2007, 2008 - nie je tam ta veta a DP bolo podané a neodmietnuté.

Túto vetu mám ale na tlačivách Súvaha a Výkaz ziskov a strát.
(lebo v prisp. č. 2 som písala, že ja to tam mam)
Takže opravujem, na tlačivo DP to nemám od r. 2007.
ekopo
09.03.10,10:36
v usmernení nie je zmienka o tom, že musí byť dole vytlačený nejaký riadok, zdroj sw, alebo tlač z internetu, je len dané že ako podklad slúži FDF
Zoltán Kovács
09.03.10,10:37
Presne toto som urobila a výsledok ....už viete. Nie je tam ta veta. :D


Naozaj :rolleyes: ?? A išlo o PO ?

Nedalo mi a pozrela som si svoju "históriu".
r. 2006 - je tam ta veta
r. 2007, 2008 - nie je tam ta veta a DP bolo podané a neodmietnuté.

Túto vetu mám ale na tlačivách Súvaha a Výkaz ziskov a strát.
(lebo v prisp. č. 2 som písala, že ja to tam mam)
Takže opravujem, na tlačivo DP to nemám od r. 2007.


Nie bolo to FO.
Zoltán Kovács
09.03.10,10:37
... Štefan, len bez tej "zázračnej vetičky" tlačivo nezoberú... tak ja neviem..či si ju tam mám dopísať,či čo? Keď sa ma správkyňa opýtala, odkiaľ je vytlačené, hovorím zo stránky drsr... a ona že bez tej vety vám tlačivo nezoberiem... tak ju tam dopíšem a čau-pa... no ako ináč ju presvedčím, že som ho fakt z tej stránky drsr vytlačila??? :confused::rolleyes:

Vytlač usmernenie čo priložil Štefan, a keď nebudú chcieť prevziať, tak im to strč pod nos nech ti ukážu kde je to uvedené, že musí tam byť tá vetička.
Lenka1979
09.03.10,11:03
Vytlač usmernenie čo priložil Štefan, a keď nebudú chcieť prevziať, tak im to strč pod nos nech ti ukážu kde je to uvedené, že musí tam byť tá vetička.

Už sa stalo Zoli... no ja im tam zajtra dááám.. nech mi ho skúsia neprevziať..

... no nič.. ja idem piť... čautééé :D:---:D:---
Lenka1979
10.03.10,10:21
Len Vám oznamujem, že dnes mi podanie DPPO prešlo úplne hladúčko.. dokonca sa pani na DU aj na mňa usmiala (čo u nej nebýva zvykom...:D). Čiže žiadna zázračná vetička na DPPO vytlačené z drsr nemusí byť. Na prílohách k DPPO (súvaha, výkaz ZaS) musí byť dole uvedené, (ak je tlačené z účtovného programu),že je generované programom "XY"...
Toť vsjo...:)
ekopo
11.03.10,06:08
Len Vám oznamujem, že dnes mi podanie DPPO prešlo úplne hladúčko.. dokonca sa pani na DU aj na mňa usmiala (čo u nej nebýva zvykom...:D). Čiže žiadna zázračná vetička na DPPO vytlačené z drsr nemusí byť. Na prílohách k DPPO (súvaha, výkaz ZaS) musí byť dole uvedené, (ak je tlačené z účtovného programu),že je generované programom "XY"...
Toť vsjo...:)
So zvýrazneným nesúhlasím, pretože nemusí byť uvedená informácia z akého účtovného sw je výkaz tlačený. V usmerniení sa hovorí o odporúčaní a nie o nariadení a to je podstatný rozdiel.
Lenka1979
11.03.10,07:13
So zvýrazneným nesúhlasím, pretože nemusí byť uvedená informácia z akého účtovného sw je výkaz tlačený. V usmerniení sa hovorí o odporúčaní a nie o nariadení a to je podstatný rozdiel.

Áno, máš pravdu...ale ja som už raz také bez toho odovzdávala a nepochodila som.. takže buď-alebo..:rolleyes:
evina
11.03.10,08:08
Posielajte poštou a máte pokoj. Písomne už veci, ktoré netreba asi nebudú pýtať. O.i. ja mám takú informáciu, že na tlačive musí byť predovšetkým správny čiarový kód. Žiadať vytlačenú vetu je neseriózne už i preto, že by mali vedieť, že stránka DRSR ju netlačí. Tak na čo tam tie tlačivá majú, keď sú zlé ....;)
mirianka
12.03.10,09:21
Viete niekto poradiť, ako sa vypĺňa vo výkaze zisku a strát stĺpec "bezprostredne predchádzajúce účt. obdobie"? Prepočítavam to na EURÁ? Ak áno, tak sumu, ktorá je v DP /tj. v celých SK?/
evina
12.03.10,09:34
Viete niekto poradiť, ako sa vypĺňa vo výkaze zisku a strát stĺpec "bezprostredne predchádzajúce účt. obdobie"? Prepočítavam to na EURÁ? Ak áno, tak sumu, ktorá je v DP /tj. v celých SK?/


http://www.porada.sk/t131160-suvaha-a-vykaz-pociatocne-stavy-2009-a.html