j.a.n.k.a
09.03.10,10:59
Dobrý deň,

prosím, poraďte mi: robím daňové priznanie typu A - zamestnanec bol pol roka zamestnaný - hrubý príjem 4418,69Eur, základ dane 4002,69 Eur. Pol roka poberal dávky v hmotnej núdzi. Započítavajú sa tieto do príjmu alebo sa nikde nazapočítavajú?

A ešte - ako je to so zamestnaneckou prémiou? Vypláca ju zamestnávateľ alebo daňový úrad? Nerobím mzdové účtovníctvo, tak netuším, ešte som sa s tým nestretla... A teraz keď robím DP, vidím, že niečo také existuje. Mal by tento zamestnanec na ňu nárok?

Ešte robím takéto DP jednému pánovi, ktorý mal iba príjmy zo závislej činnosti 4398 Eur. Vznikne mu nárok na zamestnaneckú prémiu?

Ďakujem.
Xanti
09.03.10,10:03
No ak použiješ vyhladávač určite nájdeš správnu odpoved na tvoju otázku.
Napr. zamestnanecká prémia temer všetko nájdeš tu http://www.porada.sk/t117775-zamestnanecka-premia.html

Treba hľadať a čítať. :mee:
j.a.n.k.a
09.03.10,12:22
Ďakujem za radu, ale ja naozaj potrebujem rýchlu pomoc.
Zoltán Kovács
09.03.10,12:40
Ďakujem za radu, ale ja naozaj potrebujem rýchlu pomoc.

mimotemy No comment....

Niekomu sa nechce čítať, ale radšej by prijal všetko naservírované na tanier.
Xanti
09.03.10,12:43
mimotemy No comment....

Niekomu sa nechce čítať, ale radšej by prijal všetko naservírované na tanier.
Správna pripomienka,

my máme mať čas čítať, študovať a vzdelávať sa. A niekomu sa ani len poradu nechce prelustrovať a čítať.


Ďakujem za radu, ale ja naozaj potrebujem rýchlu pomoc.
Dnes ani kura zadarmo nehrabe, zaplať si rýchlu pomoc.
An-Cib
10.03.10,11:58
Ja som toho síce dosť počítala, ale mám pocit že sa viac zamotávam a nenašla som si odpoveď na môj problém:
Pri vyplňovaní DPFO A na stránke drsr: úhrn príjmov 1892,- ale zamestnanec odpracoval len jeden mesiac (dostal odstupné), tak nemá nárok na zamestnaneckú prémiu.
Prečo ma potom núti vypísať na r. 3072,96 keď nemám nárok na ZP? Ak tam napíšem nulu, riadok ostane vysvietený a nechce uložiť dokument.
To mám podať DP aj s vyplneným riadkom, teda sumou 3072,96? :eek:
An-Cib
11.03.10,07:40
Nik sa nestretol s niečím podobným?