cerfaa
09.03.10,11:10
Ahoj! ;)

SO študentka a celý minulý rok som bola zamestnaná ako brigádnička v jednom podniku, kde som dostávala výplatu na ruku spolu s výplatnou páskou. Pred mesiacom som dostala vyučtovanie preddavkov na daň, a bola tam aj kolónka o dani stŕhanej zrážkou (každý mesiac z výplaty). Musím si podávať daňové priznanie? Ak si ho podám, vrátia mi tu strhnutú daň?

Teda, mám si ho podať alebo nie? Ak áno, akého typu?

Ďakujem za odpoveď :)
Timka1
09.03.10,10:13
Ahoj! ;)

SO študentka a celý minulý rok som bola zamestnaná ako brigádnička v jednom podniku, kde som dostávala výplatu na ruku spolu s výplatnou páskou. Pred mesiacom som dostala vyučtovanie preddavkov na daň, a bola tam aj kolónka o dani stŕhanej zrážkou (každý mesiac z výplaty). Musím si podávať daňové priznanie? Ak si ho podám, vrátia mi tu strhnutú daň?

Teda, mám si ho podať alebo nie? Ak áno, akého typu?

Ďakujem za odpoveď :)

to záleží od príjmu či je povinnosť podať alebo nepodať DP

ak si nemala podpísané vyhlásenie u zamestnávateľa, strhavali ti zrážkovú daň, bolo by dobré podať DP typ A, pretože daň ti vrátia
Zoltán Kovács
09.03.10,10:17
Ak si dostala vyúčtovanie preddavkov na daň tak nie. Totiž vyúčtovanie predd. je vlastne ročné zúčtovanie dane, v rámci čoho ti zamestnávateľ vysporiadava tvoju daňovú povinnosť.
Ale ak si dostala iba potvrdenie o výške príjmu a zrazenej dani, tak treba pouvažovať nad podaním DP typu A, aby sa ti mohlo vrátiť daň (ak to tak vychádza).
31Jankal
09.03.10,10:48
Dobrý den, kamarátka má na syna/8rokov/uzatvorené stavebné a má tam zrážkovú dan 5,32€ môže podať DP? Vrátia jej aj takú malú sumu?
Timka1
09.03.10,10:52
Dobrý den, kamarátka má na syna/8rokov/uzatvorené stavebné a má tam zrážkovú dan 5,32€ môže podať DP? Vrátia jej aj takú malú sumu?

áno môže podať DP typ B - úroky zo stavebné ho - príjmy z kapitalového majetku, treba uviesť aj zákonného zástupcu a NČ, vrátia mu celú daň z úrokov
31Jankal
09.03.10,12:11
A do akej sumy sa dan vracia?