annyv
09.03.10,10:36
Dobrý deň.
Neviem či som sa správne zaradila na danú tému no dúfam že mi niekto poradí ako ďalej?

Potrebovala by som vašu pomoc.
Jedná sa o môjho priateľa. V roku 2009 pracoval v jednej spoločnosti do júna 2009. K 1. Júlu 2009 ho prepustili lebo na jeho pozícii už nebol potrebný - nemali už pre neho prácu. Vôbec nemal vyčerpanú dovolenku za r. 2009 ani jeden deň a prepustili ho s 3 mesačným odstupným. Zaregistroval sa na úrade práce kde bol do 18. januára 2010. Potom ho zavolali naspäť do práce a povedali mu že keď naspäť nastúpi tak mu vyplatia všetko čo sú mu dĺžny. Teda 3 mesačné dostupné, dovolenkový nárok za r. 2009 ktorý mu vznikol a doniesol domov už aj vyhotovené výplatné pásky. Činí to spolu okolo 50 000Sk. No dnešného dňa sme na jeho účet neprijali žiadne peniaze a ešte stále nemá vyplatenú celú mzdu za Január 2010(iba polovicu ) a tiež mu už dali za tento mesiac vyhotovenú výplatnú pásku. Veď dokonca marca 2010 by mal mať už výplatu za Február 2010?
Prosím Vás pomôžte mi ako mám postupovať pri danom probléme ?
hanelie
09.03.10,10:48
je dôvod na okamžité zrušenie PP z dôvodu nevyplatenia mzdy / viď ZP /
potom súdnou cestou vymáhať všetky pohľadávky voči zľ
inak asi ostane len pri sľuboch
Zoltán Kovács
09.03.10,10:51
Ja sa len čudujem, že od 07/2009 sa neurobili žiadne kroky k tomu aby sa dostal k svojim peniazom. A potom ešte raz im skočil na "sladké" rečičiky. Veď je to vydieranie zo strany zamestnávateľa. On jednoducho nemôže podmieňovať vyplatenie oprávnených nárokov s tým aby k ním z nova nastúpil.