agentsmith
09.03.10,11:14
Ma niekto skusenosti s kupno predajnou zmluvou co sa tyka nehnutelnosti. Ked chcem kupit byt ale nie cez realitnu agenturu. Co musi mat kupno predajna zmluva - ake nalezitosti? Na co vsetko si treba dat pozor pri takejto kupe a co vsetko musi byt teda v zmluve uvedene? Pokial viete aj poradit ze kolko tak moze stat u pravnika vytvorenie takejto zmluvy - cena od - od.
Dakujem
draik
09.03.10,14:34
Musi splnat nalezitosti Obcianskeho zakonnika a Zakona o vlastnictve bytov a nebytovych priestorov. Pri cenach nehnutelnosti sa oplati obratit sa na niekoho fundovaneho (netvrdim, ze to musi byt nutne advokat alebo notar). Kazda nehnutelnost ma svoje specifika, treba si prelustrovat majitela, samotnu nehnutelnost atd.
kyblik
09.03.10,18:25
bonpari29
19.03.10,03:44
ahojte,
potrebovala by som vzor kupno predajnej zmluvy. ide o to, ze sme traja surodenci a zdedili sme po otcovi polovicku domu, cize kazdy ma 1/6 spoluvlastnicky podiel, mamina ma druhu polovicku.
bratovi som poziciavala peniaze, ktore mi momentalne nevie vratit. chcela by som sa opytat ci je mozne ze si "odkupim" od brata za tie pozicane peniaze jeho podiel. na jeho podiel je tarcha od exekutora, chcela by som zaplatit aj to a prepisat ten podiel, aby som takto predisla aj moznym dalsim tarcham kvoli bratovym financnym problemom.
ako by som to mala napisat do zmluvy ze si to kupujem za tie peniaze co som mu poziciavala? a je to vobec mozne tak prepisat jeho podiel? nemoze byt z toho problem v buducnosti, ze som si to odkupila kvoli jeho problemom?
dakujem za odpovede
kyblik
19.03.10,08:19
Nemožeš to samozrejme formulovať takto, že za to že mi on dlhuje tak...:confused:

Pekne krásne napíšte kupno-predajnu zmluvu na danu nehnutelnost. V nej uvediete cenu (je jedno kedy Ti ju vyplatil). Jednoducho tam napíšte, že prijal sumu a vybavené. Nemusíte nikomu vysvetľovať prečo. Napíš tam ale, že brat danú nehnuteľnosť nepredáva v tiesni aby sa Ti to neskor nevypomstilo. Keďže je tam ťarcha, spoj sa ešte aj s exekútorom a dohodni sa kedy možeš vyplatit dlznu čiastku. Či je to lepšie hneď alebo až po prevode nehnutelnosti. Podľa mňa hned...;)
gabooz
19.03.10,15:54
Urcite by som tam nepisal, ze v tiesni. Pravny ukon urobeny v tiesni je absolutne neplatny.

Hmmm a pisat kupnu zmluvu na nehnutelost podla vzoru porady ? Katastre s tym podla mna zatocia. Kataster je svet sam o sebe a prerusuju katastralne konanie aj kvoli hlupostiam.

Chod si tu zmluvu napisat k notarovi. Jeho odmena bude 1 percento z hodnoty henutelnosti.