Viera25
09.03.10,11:55
Prosim vás poraďte mi, ak som bola pol roka živnostník a druhý polrok nezamestnaná, s pozastavenou živnosťou, aké tlačivo na priznanie dane vypĺňam? uplatňujem si len alikvotnu časť z odpočit. položky, ktorá sa počíta len za celý mesiac podnikania, alebo aj začatý mesiac?
Timka1
09.03.10,10:57
Prosim vás poraďte mi, ak som bola pol roka živnostník a druhý polrok nezamestnaná, s pozastavenou živnosťou, aké tlačivo na priznanie dane vypĺňam? uplatňujem si len alikvotnu časť z odpočit. položky, ktorá sa počíta len za celý mesiac podnikania, alebo aj začatý mesiac?

podávaš DP typ B, uplatňuješ si celú ročnú NČ 4025,70, bez ohľadu na to koľko mesiacov si podnikala
Viera25
09.03.10,11:14
Ďakujem, a ešte jedna vec, môže si na mňa manžel uplatniť odpočitatelnu položku za mesiace, keď som bola nezamestnaná namiesto mňa?
Timka1
09.03.10,11:22
Ďakujem, a ešte jedna vec, môže si na mňa manžel uplatniť odpočitatelnu položku za mesiace, keď som bola nezamestnaná namiesto mňa?

manžel si môže uplatniť nie na miesto teba, ale ešte raz, ale NČ 4025,70 musí ponížiť o tvoje príjmy zo živnosti mínus poistné a mínus dávky v nezamestnanosti ak si brala a ten rozdiel čo vyjde si môže uplatniť
Viera25
09.03.10,11:25
Ďakujem