Luocka
09.03.10,12:07
Dobry den, chcem sa opyta, mam skoncenu VS odbor ucitelka nabozenstva a dejepisu, chcela by som si urobit predskolsku pedagogiku, da sa to nejako rozsirit a nadviazat na to co mam uz skoncene? ALebo by som musela ist opat do skoly od prveho rocnika a absolvovat cele 5 rocne studium, dakujem
Vebi34
09.03.10,14:43
Najvhodnejšie by bolo, aby si si rozširovala aprobáciu na fakulte, kde už máš ukončené dané vzdelanie.S nami chodila do krúžku jedna študentka, čo už mala ukončené vzdelanie, len si rozširovala o ďalšiu aprobáciu.Boli sme na dennej forme štúdia. Jej pouznávali skúšky aj zápočty, ktoré boli spoločné pre oba odbory. Mala tam však časové obmedzenie, myslím 2 roky, dokedy musela požiadať o uznanie skúšok. Ale najlepšie ti povedia určite na príslušnej fakulte na štúdijnom, poprípade prodekan pre vzdelávanie alebo niekto s podobnou funkciou.Prijímačky ale na daný odbor musela urobiť.Za 3 roky štúdia mala skončenú 5 ročnú školu, študovala 2 roky naraz, keďže jej niektoré predmety uznali. Neviem či som pomohla, je to len skúsenosť z pred niekoľko rokov :-)