Beginner1
09.03.10,12:41
Dobrý deň,

rozmýšľame o realizácii nadstavby bytov na našom panelaku nechceme to dať realizovať nejakej firme.Mám dostatok financii na uskutočnenie celeho projektu.Vlastnici bytov súhlasia,aby to bolo realizované mnou.Už mám rozpracovaný aj projekt u projektanta,ale moja otázka je aku činnosť si mam dať zapisať do svojej s.r.o aby som to mohol vykonať pretože pri predaji bytov zinkasujem peniaze.A nechcem aby boli nejake problemy na daňovom.budem mať svojich zamestnancov robotníkov stavbyvedúcich takže bude to akoby stavebná firma.

Dufam,že mi pomôžete Ďakujem
220870
09.03.10,16:57
Mám tomu rozumieť tak že idete dať dokopy (pozbierať po ulici)náhodných okoloidúcich čo budú tvrdiť že sú stavbári.A s takýmto pozbiereným kolektívom sa chcete pustiť do nadstavby strechy na činžiaku.Viete vy vôbec čo to všetko obnáša?Máte akú takú predstavu čo je to stavba alebo chcete niekomu svojou nezodpovednosťou ublížiť.Nejdete dať dokopy futbalistov v krčme na výkendový zápas.
Ps: nič v zlom,len sa vás snažím varovať ,nadstavby som robil a je to jeden gigantický problém.
Publicum
09.03.10,17:06
Suhlasim s 220870

Beginner 1, ak sa seriozne zaoberate dole uvedenou myslienkou, ze co si mate napisat do svojej s.r.o., aby ste potom nemali problem na danovom...tak moj nazor je, ze dajte ruky od toho prec. Myslim to uplne vazne!

Vasa ''akoby stavebna firma'' a jej ''cinnost'' je uz dopredu odsudena na neuspech...Setrite si svoje financie a aj financie inych...

Poznam takych tych vasich buducich ''zamestnancov robotnikov stavbyveducich''...odstrelit je malo...
Laco-monter
09.03.10,17:19
V našom meste bol taký prípad,keď nadstavovali na činžiaku podkrovie, z výšky 6 poschodia spadol hranol a zabil tetku, čo akurát vychádzala z bytovky.
ciners
09.03.10,18:21
Ja by som to zase tak nepausalizoval, ze by to Beginer myslel zle. Problem je, aby ho skor ti zivnostnickovia, ci zamestnanci nechceli o.....,nenapada ma slusne slovo. Poznam aj obrovske firmy, kde su spolocnici so vzdelanim ucitela a funguju.
Ale k otazke. Tu s.r.o. zaklada nejaky pravnik, to si clovek nezaklada sam a ten Vam to vsetko poradi a odpovie.
ciners
09.03.10,18:23
Este jedna vec. Nikdy nerobit bytovku, v ktorej byvate. To budete vzdy ten najvacsi idiot aj keby ste jak dobre robili.