bv_alexandra
09.03.10,13:14
Ahojte
Rada by som počuť aj názor iných už pár dní nad tým rozmýšlam no neviem či sa mám obrátiť na majiteľku bytu.
Bývame v prenajatom byte, ktorý máme prenajatý na dlhodobo. Jedná sa mi to že celú zimu sme museli mať radiátory na plno, kvôli tomu že su na byte staré a hlavne netesniace okná. Tiež máme ďaľší unik tepla tým že sme nad pivnicami odkial ide tiež dobrý chlad.
týmto že musíme takto kúrit je uplne jasné že keď príde vyúčtovanie za byt budeme mať nedoplatok.
Rozmýšľala som osloviť majiteľku bytu či by nemohla vymeniť okná aspon na izbách v ktorých sa spí, alebo aspon ak sa to vôbec dá zrepasovať tieto staré.
Myslíte že by som mohla uspieť u nej? Resp ako mám na Ňu argumentovať, aby vyšla v ústrety. Podotýkam že nájom určite neplatíme malý /770eur/, no zas z druhej strany viem že tento byt spláca ešte hypotekou.
Čo s tým, budem vĎačná za kadžý názor. :)
bv_alexandra
09.03.10,14:55
Nik nepridá svoj názor?:)
Stanislav 1975
09.03.10,15:53
Nik nepridá svoj názor?:)

sasenka,ja si myslim ze keby ti vysla v ustrety tak by to bola iba jej dobra vola.akykolvek pravny narok na to nemas!vedela si v akom stave byt je a to ze niesu plastove okna/to nieje nejaka zavada na nehnutelnosti
kyblik
09.03.10,19:50
Ja ponúkam pohľad z inej strany. Aj dlhodobá zmluva sa dá možno vypovedať skôr... 770 eur je dosť vysoká cena, nemáte možnosť prenajať si niečo iné...? Mimochodom, okrem tej sumy si platíte ešte aj energie?
kaco11
09.03.10,20:11
tak toto som si musela fakt prerátať na kalkulačke. Vy platíte 23 tisíc za byt so starými oknami??? predpokladám, že je aspoň v centre bratislavy, pretože ináč si takú sumu vysvetliť neviem. Preboha, ved za taký nájom si viete kúpiť vlastný byt v novostavbe na úver a ešte to bude lacnejsie. mám jeden na predaj xi:)

ja by som skôr rozmýšlala týmto smerom
Stanislav 1975
09.03.10,20:56
tak toto som si musela fakt prerátať na kalkulačke. Vy platíte 23 tisíc za byt so starými oknami??? predpokladám, že je aspoň v centre bratislavy, pretože ináč si takú sumu vysvetliť neviem. Preboha, ved za taký nájom si viete kúpiť vlastný byt v novostavbe na úver a ešte to bude lacnejsie. mám jeden na predaj xi:)

ja by som skôr rozmýšlala týmto smerom

23 000 je normálna cena na 3-4 izbák, ja nevím ale šamorín nieje Ba...:eek::eek::eek:
bv_alexandra
10.03.10,05:29
No 23tisí je naozaj vysoká suma to je pravda, už sme rozmýšlali aj nad sťahovaním, lenže už sme si tam zvykli a hlavne dcéra ma všetko po ruke.
Ked sme tam išli bývať tak sme začínali na 15tisic Sk, lenže ako išiel rok s rokom ceny energií išli hore a pod tak sa nam to pomaly zvýšilo na túto hroznú sumu.
Pre Kaco: nie je to v centre, je to v Petržalke.
Pre Stanka:
áno ja to beriem, že sme si byt sami vybrali, ja by som len rada počuť názor iných či mám vôbec nejakým sposob šancu uspieť u majiteľky bytu.
Ďalšie je aj to že ked sme sa tam nasťahovali, tak na oknách boli čerstvo ponaliepané tesniace gumy a pod. Lenže takéto riešenie je skutočne len dočasne.
Túto zimu sme naozaj aj napriek tomu že sme mali radiátory zapnuté mali zimu.
Preto ma napadla takáto možnosť, no zatial nemám odvahu sa stým obrátiť na majiteľku.:)
dalid
10.03.10,06:03
Nekrestanske peniaze za najom :(. Dufam, ze majitelka tento prijem aspon da do danoveho priznania...

Sama pises, ze v podstate platite majitelke hypoteku za ten byt, asi by ozaj uz nastal cas na splacanie vlastnej hypoteky, aj ked to sa lahsie povie, ako realizuje..
Stanislav 1975
10.03.10,06:39
Nekrestanske peniaze za najom :(. Dufam, ze majitelka tento prijem aspon da do danoveho priznania...

Sama pises, ze v podstate platite majitelke hypoteku za ten byt, asi by ozaj uz nastal cas na splacanie vlastnej hypoteky, aj ked to sa lahsie povie, ako realizuje..

Aké nekresťanské peniaze?:eek::eek::eek:-normálna cena na 3 izbák,hmhm-ak chceš možeš si za cca.300-400 eur prenajať garsonku...:cool:

Však poďme do reality a nežime vo sne...
bv_alexandra
10.03.10,06:39
No to by sme velmi radi, ale stále nemáme dostatok financí nato aby sme mohli požiadať o hypotéku, naskôr si chceme časť našetriť teda aspon polovicu, a potom ostatok riešiť hypotékou.
:)
Stanislav 1975
10.03.10,06:42
No 23tisí je naozaj vysoká suma to je pravda, už sme rozmýšlali aj nad sťahovaním, lenže už sme si tam zvykli a hlavne dcéra ma všetko po ruke.
Ked sme tam išli bývať tak sme začínali na 15tisic Sk, lenže ako išiel rok s rokom ceny energií išli hore a pod tak sa nam to pomaly zvýšilo na túto hroznú sumu.
Pre Kaco: nie je to v centre, je to v Petržalke.
Pre Stanka:
áno ja to beriem, že sme si byt sami vybrali, ja by som len rada počuť názor iných či mám vôbec nejakým sposob šancu uspieť u majiteľky bytu.
Ďalšie je aj to že ked sme sa tam nasťahovali, tak na oknách boli čerstvo ponaliepané tesniace gumy a pod. Lenže takéto riešenie je skutočne len dočasne.
Túto zimu sme naozaj aj napriek tomu že sme mali radiátory zapnuté mali zimu.
Preto ma napadla takáto možnosť, no zatial nemám odvahu sa stým obrátiť na majiteľku.:)

Sašenka, akože nemáš sa prečo báť ísť za majiteľkou a dať jej taký návrh a uvidíš,čo vám povie,hmhm-uvidíš ako to zoberie,akože ja na jej mieste kebyže viem,že mám slušných a solídných nájomníkov tak ti tie okná dám urobiť...:)
dalid
10.03.10,07:30
Stanislav 1975 - jo-jo , ceny v BA, tam nevedia co pytat za kralikarne :( ... ale s tym nic nenarobime...

Sasa - ked som jeden cas byval v podnajme, tak v najomnej zmluve som mal uvedene nieco v tom zmysle, ze zasadne rekonstrukcie v byte mozem previest po pisomnom suhlase majitela a potom mu nebudem musiet platit najomne do doby, kym by suma na najomnom dosiahla hodnota investovanych penazi... Nieco podobne v zmluve nemas uvedene? V kazdom pripade sa aj ja priklanam k Stanislavovmu nazoru, ze ak sa slusne opytas majitelky, ta nebude mat dovod na nejake urazanie sa... Koniec koncov iba investuje do svojho (aj ked hypoteku si financuje vdaka vasmu najomnemu...)
Zita5
10.03.10,07:39
Nika i napriek tomu , že sa veľmi dobre poznáme , Ťa asi sklamem . Ak budem mať byt a dám ho do prenájmu za cenu , ktorú si určím a nájomca s tou cenou bude súhlasiť , tak sme sa dohodli s tým, že byt berie do podnájmu v takom stave v akom je , je to čiste vec dohody.

Ak nájomník bude mať zvýšené požiadavky , ja nie som povinná mu vyjsť v ústrety . Ak sa nedohodneme , tak nie je problém , aby si našiel nový podnájom podľa jeho požiadaviek .
Ak ona neplánuje vymeniť okná a spraviť nejaké zhodnotenie svojej nehnuteľnosti , tak určite Tvoju žiadosť nebude akceptovať .

Bez ohľadu na to , že ste si zvykli na danom mieste bývať , skús hľadať niečo iné .

To je môj názor na Tvoj problém :) Myslím že keby si bola na mieste prenajímateľa , tiež by si s úsmevom do takej akcie nešla .:) A nakoniec v Bratislave je veľmi drahý prenájom .
bv_alexandra
10.03.10,10:48
Nika i napriek tomu , že sa veľmi dobre poznáme , Ťa asi sklamem . Ak budem mať byt a dám ho do prenájmu za cenu , ktorú si určím a nájomca s tou cenou bude súhlasiť , tak sme sa dohodli s tým, že byt berie do podnájmu v takom stave v akom je , je to čiste vec dohody.

Ak nájomník bude mať zvýšené požiadavky , ja nie som povinná mu vyjsť v ústrety . Ak sa nedohodneme , tak nie je problém , aby si našiel nový podnájom podľa jeho požiadaviek .
Ak ona neplánuje vymeniť okná a spraviť nejaké zhodnotenie svojej nehnuteľnosti , tak určite Tvoju žiadosť nebude akceptovať .

Bez ohľadu na to , že ste si zvykli na danom mieste bývať , skús hľadať niečo iné .

To je môj názor na Tvoj problém :) Myslím že keby si bola na mieste prenajímateľa , tiež by si s úsmevom do takej akcie nešla .:) A nakoniec v Bratislave je veľmi drahý prenájom .
Hm tak za túto odpoveď moja milá ti ododnes až do odvolania dávam 50% prirážku na objednaný tovar:D
Ja to chápem aj zo strany majitelky, skúsim ju osloviť a uvidím aká bude reakcia, ptoom dám vedieť. :);)
Zita5
10.03.10,11:24
Hm tak za túto odpoveď moja milá ti ododnes až do odvolania dávam 50% prirážku na objednaný tovar:D
Ja to chápem aj zo strany majitelky, skúsim ju osloviť a uvidím aká bude reakcia, ptoom dám vedieť. :);)

Ešte máš jednu možnosť :D
http://www.markiza.sk/relacia/lamparen


Prepáčte som mimo témy .
bv_alexandra
10.03.10,11:25
Ešte máš jednu možnosť :D
http://www.markiza.sk/relacia/lamparen


Prepáčte som mimo témy .
mimotemyno počkaj zajac......:D
Zita5
10.03.10,11:29
Trošku sme si uľahčili chvíle a teraz vážne .:)

Však skús sa s majiteľkou porozprávať .Potom uvidíte na čom ste .
plada
10.03.10,11:44
Ak sa na to pozerám z pohľadu majiteľky, tak ona z Vašich peňazí platí hypotéku, to znamená, tiež asi nemá peniaze nazvyš. Ja byť na jej mieste by som dala okná urobiť s tým, že by som Vám zvýšila "gážu" za prenájom, aby ste mi tie okná zaplatili. Viem, som hnusná, ale rozmýšľam hlavou majiteľky bytu. Ak ju oslovíš, napíš, ako si pochodila.
kyblik
10.03.10,11:58
Ja by som sa poobzeral po inom byte... Nemusíte nájsť hneď. A potom by som možno skúsil postaviť majiteľku pred hotovú vec: nové okná a nájomníci ostávajú alebo dovidenia...

PS: pri takomto nájme sa veľmi ťažko sporí na vlastný byt:confused:

Doplnené:

http://www.okbazar.sk/inzerat/58699/Prenajmem-3-izb-byt-Petrzalka-500-E.php

http://bratislava.olx.sk/prenajom-3-izb-byt-petrzalka-halova-ul-ov-70-m2-10-12p-komplet-rekonstrukcia-iid-39129693

http://byty.slovenskainzercia.sk/byty-prenajom-3-kk/inzerat/1411509-prenajom-3-izbovy-byt-petrzalka-ovsiste--ponuka-ponuka/

http://www.adoos.sk/post/10967459/prenajmem_dlhodobo_3_izb_byt_petrafrac34alka

Niečo už bude neaktuálne ale jeden nikdy nevie...
mareko
10.03.10,19:41
bv_alexandra - za opýtanie sa nič nedáš. A napokon, keby aj okná vymenila a zvýšila mierne nájomné, aj tak ešte v konečnom dôsledku ušetríš na teple. Nechápem, prečo by si to nemala skúsiť :-) .