holister
09.03.10,13:18
Zdravim,
som zivnostnik neplatca DPH, dostal som fakturu z UK za nakupeny tovar v librach. Staci mi do uctovnictva takato faktura + vypis z uctu kolko som platil v eurach? alebo ako to mam riesit?

Dakujem
Zoltán Kovács
09.03.10,12:22
Áno stačí. Sumu v librách je potrebné pepočítať kurzom ECB.
holister
09.03.10,12:30
Sumu za nakupeny tovar vycitam z toho kolko mi odide z uctu v eurach, to nie je potrebne prepocitavat.. Myslite tym ze jednotlive polozky co su tam v librach mam prepocitat podla ECB kurzu a tak prijat na sklad?
Dakujem
Zoltán Kovács
09.03.10,12:32
Sumu za nakupeny tovar vycitam z toho kolko mi odide z uctu v eurach, to nie je potrebne prepocitavat.. Myslite tym ze jednotlive polozky co su tam v librach mam prepocitat podla ECB kurzu a tak prijat na sklad?
Dakujem


Myslím tým sumu, ktorú zaevidujete do knihy záväzkov.
holister
09.03.10,12:37
A tu nevycitam z toho kolko mi odide z uctu za ten nakup? Ja to totiz zaplatim a v baliku mi pride tovar aj s fakturou.
Zoltán Kovács
09.03.10,13:27
A tu nevycitam z toho kolko mi odide z uctu za ten nakup? Ja to totiz zaplatim a v baliku mi pride tovar aj s fakturou.

Jedna vec, že koľko odíde z účtu, a druhá vec je, že ako a koľko sa má zaevidovať správne v súlade so zákonom do účtovníctva, resp. knihy záväzkov.

Skús pozrieť zákon o účtovníctve, a prípadne ešte aj postupy účtovania v JÚ.
holister
09.03.10,13:30
Vdaka uz viem o co ide. Mam vsak este jednu otazku, na tej fakture nie su polozky zvlast jednotkova cena s DPH a zvlast bez DPH.. je to problem?
este raz vdaka
Zoltán Kovács
09.03.10,13:43
Vdaka uz viem o co ide. Mam vsak este jednu otazku, na tej fakture nie su polozky zvlast jednotkova cena s DPH a zvlast bez DPH.. je to problem?
este raz vdaka

Tým pádom, že nie si platiteľom DPH je ti to jedno.