Zuzana B.
09.03.10,13:53
Stretol sa už niekto s obdobným prípadom? Mám zamestnankyňu, ktorá celý rok 2009 bola na rodičovskej dovolenke, príjmy zo závislej činnosti boli nulové, má podpísané vyhlásenie, čiže ak by mala príjmy, daň by sa vyberala preddavkovo. Mám alebo nemám uviesť túto zamestnankyňu v V. časti hlásenia o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo ZČ? Ďakujem za odpoveď!
Dodenko
09.03.10,17:26
Nie. Uvádzajú sa tam iba zamestnanci, ktorí mali skutočný príjem zo závislej činnosti.
Zuzana B.
10.03.10,07:08
Ďakujem za odpoveď, aj ostatným, že dali súhlas k príspevku, pretože ani na DÚ mi nevedela odpovedať a poradila mi, aby som radšej podala dopyt na DÚ. Tak som aj urobila, ak by tvrdili opak, ozvem sa a pripojím ich odpoveď.
draco
10.03.10,15:40
Ja mám len dohodárov, ktorým bola daň strhnutá zrážkou (par. 43), teda do III uvedeim výšku zraenej dane, ale do celkového počtu uvediem 0 zamestnancov? A do oddielu V nenapíšem nikoho? V poučení som našla, že hlásenie za podáva za všetkých, aj za dohodárov a na druhej strane ich tam nemám písať, keď mali len príjmy podľa par. 43... nie je mi to celkom jasné. Ďakujem vopred za objasnenie!
Paula
10.03.10,15:48
Ja mám len dohodárov, ktorým bola daň strhnutá zrážkou (par. 43), teda do III uvedeim výšku zraenej dane - áno, ale do celkového počtu uvediem 0 zamestnancov? - áno A do oddielu V nenapíšem nikoho?- nikoho V poučení som našla, že hlásenie za podáva za všetkých, aj za dohodárov a na druhej strane ich tam nemám písať, keď mali len príjmy podľa par. 43... nie je mi to celkom jasné. Ďakujem vopred za objasnenie!


O poučení sme diskutovali aj tu (od prísp. č.13)

http://www.porada.sk/t130859-hlasenie-o-vyuctovani-dane.html?highlight=pou%E8eni%2A
kluara
15.03.10,16:30
A keď mám dohodárov, ktorým bola strhnutá daň podľa §35? uvádzam ich v prílohe? máme tak nadstavený mzdový program......
Paula
15.03.10,16:41
A keď mám dohodárov, ktorým bola strhnutá daň podľa §35? uvádzam ich v prílohe? máme tak nadstavený mzdový program......


Uvádzaš, ide o zrazené (nie strhnuté) preddavky na daň

P.S.: Program nemusí byť nastavený vždy správne, mzdy si treba kontrolovať občas aj mimo neho ;)
Zuzana B.
17.03.10,05:40
Daňový úrad potvrdil Vaše slová, no napriek tomu prikladám ich odpoveď:

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
K podaniu uvádzame:
- v V. časti hlásenia sa uvádzajú zamestnanci, ktorým zamestnávateľ v zdaňovacom období roku 2009 vyplatil zdaniteľné príjmy zdanené preddavkom na daň. Vo Vami uvedenom prípade, ak ste zamestnankyni v roku 2009 (do 31.1.2010) nevyplatili žiaden zdaniteľný príjem z dôvodu, že bola na materskej dovolenke,v V. časti hlásenia sa neuvádza.
Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica, odbor služieb pre verejnosť