Annaaa
09.03.10,12:58
Slovenská firma,plátca DPH si objednala službu v ČR na výrobu web.stránky wwwtextcz.Česká firma je tiež plátca DPH.Dňa 12.2.2010 vystvila proforma faktúru na 37.800,.Kč.Dńa 16.2.2010 vystavila daňový doklad ako zálohovú faktúru už s rozpísanou DPH 31500+6300 DPH.Táto Fa bola uhradená v hotovosti tiež 16.2.2010.Moja otázka znie,či mám nárok na odpočet DPH,alebo mala byť faktúra vystavená bez DPH.Čo je v tomto prípade miestom dodania,keď sú to web staránky?Môžete mi poradiť,budem veľmi rada,nakoľko už surfujem na porade niekoľko hodín a popravde mám chaos.
M@jka
09.03.10,15:43
Podľa mňa mala byť bez DPH a v SR podlieha samozdaneniu, pozri zákon o DPH §15, 16 odst.18