BambiKN
09.03.10,15:19
Ahojte všetci!:mee:
Veľmi by som potrebovala poradiť s niečím čo je dosť háklivá téma a má dve strany zástancov. No snáď nájdem niekoho, kto pochopí aj moju stránku veci. Ide o to, že priateľ dostal z polície list o začatí trestného stíhania za neplatenie výživného. Má dlh 1200,- eur, čo bohužiaľ niesme schopný jednorázovo uhradiť lebo je nezamestnaný už dlhšiu dobu. Vybavuje si dávky v hmotnej núdzi, no zatiaľ nepoberá žiadne iné dávky, lebo na podporu nemá nárok (nemá odpracovanú požadovanú dobu). Začal si robiť Opatrovateľský kurz, aby sa vedel ľahšie zamestnať, lebo so základným vzdelaním nemá veľa šancí, no požaduje sa tam trestná bezúhonnosť. Netuším ako zvyknú skončiť či vlastne aj prebiehať súdy v takomto prípade a čo sa zväčša stáva výsledkom. Neplatil pravidelne a ak aj áno, tak len časť výživného, totiž za celý rok 2009 mal celkový príjem okolo 980 eur a to nestačí na celý rok ani jemu. Nevidel svojho syna už 1 rok, lebo ex mu nedovolí pod hrozbou násilia (dokázať to je nemožné). Nie preto neplatil že by nechcel, ale preto, že nemal z čoho. Teraz som si požičala peniaze aby sa dlh nenavyšoval a snažíme sa platiť, okrem toho si aj požiadal o zníženie výživného, lebo ako nezamestnaný platiť 100 eur nemá šancu. No hlavne by som chcela vedieť čo mu pravdepodobne hrozí, aké vynesenie rozsudku? Totiž ak bude mať trestný záznam jeho možnosti nájsť si zamestnanie sa znížia ešte viac. Prosím poraďte mi čo robiť, na koho sa obrátiť, čo očakávať? :mee::mee:
bv_alexandra
09.03.10,15:06
V prvom rade treba požiadať súd o zníženie výživného. Sice to trochu trvá, ale je to aspon zatial riešenie. Dovtedy sa treba pokúsiť aspon po častiach začat splácať zameškané výživné, plus aktuálne výživné.
Ono sa ľahko radí a ťažšie koná, určite nemáte ľahkú situáciu. Ale netreba sa vzdávať a hlavne treba veci riešiť.
Možno by sa dalo aj porozprávať s ex - a skúsiť sa s nou dohodnúť
Aj ked možno je pravda že asi vzťahy tam nebudú moc dobré.
arizona
09.03.10,15:49
V januári Ti tiež poradáci radili , aby Tvoj priateľ požiadal súd o zníženie výživného na dieťa

http://www.porada.sk/t128577-neplatenie-vyzivneho.html#post1260225

Podal priateľ tú žiadosť? Alebo použil niektorú z rád? :confused:
zdenka131
09.03.10,16:08
Okrem exekúcií môže neplatičovi hroziť aj trest odňatia slobody Kto najmenej tri mesiace v období dvoch rokov neplní, čo aj z nedbanlivosti, zákonnú povinnosť vyživovať alebo zaopatrovať iného, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
Kto sa najmenej tri mesiace v období dvoch rokov úmyselne vyhýba plneniu svojej zákonnej povinnosti vyživovať alebo zaopatrovať iného, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.
Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha tento trestný čin
• a vydá oprávnenú osobu do nebezpečenstva núdze,
• závažnejším spôsobom konania, alebo
• hoci bol v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch za taký čin odsúdený alebo z výkonu trestu odňatia slobody uloženého za taký čin prepustený.
BambiKN
11.03.10,13:59
Ahoj. Pravdaže si o to zníženie podal, veď to aj plánoval, hoci už raz mu to neprešlo (v júli 2009), no nevzdáva sa. Lenže ono to trvá kým zasadne súd a medzitým voči nemu začali trestné stíhanie. Zatiaľ ešte nebol ani ohľadom toho súd, ale určite sa posnažia viac ako pri tom znížení. Snažil sa s ex aj kontaktovať lebo sa chcel dohodnúť, no ona ani nereaguje. Teraz si robí opatrovateľský kurz aby sa mohol zamestnať v tejto sfére, no bojím sa toho že ho odsúdia a zase zostane nezamestnaný, veď kto ho zamestná so záznamom? Ale ajtak ďakujem za reakciu.
BambiKN
11.03.10,14:02
Ďakujem za opoveď Alex, o to zníženie má už požiadané, no ako sama píšeš, trvá to kým sa súd k tomu dostane. Nevieš mi náhodou poradiť, či je aj podmienka teda podmienečný trest zaznamenaný vo Výpise z registra trestov? Ešte raz ďakujem.
arizona
11.03.10,14:20
Paragraf 213 Trestného zákona hovorí, že ten, kto neplní čo i len z nedbanlivosti svoju zákonnú povinnosť vyživovať alebo zaopatrovať iného, potresce sa odňatím slobody až na jeden rok. Kto sa úmyselne vyhýba plneniu takejto povinnosti, môže sedieť v krimináli až dva roky. Odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky hrozí tomu, kto neplnením tejto svojej zákonnej povinnosti spôsobí, že osoba, na výživu ktorej má prispievať, sa ocitne v nebezpečenstve núdze.

Pri neplatení výživného sa jedná sa o trestný čin, takže sa asi zapisuje do registra trestov:rolleyes:
Macd69
11.03.10,14:34
Taktiez treba k tomu§213 dodat,ze existuje aj ucinna lutost,co v podstate znamena,ze ked povinny preukaze zaplatenie dlznej ciastky skor,ako sa sud odoberie na zaverecnu poradu,toto bude akceptovane,ako by sa skutok nestal...
ludex
11.03.10,14:43
Pokial sa vedie proti nemu trestné stíhanie a pokial vyplatí dlžnú čiastku do skončenia vyšetrovania,prokurátor trestné stíhanie zastaví. Pokial nie,tak ho s najväčšou pravdepodobnosťou samosudca odsúdi na podmienečný trest odňatia slobody,za predpokladu že ešte nabol súdne trestaný. Odporúčam urobiť všetko pre to,aby to vyplatil pokial je vedené vyšetrovanie,lebo v prípade,že bude odsúdený a znova nebude platiť,tak sa väzeniu určite nevyhne a zarátajú mu aj prvý trest a to môže byť potom velmi škaredé! :o
BambiKN
12.03.10,13:47
Ďakujem všetkým čo poradili za pomoc, ste veľmi zlatučký. Hmm, viem že by v prípade zaplatenia dlžnej sumy všetko skončilo, ale nemám šancu takú sumu zohnať. Bohužiaľ. Sama zarábam tak málo, že z toho ledva vyplatím to čo treba. Čo už, snáď sa nad ním aj po vynesení rozsudku a podmienky niekde zľutujú a prácu si nájde. Hoci, bojím sa že nie, lebo tam bude ten záznam. A aspoň jednu dobrú správu mi priniesol dnešný deň, v nedeľu uvidíme priateľovho syna po 1 roku bez neho. Ešte raz ďakujem a prajem všetkým krásny deň a víkend.
marcsitita
13.04.10,22:38
Ahojte!Som ta exmanzelka!Teraz zapisem od mojho strana!!!!
Nikdy som nehovorila ze nemoze vidiet maleho on nechcel ani netelefonoval ani nepisal!!!!Len teraz ked som ho dala na sude!!!!!!!!
Nikdy som nevikrikovala ze nie je jeho sin!!!!!!! On nevidel 1 rok maleho a ani na prvej a ani druhej stretnutie nedal ani pusu maleho!!!!!!!!A teraz preco moze prist a preco to dovolujem?Neni to cudne?Ked neplati ani vyzivneho?A kde bol 1 rok!!!!!!!!!!!!!
Maly mal 11 mesacne ked som o tom vedela ze on nie do prace hodi kazdi den kazdeho rana ale biva spolu aj druhim zenam Bambiknom.7 rok sme boli spolu pracoval len 1,5 rok!On ne pracoval ne chce a ani nebude,lebo tak je to dobre ze niekto vizivuje!!!!!!!!A som bola taka velka slepa!!!!!18 som bola ked sme zacali chodit on bol prvy a nedostala som nic len klamstvo§Laska som dala ja,ale to viem len teraz.A je to moja vina ze nevidela som!!!!!

Vyzivneho:Ja dostanem len materskeho!Bivame s malim mojom rodiciam!A dakujem to!Materske ne staci ani pre maleho nie aj pre mna!Vsetko dostaneme u rodicia!Len plienky platim mesacne 70 eur!!!!!!!!!Pre mna materskeho nekupujem ani jeden cukrik vsetko pre maleho dam!A ja dostanem u rodiciam!!!!!!!!!!
On ani do teraz neplati vizivneho!!!!!!On je 27 rocne muz.A nedostane pracu?Ani nechce ani nehlada!Aj ja som paracovala Komarom ipari park!Vedla bivaju v Komarne je tam aj Nokia,Perlos atd.Este jeden rok a idem tam naspet!Ja som tam pracovala 3 roky!Vsetko bolo dobre ked som pracovala ale som bola tehotna a bola som 5 mesiaca ked ma vipisal pan doktor nemohla som pracovat 12 hodin!Vtedy zacali problemi!!!!!!!!!!!!
cascade
19.04.10,20:39
Ahoj "marcsitita". Najprv ma zarazila tvoja slovenčina,no potom mi došlo,že si asi "maďarka",podľa toho,čo si vo svojom príspevku popísala.Takže je dobré,že si sa ozvala a ukázala druhú stranu mince ! Môj (ešte stále ) manžel prišiel o prácu ( nechal sa vyhodiť ) a teraz už skoro rok robí na dohodu , čiže na papieri má smiešnu sumu a zvyšok je dlaňovka , čo ale nemám ako dokázať . Našla som mu prácu , mohol hneď nastúpiť , no vôbec tam nešiel a tak má chúďatko stále iba akože pár eur a žiada zníženie výživného . O deti nejaví záujem , neplatí už ani výživné a po podaní trestného oznámenia potom uhradí dlh a zas nás nechá 3-5 mesiacov bez výživného . Lenže mne takto chodia upomienky a penále , preplácam tým účty a to nikoho nezaujíma ! Boli sme už i odpojení od elektriny a to veru so 4-deťmi pri sviečkach a bez topenia ... Momentálne sa rozvádzame ,no moje argumenty tam nikoho nezaujímajú , sudca ma hneď zahriakne , že to nemusím rozprávať , že mu stačí tó ,čo manžel povedal ! Ako sa mám brániť teda ? Už dlhšie som chorá a čaká ma operácia . To neexistuje žiaden postih na takýchto "STAROSTLIVÝCH" oteckov ? Potom sa vážená "Bambi KN" nečuduj , že ma tvoj príspevok pekne vytočí ! To si ozaj chceš zakladať nebodaj i rodinu s človekom , ktorý kašle na vlastné dieťa ?! A to ti nenapadlo , že ak s ním budeš mať deti ty , môže sa i na to-tie tvoje rovnako vykašlať ? Všetky deti sú deťmi svojich rodičov rovnako a je jedno , či sú z prvého , druhého ,...desiateho vzťahu ! Oni sa na svet nepýtali , ale sú tu a potrebujú jesť , chodiť do školy a vôbec slušne žiť , aj keď si ich rodičia už nerozumejú .
marcsitita
20.04.10,22:52
Ahojte!
Prepac ja rozumiem vsetko len rozpravat a pisat neviem velmi dobre,Dakujem to co si pisala!A drzim palce pre teba!
Ja nechcem pre bambikn zle len to ze moze o tom trochu rozmyslat.
Co bude ked ona ide na materske a on nebude pracovat,len bambikn dostane materskeho?????????No pravdaze on ide dalej a bambikn zostane sama smalym ako ja.
marcsitita
20.04.10,23:07
prepatcte!
Este jeden on sam suhlasil ze bude mesacne 100 eur platit!A este stale pise tolko klamstvo pre mna,ze ked som citala papier co som dostala od sude o znizenie vizivneho!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad:: mad::mad::mad::mad::(:(:(:(:(:mad::mad::mad::mad:: mad::mee::mee::mee::mee::mad::mad::mad::mad::mad:
BambiKN
24.01.11,10:00
Ahoj, aj keď oneskorene, ale predsa reagujem, lebo mi to nedá. Vážená marcsitita si totálne vymýšla, čo by vedeli potvrdiť aj rodičia jej ex. Ono totiž jej syn už vôbec plienky nenosil a ako 2 a 1/2 ročnému sa ani nečudujem, to že ich nosil tak dlho je jej vina, lebo keď sme ho boli pozrieť a povedal že potrebuje cikať, tak ho odbila odpoveďou že má plienku, hoci sedela hneď vedľa dverí na WC. Priateľ si fakt prácu nájsť nevedel, a pritom si mesačne posielal minimálne 50 60 žiadostí, ktoré som všetky videla, takže to súdiť môže len ten kto si v tej dobe chcel nájsť prácu a nie taká čo sedela doma. Ďalšie jej klamstvo je v tom že vraj nevykrikovala, že nemôže vidieť syna - počula som to na vlastné uši a aj celá moja rodina, lebo sme mali hlasitý odposluch. Aj to že to vraj nieje jeho syn a že sa nemá starať atď. Takže kde je pravda? u mňa či u nej? U osoby, ktorá mu už dovolí vidieť syna, ale zo začiatku mu to obmedzovala na 1 x mesačne a keď chcel viac, tak povedala, že už v ten mesiac bol?ˇPravdu má žena ktorej priateľ sa montoval do vzťahu otca a syna? Ktorý zdvíhal jej mobil a vykrikoval na otca jej dieťaťa keď ho chcel ísť pozrieť? Má pravdu žena, ktorú opustil aj priateľ po 1 roku vzťahu lebo to s ňou nevydržal? Má pravdu žena ktorá ešte i teraz útočí na svojho ex, keď do svojho statusu napíše že lúbi svojho syna a čaká na deň kedy ho nazve otcom? Ona to totiž malému ani nepovedala, nazvala ho ujom. Hlavne že ten ujo od mája pracuje, robí ťažkú prácu za 320 eur, robí aj nočné a sviatky a z doby určitej sa prepracoval na neurčitú a chodí do svojej práce rád :-) Platí jej mesačne 110 eur plus po 50 eur spláca svoj dlh od 1 výplaty čo dostal, hoci ešte nebol ani súd za neplnenie vyživovacej povinnosti, kupuje malému darčeky vždy keď za ním ide a nie sú to len hračky, volá ak nemôže za synom ísť, zaujíma sa či je chorý a ak je tak ako sa má. Tak kde je pravda????? Netreba vždy veriť všetkým ženám, hlavne nie takým, ktoré sú zatrpknuté lebo su sami a nevydrží s nimi partner. Toľko k tým jej útokom, hoci by toho mohlo byť i viacej.
arizona
24.01.11,10:25
mimotemymimotemymimotemy

Damy, nechcete si svoje sukromne a osobne zalezitosti vyriesit nejako inak? :rolleyes::confused:

Iba vy najlepsie viete,ako to v skutocnosti bolo, nik z porady medzi vami nebude robit rozhodcu...

Asi je zbytocne pokracovat v tejto teme...klikam na "vyriesene"
BambiKN
25.01.11,19:05
Ďakujem :-) už ma to fakt nebavilo, všade samé útoky :-(