mzdarka renca
09.03.10,16:51
Ahojte, potrebovala by som sa poradiť ako postupovať v prípade, ak daňovník je zamestnaný klasicky v SR, takže má zdaniteľné príjmy v zmysle § 5 + v zmysle § 6 a + v roku 2009 mal príjem zo španielskej televízie za preklad.
Moja otázka znie, keďže nemám s týmto skúsenosti či môžem uvedený honorár pripočítať k ostatným (§6), ktoré mal v SR, alebo či to nie je náhodou vyňatý príjem.

Za odpovede vopred ďakujem
Pepa
09.03.10,16:58
Kukni sem a zaraď sa :D
mzdarka renca
09.03.10,17:08
Kukni sem a zaraď sa :D

ďakujem Erika:) , ak mi niečo nebude jasné, tak sa pýtam ďalej:D:D:D
Zita5
09.03.10,18:22
Taký prípad som ešte nemala , ale nejako Ti pomôžeme :)
Tu máš zmluvu a študuj

http://www.akontslovakia.sk/sk/zmluvy-o-zamedzeni-dvojiteho-zdanenia-spanielsko




Citujem :
Článok 14
Nezávislé povolania

1. Príjmy, ktoré osoba majúca bydlisko v jednom zmluvnom štáte poberá za služby poskytované pri výkone slobodného povolania alebo inej nezávislej činnosti podobnej povahy, podliehajú zdaneniu iba v tomto štáte, pokiaľ táto osoba nemá pravidelne k dispozícii v druhom zmluvnom štáte stálu základňu na výkon svojich činností. Ak má takú stálu základňu, môžu sa príjmy zdaniť v druhom zmluvnom štáte, ale iba v takom rozsahu, v akom ich možno pričítať tejto stálej základni.
2. Výraz "slobodné povolanie" zahŕňa najmä nezávislé vedecké, literárne, umelecké, vychovávateľské alebo učiteľské činnosti, ako aj nezávislé činnosti lekárov, právnikov, inžinierov, architektov, dentistov a účtovníkov.

Aké doklady máš ohľadne vyplatenia honorára resp.uhradenia dane v španielsku ?
mzdarka renca
16.03.10,14:32
Taký prípad som ešte nemala , ale nejako Ti pomôžeme :)
Tu máš zmluvu a študuj

http://www.akontslovakia.sk/sk/zmluvy-o-zamedzeni-dvojiteho-zdanenia-spanielsko




Citujem :
Článok 14
Nezávislé povolania

1. Príjmy, ktoré osoba majúca bydlisko v jednom zmluvnom štáte poberá za služby poskytované pri výkone slobodného povolania alebo inej nezávislej činnosti podobnej povahy, podliehajú zdaneniu iba v tomto štáte, pokiaľ táto osoba nemá pravidelne k dispozícii v druhom zmluvnom štáte stálu základňu na výkon svojich činností. Ak má takú stálu základňu, môžu sa príjmy zdaniť v druhom zmluvnom štáte, ale iba v takom rozsahu, v akom ich možno pričítať tejto stálej základni.
2. Výraz "slobodné povolanie" zahŕňa najmä nezávislé vedecké, literárne, umelecké, vychovávateľské alebo učiteľské činnosti, ako aj nezávislé činnosti lekárov, právnikov, inžinierov, architektov, dentistov a účtovníkov.

Aké doklady máš ohľadne vyplatenia honorára resp.uhradenia dane v španielsku ?

Ďakujem veľmi pekne Zitka :)
apo
18.03.10,12:47
Mám otázku.

Ako vplýva pobyt na pracovných cestách v zahraničí, ktorý v úhrne prekročí 183 dní v roku, na daňové rezidentstvo a z toho vyplývajúce ďalšie dôsledky.

Otázka vyplynula z toho, že správca dane tvrdí, že ciest v zahraničí nemôže byť viac ako 183 dní v roku.

Ďakujem

apo