Miichaela
09.03.10,17:54
Živnostník odovzdal daňové priznanie za rok 2009, nechal si potvrdiť doklad, že ho odovzdal, ale si ho pre sebe neokopíroval. Daňová kontrola môže požadovať kópiu daňového priznania ? Ak áno, dá sa vyžiadať kópia na daňovom úrade ? Živnostník má len paušálne výdavky.
Príroda
09.03.10,17:24
Je dobré, keď má DP priložené k ostatným dokladom daného roka aj pre prípad kontroly. S tou kópiou to asi bude individuálne, no aspoň sa môže opýtať na DÚ, inak má potvrdenie o odovzdaní. Je u neho problém vytlačiť alebo urobiť ho znova a priložiť k potvrdeniu? Istota je istota. No hádam to nebude taká hrozná chyba, v prípade potreby bude na DÚ založené. No, to je môj názor. Pekný večer!
Aknazuz
09.03.10,20:33
ja dávam klientovi automaticky 2x DP, aby táto situácia nenastala. /DP tlačím z programu 2x/.
Miichaela
09.03.10,20:49
Ja program nemám - robím len paušálne výdavky - vypisujem ho ručne a odporučím, nech si ho pre vlastnú potrebu a evidenciu okopírujú - no nestalo sa tak.
cloe
09.03.10,20:55
Živnostník odovzdal daňové priznanie za rok 2009, nechal si potvrdiť doklad, že ho odovzdal, ale si ho pre sebe neokopíroval. Daňová kontrola môže požadovať kópiu daňového priznania ? Ak áno, dá sa vyžiadať kópia na daňovom úrade ? Živnostník má len paušálne výdavky.

Kópiu DP ti za poplatok urobia na DU. Platí sa za každú stranu, no teraz neviem presne koľko.
Inak, pri kontrole to nepotrebuje, daniari majú DP. Podstatné je, aby vedel, čo tam uviedol, teda podklady k DP.
terezamaria
09.03.10,21:03
Živnostník odovzdal daňové priznanie za rok 2009, nechal si potvrdiť doklad, že ho odovzdal, ale si ho pre sebe neokopíroval. Daňová kontrola môže požadovať kópiu daňového priznania ? Ak áno, dá sa vyžiadať kópia na daňovom úrade ? Živnostník má len paušálne výdavky.

Je to na šikovnosti daňovníka, či si oxeroxuje daňové priznanie alebo nie. Pri kontrole ho určite nebude potrebovať, tam rozhoduje celoročné účtovníctvo a všetky doklady, ktoré si dajú priniesť a predložiť.
Aknazuz
09.03.10,21:04
na stránke www.kros.sk máš editovateľné tlačivá, vyskúšaj, ešte je len 9.3., ja ich program používam 9. rok aj z dôvodu editovateľných tlačív pre DP FO A aj B
Miichaela
10.03.10,12:15
ďakujem za info
Aknazuz
16.03.10,16:23
ďakujem za info
rada som poradila, pri toľkom vypisovaní sa snažím uľahčiť si aspoň ručnú sumarizáciu v tlačivách