mekanich
09.03.10,17:15
Pravdepodobne tuto temu nezaradujem spravne, ale skusam stastie ze mi snad niekto poradi.
Mam nasledujuci problem. Stal som sa vyhercom sutaze, na oficialnej stranke je definovana cena nasledovne: Vyžrebovaný víťaz získa víkendový pobyt pre dve osoby v 4**** hoteli v lyžiarskom stredisku Jasná, ktoré privíta podujatie BMW X1 Live Tour. Ďalej pár lyží K2 LTD BMW X1 Limited Edition a 2 celodenné skipasy v stredisku Jasná.

Ubytovanie v hoteli som ziskal, taktiez skipasy. Ale podla tohto clanku som mal dostat aj par lyzi. Ked som telefonoval s osobou ktora ma informovala o vyhre, pytal som sa na lyze. Tvrdil mi vsak ze lyze vyhral druhy vyherca a ja som vyhral 1 cenu - zajazd a skipasy.:mad: Nikde nebolo definovane co je prva, druha cena. ???????????
Preto sa kcem spytat co mam robit aby som si overil skutocny obsah vyhry, pripadne ci treba danu vyhru zdanit.

Dakujem za pripadnu radu
Oliwa
09.03.10,18:13
Ak sa jedná o regulérnu súťaž, musí k nej existovať "Štatút súťaže", v ktorom majú byť jasne stanovené pravidlá -presne určené podmienky zapojenia sa do súťaže, jej trvanie, výhry - definované, čo je prvá, druhá, tretia cena, prípadne ďalšie, promo k súťaži /printy a masmédiá, POS materiály/, spôsob žrebovania, prípadná účasť notára pri žrebovaní, spôsob zverejnenia výsledkov súťaže, napr. v tlači, na webe /záleží od pôsobnosti - či je to miestna, regionálna alebo celoslovenská súťaž.../ Týmto smerom by som pátrala - u organizátora súťaže, prípadne sponzora, ktorý ceny do súťaže poskytol. Alebo žeby sa na tých lyžiach lyžoval ten telefonujúci? :)
Pokiaľ viem, každá výhra je zdaňovaná.
mekanich
09.03.10,18:38
v maily mi pisali ze zrebovanie bolo pod dohladom notára, takze ak by som si pytal ten statut, musia mi ho poslať?, musi byť overený notárom?, alebo co by som si mal od nich pýtať aby som si bol istý ze ma nepodviedli?
Ice dive
09.03.10,20:35
v maily mi pisali ze zrebovanie bolo pod dohladom notára, takze ak by som si pytal ten statut, musia mi ho poslať?, musi byť overený notárom?, alebo co by som si mal od nich pýtať aby som si bol istý ze ma nepodviedli?
každá súťaž by mala mať štatút, v ktorom je aj uvedené, či daň platí výherca alebo či ju bude znášať usporiadateľ, spravidla býva tento štatút verejne dostupný počas súťaže na www stránke usporiadateľa. Taktiež v štatúte býva uvedené, že výhra nie je súdne vymáhateľná, resp. že si usporiadateľ vyhradzuje právo zmeny súťaže (pravidlá, ceny, priebeh, zrušenie atď...) takže podľa môjho názoru sa môžte slušne opýtať či náhodou nezabudli pribaliť aj lyže... ale pri súdnom spore to môžu uhrať na to, že zmenili podmienky súťaže alebo výrobca lyží cenu nedodal a nepomôžete si, nakoľko účasťou na súťaži ste aj súhlasili s ich klauzulou o zmene podmienok súťaže počas jej trvania... a v konečnom dôsledku vyhrali ste pobyt a ski pasy, takže ste neobišli na prázdno, koľko ľudí si môže povedať, že niečo niekedy vyhrali...?