juliailovska
09.03.10,17:50
AHOJTE PORADÁCI , poprosím Vás o radu - OD SEPTEMBRA som na materskej dovolenke, dovtedy som pracovala, zamestnávateľ za mňa odviedol DzP, preto si idem podávať DP, a žiadať DU o vrátenie dane. Zaratáva sa mi do príjmu aj materská dávka? A keďže moj príjem presiahol 6-násobok min.mzdy predpokladám . že možem žiadať aj o dan.bonus za 3 mesiace?
Xanti
09.03.10,16:52
AHOJTE PORADÁCI , poprosím Vás o radu - OD SEPTEMBRA som na materskej dovolenke, dovtedy som pracovala, zamestnávateľ za mňa odviedol DzP, preto si idem podávať DP, a žiadať DU o vrátenie dane. Zaratáva sa mi do príjmu aj materská dávka? NIE A keďže moj príjem presiahol 6-násobok min.mzdy predpokladám . že možem žiadať aj o dan.bonus za 3 mesiace? ANO.
v texte
Lanaj
09.03.10,16:53
Materská nie je zdaniteľný príjem, takže do DP sa nezaratáva. Môžeš si uplatniť aj daňový bonus.
Tweety
09.03.10,17:03
AHOJTE PORADÁCI , poprosím Vás o radu - OD SEPTEMBRA som na materskej dovolenke, dovtedy som pracovala, zamestnávateľ za mňa odviedol DzP, preto si idem podávať DP, a žiadať DU o vrátenie dane. Zaratáva sa mi do príjmu aj materská dávka? A keďže moj príjem presiahol 6-násobok min.mzdy predpokladám . že možem žiadať aj o dan.bonus za 3 mesiace?
Nie, nezaratáva.
juliailovska
10.03.10,21:46
Ďakujem všetkým za rýchlu radu-