nika.sum
09.03.10,17:57
Ahoj. Mam klienta kt. si prenajal od obce parkovacie miesto na zivnost. Prisiel mu list, ze si ma splnit oznamovaciu povinnost na prislusny DU. Neviete mi poradit o co ide. Viem, ze ten kto prenajima musi sa zaregistrovat na DU, ak by islo o platbu FO tak tiez ak je to nad 3319,39 EUR, to treba ohlasit, ale o ake oznamenie ide v tomto pripade???
nika.sum
09.03.10,17:21
Prosim neviete o co ide?
Laco-monter
09.03.10,17:32
Kocurkovo na SVK,
resp. prilišna iniciativa niekoho na OU.
nika.sum
09.03.10,18:07
Prosim, ja by som potrebovala naozaj odbornu odpoved. Nemate niekto s tymto skusenost, treba ak si prenajim parkovacie miesto nieco hlasit na DU?
Mareckova
09.03.10,18:13
Len toľko, registračnú povinnosť má prenajímateľ, nie nájomca. Nevidím dôvod registrovať niečo, čo nie je mojím vlastníctvom a na základe čoho??
Obec by mala mať prenájom parkovacích miesť ošetrený vo VZN.
nika.sum
09.03.10,18:48
Ved aj mne je to divne, na strankach miestneho uradu som nic nenasla, nevidela som osobne ten list co im poslali. Beriem to tak, ze ja mam najomnu zmluvu, na zaklade nej platim...Len som myslela, ze mi nieco uslo...klient mi posle ten list, tak ked sa dozviem nejaku novinku tak dam vediet.
Zita5
09.03.10,18:56
Ved aj mne je to divne, na strankach miestneho uradu som nic nenasla, nevidela som osobne ten list co im poslali. Beriem to tak, ze ja mam najomnu zmluvu, na zaklade nej platim...Len som myslela, ze mi nieco uslo...klient mi posle ten list, tak ked sa dozviem nejaku novinku tak dam vediet.

Z mojej skúsenosti viem, že klienti všetko popletú .Možno to bude aj vo Vašom prípade. Takže najlepšie bude, ak si list osobne prečítate.
nika.sum
09.03.10,19:07
Ved aj ja mam taku skusenost, len ide o dost zodpovedneho klienta a chcela som byt pripravena. Posle mi list, tak sa potom ozvem ako to vlastne bolo. A v tomto state by ma uz neprekvapilo ani to, ze by nejaka povinnost zase vznikla...:-) Myslela som nieco ako bonzacky zakon.

Dakujem vsetkym za reakcie...