Kvietocek
09.03.10,19:01
Prosím Vás o radu skúsených účtovníkov a poraďákov. Na tlačive Hlásenie o vyúčtovaní dane.... (ročné vyúčtovanie dane čo podáva zamestnávateľ za zamestnancov) - aký rok sa píše pri "dátum vykonania ročného zúčtovania preddavkov na daň... je to na prednej strane na tlačive.
Základ dane v časti V. riadok 6 - Základ dane = je táto dan ponízená o odpočítatelnú položku?
Zamestnávatel urobil zúčtovanie dane za zamestnanca a vyslo zamestnancovi ze ma nedoplatok 0,05€. Na tlačive v časti V. riadok 7 ma zaskrtnut A cize ze urobil toto rocne zuctovanie zamestnancovi, alebo N ako ze neurobil ked mu vychadza nedoplatok 0,05 €?
Kvietocek
09.03.10,18:35
:confused:
Paula
09.03.10,18:47
Prosím Vás o radu skúsených účtovníkov a poraďákov. Na tlačive Hlásenie o vyúčtovaní dane.... (ročné vyúčtovanie dane čo podáva zamestnávateľ za zamestnancov) - aký rok sa píše pri "dátum vykonania ročného zúčtovania preddavkov na daň... je to na prednej strane na tlačive. - dátum RZD za rok 2009 = napr. 5.3.2010
Základ dane v časti V. riadok 6 - Základ dane = je táto dan ponízená o odpočítatelnú položku? - r. 4 = hrubá mzda, r. 6 = základ dane = hrubá mzda mínus zamestnancovi zrazené poistné do ZP a SP.
Zamestnávatel urobil zúčtovanie dane za zamestnanca a vyslo zamestnancovi ze ma nedoplatok 0,05€. Na tlačive v časti V. riadok 7 ma zaskrtnut A cize ze urobil toto rocne zuctovanie zamestnancovi - nezáleží na preplatku či nedoplatku, ak robil RZD, zaškrtne "A", alebo N ako ze neurobil ked mu vychadza nedoplatok 0,05 €?


............
vrbovnica
16.03.10,09:50
Mám tiež jednu otázku, v tom ročnom hlásení v V. časti v r. 7 tam čo sa píšu zrazené preddavky na daň a tam sa musí zaškrtnúť A alebo N či bolo vykonané ročné zúčtovanie sa myslí za rok 2009 alebo teraz za rok 2010?
a ešte jedna otázka ak zamestnanec mal prac.pomer celý rok ale napr. 4 mesiace v kuse maródoval tak mam do r.5 zúčtované v mesiacoch, škrtnúť celý rok ale len tie mesiace kde mal príjem?
Ďakujeeem za odpoveď.
Paula
16.03.10,09:57
Mám tiež jednu otázku, v tom ročnom hlásení v V. časti v r. 7 tam čo sa píšu zrazené preddavky na daň a tam sa musí zaškrtnúť A alebo N či bolo vykonané ročné zúčtovanie sa myslí za rok 2009 alebo teraz za rok 2010? -RZD za r. 2009 vykonané v r. 2010
a ešte jedna otázka ak zamestnanec mal prac.pomer celý rok ale napr. 4 mesiace v kuse maródoval tak mam do r.5 zúčtované v mesiacoch, škrtnúť celý rok ale len tie mesiace kde mal príjem? - v r. 5 sa píše: Zúčtované v mesiacoch...takže označiť mesiace, kedy boli príjmy zúčtované
Ďakujeeem za odpoveď.

...........
vrbovnica
16.03.10,11:46
Ďakujem pekne Paula :)
sybila3
16.03.10,13:39
do riadku 0 píšem hrubú mzdu z prac. pomeru aj z dohody? je tam písané vrátane príjmov zo SF aj peňažných a nepeňažných, to znamená, že príspevok na stravné lístky zo sf by sa tam mal tiež zarátať?
sybila3
16.03.10,15:08
podľa mňa by tam nemal ísť doplatok za stravné lístky, mohol by sa niekto vyjadriť. Do hlásenia sa neuvádza zamestnanecká prémia, tá ide do prehľadu za I.Q? Dík
rodina1
16.03.10,15:25
do riadku 0 píšem hrubú mzdu z prac. pomeru aj z dohody? je tam písané vrátane príjmov zo SF aj peňažných a nepeňažných, to znamená, že príspevok na stravné lístky zo sf by sa tam mal tiež zarátať?
Príjmy zo SF sa myslia tie príjmy, ktoré boli zamestnancovi vyplatené v mzde a boli mu zdanené preddavkovou daňou.
Do riadku 0 sa píšu hrubé mzdy zamestnancov, ktorým tieto príjmy boli zdanené preddavkovo. Ak dohodárom bol zdanený príjem preddavkovo, tak tam dáš aj tie. Riadok 0 je vlastne súčet príjmov uvedených zamestnancov v oddiely V.
sybila3
16.03.10,15:39
ja mám len zamestnancov, ktorí mali min. mzdu, takže daň sa neplatí, do r. 0 som dala všetky hrubé mzdy vrátane dohody, do r. 1,4,6,7 som uviedla daň, ktorá bola vyrátaná a zaplatené pri odchode zamestnanca-síce mala min. mzdu, ale sa jej navýšila, lebo sa preplácala dovolenka, takže na týchto riadkoch som dala 9,22. ostatné prázdne. a na strane, kde sa vypisujú zamestnanci do r. 4 som dávala hrubú mzdu, do r. 6 som vyrátala HM-poistné zamestnanca a pri jednom zamestn. r. 7 suma dane 9,22. Malo by to byť takto dobre?
Lanaj
16.03.10,19:13
Pôvodca textu príspevku: sybila3 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t134529-hlasenie-o-vyuctovani-dane.html#post1339570)
do riadku 0 píšem hrubú mzdu z prac. pomeru aj z dohody? je tam písané vrátane príjmov zo SF aj peňažných a nepeňažných, to znamená, že príspevok na stravné lístky zo sf by sa tam mal tiež zarátať?


Príjmy zo SF sa myslia tie príjmy, ktoré boli zamestnancovi vyplatené v mzde a boli mu zdanené preddavkovou daňou.
Do riadku 0 sa píšu hrubé mzdy zamestnancov, ktorým tieto príjmy boli zdanené preddavkovo. Ak dohodárom bol zdanený príjem preddavkovo, tak tam dáš aj tie. Riadok 0 je vlastne súčet príjmov uvedených zamestnancov v oddiely V.

Ešte by som upresnila - príspevok na stravné lístky zo SF sa neuvádza preto, že to nie je zdaniteľný príjem, ale príjem oslobodený od dane.
sybila3
16.03.10,20:30
takže ako som uviedla vyššie je to dobre? ďakujem
Martin Mocko
17.03.10,06:28
Prave spracovavam rocne hlasenie a soft mi do zoznamu zamestnancov hodil i osoby, ktorym bolo spracovane rocne zuctovanie, ale v roku 2009 uz nepracovali v spolocnosti. Takze maju nulu v uhrne prijmov, zrazenych preddavkoch..atd. Mam tieto osoby uvadzat do vykazu?
daja
17.03.10,10:33
podľa mňa by tam nemal ísť doplatok za stravné lístky, mohol by sa niekto vyjadriť. Do hlásenia sa neuvádza zamestnanecká prémia, tá ide do prehľadu za I.Q? Dík

Chcem sa vrátiť k tejto téme. Vykonám zamestnancom RZD kde im aj uplatním nárok na zamestnaneckú prémiu. Kde (do akého tlačiva) sa uvádza výška tejto Zam. prémie - aby mi ju daňový úrad ako zamestnávateľovi vyplatil. Ďakujem
blondy
17.03.10,10:43
Chcem sa vrátiť k tejto téme. Vykonám zamestnancom RZD kde im aj uplatním nárok na zamestnaneckú prémiu. Kde (do akého tlačiva) sa uvádza výška tejto Zam. prémie - aby mi ju daňový úrad ako zamestnávateľovi vyplatil. Ďakujem
Vysporiada sa to podaním Q prehľadu za 1Q/2010. Je na to nové tlačivko
Anja111
17.03.10,10:44
Chcem sa vrátiť k tejto téme. Vykonám zamestnancom RZD kde im aj uplatním nárok na zamestnaneckú prémiu. Kde (do akého tlačiva) sa uvádza výška tejto Zam. prémie - aby mi ju daňový úrad ako zamestnávateľovi vyplatil. Ďakujem
Zahrnieš ju do štvrťročného Prehľadu...
daja
17.03.10,11:04
Zahrnieš ju do štvrťročného Prehľadu...

Ďakujem pekne. Program v ktorom robím ešte stále tlačí to staré tlačivo, kde nie je zahrnutá zam. prémia. Ale už som si to našla na DRSR a vidím, že v novom tlačive je prémia zahrnutá.