marekce
09.03.10,20:07
Dobry den,

chcel by som sa informovat, ci je mozne ziskat prispevok na podnikanie v tejto mojej situacii: momentalne som studentom posledneho rocnika Mgr studia VS a mam otvorenu zivnost, ktoru planujem v juni, po ukonceni VS ukoncit...ako som sa dozvedel, vysla novela zakona, ktora zrusila 3 mesacnu lehotu, ktora bola potrebna na ziskanie prispevku na podnikanie a absolvent si o nu moze poziadat hned po ukonceni VS a po prihlaseni na urad prace. Moja otazka znie, ci po pozastaveni zivnosti mozem o nu poziadat hned a tym padom aj pokracovat v zivnosti a tiez ci pocas zakonom stanovenej doby pre ziskanie prispevku, tj. 24 mesiacov musim viest zivnost, podnikat, si mozem najst iny hlavny zamestnanecky pomer, pricom v podnikani budem pokracovat a tiez ci odvody som povinny platit aj za vlastne podnikanie a tiez zaroven mi musi zrazat odvody z mojej hrubej mzdy. vdaka
immortal2020
10.03.10,09:45
no tak podla mojich informacii musis mat zivnost zrusenu pokial chces prispevok budes musiet si hned po skonceni vybavit nejake potvrdenia ci si neviedol ciernu pracu ... zivnost nesmie byt pozastavena ... ano viem o tom ze sa da samotna priprava absolvovat bez cakana 3mesacneho na to ... ak studujes interne ...
a po absolvovani skolena a spravenia testov a obhajenia pred komisiou potom ked ti zacne platit zivnsotensky list az po tom mozes zacat podnikat pracovat rsp nieco ine ... zivnost musi byt aktivna dva roky nesmie sa zrusit inak vracias prispevok a to co si napisal do podnikatelskeho planu/zameru musis nakupit ...
a co sa tyka uctovnictva ako to funguje ked platis aj zivnost aj pracovny pomer tak to ti ja nepomozem nie som uctovnik ...
immortal2020
10.03.10,09:46
btw ja to akurat absolvujem som tesne pred testami samotna priprava az po testy a komisiu trvala v mojom pripade 8mesiacov ... 4mesiace som cakal na kurz a 4 mesiace trva kurz s testami az po podnikanie ktore zacinam k 01. 04 ...
marekce
12.03.10,20:38
vdaka za reakciu...tak to trva teda riadne dlho...som to necakal, ze s tym robia az take problemy :( z coho vlastne pozostavaju testy a skolenie?
kukučka
12.03.10,21:02
ja len doplním:
1/ áno živnosť pri poskytnutí dotácie musí trvať najmenej dva roky, ale dá sa aj prerušiť najmenej na pol roka a potom v nej pokračovať, o dobu prerušenia sa živnosť predlžuje a ak dodržíš všetky ostatné podmienky, nič nemusíš vracať
2/ môžeš byť aj zamestnaný, ale až po začatí podnikania
immortal2020
14.03.10,06:09
vdaka za reakciu...tak to trva teda riadne dlho...som to necakal, ze s tym robia az take problemy :( z coho vlastne pozostavaju testy a skolenie?
akurat sa ucim to daju ti obsahovy ramec v ktorom je oz žz atd... proste vsetky zakony tykajuce sa podnikania ... je toho strasne vela a nezrozumitelne pisane ... test by mal byt (aspon mne hovorili) s moznostami a,b,c, po 18marci ti napisem viac ... po teste obhajoba PZ pred komisiou ...
opravnenost a neopravnenost vydavkov ... inak aj ja ked som prisiel o pracu myslel som ze za mesiac budem podnikat ... trva to velmi dlho uz sa neviem dockat kedy to skonci .. ale je to obrovska financna pomoc v mojom meste je prispevok 3902,16€ co mam zaplatene odvody a aj som si nakupil potrebne veci na podnikanie ... a po 01. 04 mozem sa aj zamestnat ... len zivnost musi byt aktivna dva roky ... podnikat mozes aj v uplne niecom inom ... ja tiez som si robil na foto -video sluzby ale premyslam nad otvorenim krčmy ...
marekce
14.03.10,22:28
este raz diki za rady...este ma napadla taka otazka, ci je to stale take zdlhave aj v pripade volnej zivnosti...lebo sa mi zda hlupe od vlady, ze na jednej strane chce podporit absolventov skol, aby zacali podnikat a na druhej strane je system nastaveny tak, ze cloveku aj tak trva vyse 8 mesiacov ako pises k tomu, aby vobec kvoli ocakavanym fin. prostredkom mohli rozbehnut podnik. cinnost..
immortal2020
15.03.10,10:34
este raz diki za rady...este ma napadla taka otazka, ci je to stale take zdlhave aj v pripade volnej zivnosti...lebo sa mi zda hlupe od vlady, ze na jednej strane chce podporit absolventov skol, aby zacali podnikat a na druhej strane je system nastaveny tak, ze cloveku aj tak trva vyse 8 mesiacov ako pises k tomu, aby vobec kvoli ocakavanym fin. prostredkom mohli rozbehnut podnik. cinnost..
tak pozri najrychlejsie by to islo za 3 mesiace keby si dva rsp jeden mesiac ablsolvoval pripravu a potom sup na testy ale to jedine ak si cerstvy absolvent skoly a kurz by isiel presne vtedy ked by si nastupil na UPSVaR do evidencie uchadzac. o zamestn...