avonka1
09.03.10,22:41
Zdravím Poraďákov!

Už dlhšie okukujeme v inzerátoch Alpha Romeo 147 1.9 jtd distinctive:---. Máte niekto skúsenosti s týmto autíčkom, prípadne má nejaké "muchy" , na ktoré sa treba zamerať pri obhliadke? Ďakujem
patys
10.03.10,08:43
V zásade sa ludia delia ktorí neznášaju talianske autá ale to je skor prežitok z minulosti.dnes už dávno dobehli ostatné europske značky.tento motor JTD je ok nezaostáva v ničom za TDI,TDCI,DCI.ale treba si dávat pozor lebo velmi tažko zoženiete dobrý kus.ak je to dovoz motor má dávno 350000km.čiže 195000 po pretočení.Nepíšete aký rok máte vyhliadnutý.
Stanislav 1975
10.03.10,08:47
Zdravím Poraďákov!

Už dlhšie okukujeme v inzerátoch Alpha Romeo 147 1.9 jtd distinctive:---. Máte niekto skúsenosti s týmto autíčkom, prípadne má nejaké "muchy" , na ktoré sa treba zamerať pri obhliadke? Ďakujem

Ja ti veru neviem,ale Alfy majú veľmi drahé náhradné diely a aj samotný servis,hmhm-ja by som to asi nechcel...
A veľmi ťažko sa tam dajú zohnať náhradné diely "pod rukou", bez bločkov a faktúr...
Stanislav 1975
10.03.10,08:50
V zásade sa ludia delia ktorí neznášaju talianske autá ale to je skor prežitok z minulosti.dnes už dávno dobehli ostatné europske značky.tento motor JTD je ok nezaostáva v ničom za TDI,TDCI,DCI.ale treba si dávat pozor lebo velmi tažko zoženiete dobrý kus.ak je to dovoz motor má dávno 350000km.čiže 195000 po pretočení.Nepíšete aký rok máte vyhliadnutý.

Sa mi včera páčilo-poisťoval som Volvo S60 , rok výroby 2005, dovoz Taliansko- a majiteľ mi s radosťou diktoval, že počet najazdených km je 55.000:eek::eek::eek::D-nič som mu nehovoril,aby som mu nepokazil radosť,len som sa sám pre seba usmial-to má dávno najazdené min.200000km ak nie viac a nie 55000...:mad::D
patys
10.03.10,08:53
Hovorí sa aj že s Alfy sa raduješ 2krát.Ked si ju kúpil a druhý krát ked si ju predal.
Stanislav 1975
10.03.10,08:55
Hovorí sa aj že s Alfy sa raduješ 2krát.Ked si ju kúpil a druhý krát ked si ju predal.

Ja neviem,ale radšej nejakého Golfa alebo Passata...Alfu asi nie,hmhm
dana9
10.03.10,09:07
mne sa alfy pacia :-)
kazit sa moze akekolvek auto,
ak je to mozne, skus si v autorizovanom servise zistit garancnu/servisnu historiu vozidla, myslim ze sa daju zisti aj pripadne poistne udalosti, ak boli riesene v autorizovanch servisoch.

podla historie si aj mozes overit, ci sedi udany stav km
ivana184
10.03.10,09:32
Brat má Alfu 147 a je s ním spokojný. Ak v ňom jazdím ja, mladnem o pár rokov. Super športová jazda, hudba bosse, ja si ho neviem vynachváliť. Je pravda, že má tvrdší podvozok, čo na našich super cestách je niekedy cítiť. Zatiaľ jazdíme bez problémov a zvažujem o kúpe auta rovnakej značky.
avonka1
10.03.10,10:10
Rok okolo 2002-3, mám už prehliadnuté všelijaké diskusie na nete ohľadom tohto autíčka- buď je vychvaľované do nebies alebo zatracované... ale je to láska na prvý pohľad:---:---:---:---:---...
Tomáš_sh
10.03.10,10:40
Hovorí sa aj že s Alfy sa raduješ 2krát.Ked si ju kúpil a druhý krát ked si ju predal.

Toto bude asi pravda:D

K veci...v tej cene sa myslim da zohnat aj lepsie auto ako alfa. Ako uz bolo spominane, drahe nahradne diely a servis. V principe talianske auta nemusim, ked uz tak by som vzal fiata kvoli nizsim nakladom na pripadny servis. Este snad tolko ze tie auta zeru ako sialene, aspon podla toho co som pocul. Jazdne vlastnosti priemerneho auta, nic extra co by sa dalo ospevovat...skoro odchadza vybava- ako u fiatov, potom rozne drobne serepeticky ako ventilatory, cerpadla.

Tazko dnes radit co si kupit, velmi spolahlive a po technickej stranke vyspele su nemecke auta a tiez hondy, ci suzuki. Zalezi od Teba co chces, ale ako som cital uz ti zrejme ucarovala alfa. Prehovarat je zbytocne, ja za seba hovorim...alfu urcite nie, ked tak fiat. Mojmu srdcu su ale ine auta najblizsie, to uz je vsak mimotemy
buchač
10.03.10,11:05
Toto bude asi pravda:D

K veci...v tej cene sa myslim da zohnat aj lepsie auto ako alfa. Ako uz bolo spominane, drahe nahradne diely a servis. V principe talianske auta nemusim, ked uz tak by som vzal fiata kvoli nizsim nakladom na pripadny servis.
Pravdu vravíš , múdro ....až mi je to divnô...;)
Este snad tolko ze tie auta zeru ako sialene
Čo je to šialené..????? ....16 ventil 2-liter v meste cca 7-8 litrov benzínu ?????
, aspon podla toho co som pocul.
Aj iní vravia , nepočúvam všetkých ....viď naše najvyššie miesta...;)
Jazdne vlastnosti priemerneho auta, nic extra co by sa dalo ospevovat...skoro odchadza vybava- ako u fiatov, potom rozne drobne serepeticky ako ventilatory, cerpadla.
Určite si to počul ....však ...:D

Tazko dnes radit co si kupit, velmi spolahlive a po technickej stranke vyspele su nemecke auta a tiez hondy, ci suzuki. Zalezi od Teba co chces, ale ako som cital uz ti zrejme ucarovala alfa. Prehovarat je zbytocne, ja za seba hovorim...alfu urcite nie, ked tak fiat. Mojmu srdcu su ale ine auta najblizsie,
Ale veď daj ....pokritizujeme .....nema probléma ....
to uz je vsak mimotemy

...japonský voz ????....pre slovenského chlapa ???....ZABUDNI

Ale japonské motorky .....iná káva ...:D:D:D:D:D:D:D

http://www.youtube.com/watch?v=-J0ohY0AQmc
avonka1
10.03.10,11:11
Tomáš- tému som zadala preto, aby mi poradili ľudia, ktorí do "veci" vidia, nechcem to auto kupovať len preto, že sa mi vizuálne páči ( a polovičke tiež )... takto zaslepene:cool: sme kúpili pred dvoma rokmi P206 a potom sme to dlho ľutovali:(:(:(...
Rada si nechám tentokrát poradiť. Veľa ľudí mi odporúčalo Fabiu ( dokonca som našla v ponuke istého predajcu novú Fabiu za 5700E ), taktiež sa mi pozdáva Citroen C3... Také menšie šikovné autíčka...
pizzanoel
10.03.10,11:34
No , Fabiu urcite nie co poznam ludi co maju toto auto tak len sama kritika...

Ale co sa tyka Alfy hm, to je ina kava... Kebyze mam tolko prachov navyse ihned kupujem Alfa Romeo 159 alebo 156 kombi taka 2 rocna je idealna, take stare sroty z roku 2002 a 2003 by som nekupovala predsa to ma za sebou vela hlevne ked to je Alfa romeo...
Je strasne vela inzeratov na alfu ale hlavne co sa tyka tych starych pomaly uz 10 rocnych ale co sa tyka tych novych tak tych je malo na inzerat co o niecom aj svedci asi ze su dobre... Alfa romeo - coure sportivo :)

Skus sa spytat tu www.alfisti.sk
iv@n
10.03.10,11:38
No , Fabiu urcite nie co poznam ludi co maju toto auto tak len sama kritika...

ja som mal fabiu pred pár rokmi. kupovaná nová, odjazdila 110.000kkm za štyri roky, okrem garančných prehliadok som menil pred predajom pravé predné ložisko za 4 tisícky a v záruke 2x tyčky stabilizátora. za tú cenu splnilo svoj účel a nedá sa naň spomíňať v zlom. dnes by som už do nej nešiel, ale záleží z čoho chce človek presedlať.
ešte pre porovnanie, rovnaké ložisko som menil na pajere a to ma stálo 12 tisíc ;-)
odporúčam prebehnúť servisy vybratých značiek a pozrieť hodinové sadzby a sumy za prehliadky. v nákupnej cene nemusí byť rozdiel veľký, ale v servise neskutočný, je rozdiel dať za predné okno na swifta 4 tisícky alebo na pajero 27 tisíc..
buchač
10.03.10,12:35
ja som mal fabiu pred pár rokmi. kupovaná nová, odjazdila 110.000kkm za štyri roky, okrem garančných prehliadok som menil pred predajom pravé predné ložisko za 4 tisícky a v záruke 2x tyčky stabilizátora. za tú cenu splnilo svoj účel a nedá sa naň spomíňať v zlom. dnes by som už do nej nešiel, ale záleží z čoho chce človek presedlať.
ešte pre porovnanie, rovnaké ložisko som menil na pajere a to ma stálo 12 tisíc ;-)
odporúčam prebehnúť servisy vybratých značiek a pozrieť hodinové sadzby a sumy za prehliadky. v nákupnej cene nemusí byť rozdiel veľký, ale v servise neskutočný, je rozdiel dať za predné okno na swifta 4 tisícky alebo na pajero 27 tisíc..

mimotemy

.....bóže .....fantázia , aké porovnanie ....


Šikovné mestské autíčko pre mladých - Suzuki Swift...

Mitsubishi Pajero je osobný automobil od spoločnosti Mitsubishi na cesty aj do terénu...

...ozaj , čo je to vlastne tá " fabia " ....???...auto ...či ?....;)
iv@n
10.03.10,12:51
bolo to len naschvál prehnané porovnanie servisných nákladov dvoch áut čo som mal, aby si človek uvedomil, že ak chce mať opicu tak musí mať aj na banány.

narážku na fábiu prisámfakt nechápem.
Laco-monter
10.03.10,12:56
Načo Ti je AUTO , keď chceš jazdiť ako slimák a kamiony sa na Teba tlačia ???:eek:

Ako si to vehementne obhajovala v diskusii k teme Na slovenských cestách bezpečnejšie ???:mee:

Kúp si 120-cinu .:o
buchač
10.03.10,13:24
bolo to len naschvál prehnané porovnanie servisných nákladov dvoch áut čo som mal, aby si človek uvedomil, že ak chce mať opicu tak musí mať aj na banány.

narážku na fábiu prisámfakt nechápem.

mimotemy

..." fabia " nie je auto ....to je " škoda/vka.....;)....kúpiť
Fellini
10.03.10,19:58
Som majiteľkou Alfy 147 už päť rokov a nemenila by som ju za nič na svete. Je pravda, že za ten čas som investovala do výmeny tlmičov, ale pocit, keď dupnem na plyn a nechávam za sebou autá s výkonnejším motorom, by som nevymenila za nič na svete:-))))
Alfa je o emóciách, buď ju rád máš, alebo nie.
avonka1
10.03.10,20:36
Laco:eek:- poslednýkrát reagujem na tvoje uštipačné a arogantné poznámky: asi Ťa to prekvapí, ale kvôli takým typom, ako si ty:confused:, nebudem sedieť doma na zadku, prípadne denne chodiť do roboty peši alebo autobusom, keď sa to dá aj komfortnejšie. Š 120 sme mali pred 10 rokmi ... doslúžila, ale poslúžila...

To je z mojej strany voči tebe všetko a dúfam, že to tak je aj z tvojej.
avonka1
10.03.10,20:38
Fellini, kupovala si nové autíčko:), alebo už malo majiteľa aj pred Tebou?
Laco-monter
11.03.10,07:12
REAGUJEM VŠEOBECNE

Tak ma napadlo:

Samozrejme,že keď kupujem nejaký tovar , tak chcem za svoje peniaze protihodnotu.:o

Takisto aj pri kúpe AUTA .

Ja však rozmýšľam o tom, či takto získaná protihodnota v podobe auta sa neznehodnocuje , ak AUTO najazdí v mesiaci 300 km.:mee:
Fellini
11.03.10,10:24
moja alfa mala predo mnou dvoch majitelov, starsiu Francuzku a na Slovensku nasho kamarata, takze zhruba som vedela, do coho idem. Ale v kazdom pripade, ak chces ojazdene auto, zober so sebou niekoho, kto sa vyzna, aby si nekupila srot:-)
avonka1
11.03.10,11:22
moja alfa mala predo mnou dvoch majitelov, starsiu Francuzku a na Slovensku nasho kamarata, takze zhruba som vedela, do coho idem. Ale v kazdom pripade, ak chces ojazdene auto, zober so sebou niekoho, kto sa vyzna, aby si nekupila srot:-)


Naposledy sme mali na obhliadke aj dlhoročného automechanika, ale akosi nepomohlo:o. Tak uvidíme, čo sa nám podarí kúpiť tento raz ;)...
Laco-monter
11.03.10,11:28
Naposledy sme mali na obhliadke aj dlhoročného automechanika, ale akosi nepomohlo:o. Tak uvidíme, čo sa nám podarí kúpiť tento raz ;)...


...:eek: :eek: :eek: !

...:mee: :mee: :mee: :mee:
pivko
11.03.10,11:58
REAGUJEM VŠEOBECNE

Tak ma napadlo:

Samozrejme,že keď kupujem nejaký tovar , tak chcem za svoje peniaze protihodnotu.:o

Takisto aj pri kúpe AUTA .

Ja však rozmýšľam o tom, či takto získaná protihodnota v podobe auta sa neznehodnocuje , ak AUTO najazdí v mesiaci 300 km.:mee:
Koľko je podľa teba takych ľudí čo najazdia 300km mesačne? možno ty a ešte jeden:D
A k téme :tak ja osobne by som ojazdenú Taliansku šunku nekúpil a už vobec nie diesel.
Laco-monter
11.03.10,12:18
Koľko je podľa teba takych ľudí čo najazdia 300km mesačne? možno ty a ešte jeden:D
A k téme :tak ja osobne by som ojazdenú Taliansku šunku nekúpil a už vobec nie diesel.

Podľa čoho si vydedukoval,koľko najazdím mesačne km , zo svojim autom ??
pizzanoel
11.03.10,16:34
Taliansku šunku nekúpil a už vobec nie diesel.

Neviem čo maš voči talianskym autam ja mam fiat a je to diesel a je vynikajuci... Ty si asi jeden z tych ,, mudrcov" ktory kritiztuju talianske značky a pritom si nikdy žiadnu nemal... Takych mam ,, najradsej" ktorý iba kecaju ale skusenosti s talianskymi autami nemaš... Pochopim to keby si raz take mal a nadaval by si nato... Ale inak to fakt nechapem ako mozeš napisat ze ,, taliansku šunku", kedze si nekdy ziadnu nevlastnil tak nemas ani paru ake su to auta... :mad:

mimotemy Mimichodom taliani su vynikajuci v automobilovom priemysle, vyrabuje perfektné auta a somozrejme že zaleží aku cenovu kategoriu...
Myslim ze to ze su vyrobcom Lamborgini a Ferrari hovori o tom aky su automobilovy umelci... Samozrejme zalezi aka cenova kategoria...
Ako hovoria taliani:
Fiat- economico
Lancia- eleganza
Alfa- qualitá :)
buchač
11.03.10,16:38
bolo to len naschvál prehnané porovnanie servisných nákladov dvoch áut čo som mal, aby si človek uvedomil, že ak chce mať opicu tak musí mať aj na banány.

narážku na fábiu prisámfakt nechápem.


mimotemy

..." fabia " nie je auto ....to je " škoda/vka.....;)....kúpiť

Sefove Skodovky jsou na navsteve v Mercedesu.
Sleduji vyrobu auta na nejnovejsich linkach, na konci si ale vsimnou cloveka, co vezme kocoura, hodi ho do auta a zabouchne za nim dvere.
Ptaji se sefu Mercedesu: "Vsechno je nam jasne, ale na co je ten kocour?"
"No, vite, to je takovy nas zaverecny test.
My rano prijdeme a kdyz tam ten kocour je, tuhej, tak dobre. Zadusil se.
Kdyz je zivej, tak prekontrolujeme a utesnime."
Sefove Skody se vrati domu, za cas k nam prijede delegacie z Fiatu. Vidi vyrobu aut na kolene, na konci je clovek, co vezme kocoura, mrskne ho do auta a zabouchne za nim dvere.
Lide z Fiatu se ptaji:
"Vsemu rozumime, ale na co je ten kocour?"
"No, vite, to je takovy nas zaverecny test. My rano prijdeme a kdyz tam ten kocour je, tak dobre.
Ale kdyz tam ten kocout NENI, tak prekontrolujeme a utesnime."
Laco-monter
11.03.10,16:39
Až na to,že Lamborghini a Ferrari sa montujú RUČNE v kusovej výrobe , kde je oveľa lepšia kontrola kvality ako na pásovej výrobe.

Nehovoriac o tom,že každé Ferrari sa ešte dolaďuje aby zakaznik ho mohol ihneď naplno využívať.

pizzanoel myslím , že chceš porovnať neporovnateľne.
pizzanoel
11.03.10,16:50
pizzanoel myslím , že chceš porovnať neporovnateľne.



Ja neporovnavam nenapisala som ,, ferrari vs. Fiat" ja pisem ze taliani su majstri v automobilke a to dokazuje vyroba najlepsich aut na svete ako je Ferrari a Lamborghini... Vyrabaju aj dalsie auta ako alfa, Lancia... ktoré su tiez dobre... Tak citaj pozornejsie... Reagovala som na všeobecny vyraz ,, Talianska šunka" ako napisal uzivatel Pivko...
Laco-monter
11.03.10,16:52
Ja si myslím, že majstri automobilovej výroby sú jednoznačne Japončici.
Laco-monter
11.03.10,16:54
Ja neporovnavam nenapisala som ,, ferrari vs. Fiat" ja pisem ze taliani su majstri v automobilke a to dokazuje vyroba najlepsich aut na svete ako je Ferrari a Lamborghini... Vyrabaju aj dalsie auta ako alfa, Lancia... ktoré su tiez dobre... Tak citaj pozornejsie... Reagovala som na všeobecny vyraz ,, Talianska šunka" ako napisal uzivatel Pivko...
Ale boli aj prepadaky talianske, napr. Fiat Tempra, Lancia 33 , ....

a FIAT croma ,to bolo niečo neskutočne....
pizzanoel
11.03.10,17:03
Ja si myslím, že majstri automobilovej výroby sú jednoznačne Japončici.


No naposledy co sa vysielal reporataž že japonska toyota sa stala neovladatelnou a ze sa zacinaju vyskytovat viacero pripadov takych tak si nemyslim ze by japonci boli majstri a vyrabali by nieco lepsie ako je Ferrari a predbehli by tym talianov... A dost prepadakov najdez aj u japoncov...
magor12
11.03.10,17:31
skus si kliknut na autorecenzie.sk. tam maš recenzie skutočnych majitelov.tu iba dohady typu kamuš povedal
buchač
11.03.10,18:54
Ale boli aj prepadaky talianske, napr. Fiat Tempra, Lancia 33 , ....

a FIAT croma ,to bolo niečo neskutočne....



...neskutočňe

alebo

...neskutočnééé

;)
pulko
11.03.10,19:13
No neviem co mate voci crome :confused:, ja ju mam som spokojny je pekna, pohodlna, spolahliva...:)
buchač
11.03.10,19:18
No neviem co mate voci crome :confused:, ja ju mam som spokojny je pekna, pohodlna, spolahliva...:)

Ja nič .....preto som žiadal špecifikáciu , lebo aj mne taká vraví pane už pár rokov ....;)
lujza.j
12.03.10,20:27
Zdravím Poraďákov!

Už dlhšie okukujeme v inzerátoch Alpha Romeo 147 1.9 jtd distinctive:---. Máte niekto skúsenosti s týmto autíčkom, prípadne má nejaké "muchy" , na ktoré sa treba zamerať pri obhliadke? Ďakujem

každý máme antipatiu voči určitým značkám aut, pre mňa sú talianske autá ako talianski šoféri - hotová katastrofa, ale jasné, že to je vec názoru. nikdy by som si nekúpila talianske auto, bud japonca alebo nemca :D talianske autá sú možno o dizajne ale kde je spoľahlivosť???
Ice dive
12.03.10,20:44
každý máme antipatiu voči určitým značkám aut, pre mňa sú talianske autá ako talianski šoféri - hotová katastrofa, ale jasné, že to je vec názoru. nikdy by som si nekúpila talianske auto, bud japonca alebo nemca :D talianske autá sú možno o dizajne ale kde je spoľahlivosť???
no v dnešnej dobe globalizácie... zabudnime na triedenie aut podľa toho kde má daná značka pôvod... lebo každá automobilka má model, ktorý sa jej vydaril a predáva sa ako rožky z tesca a zas ma prepadak, ktorý jej robí zlé meno...
odznelo tu, že japončíci sú naj a talianske autá sú o ničom... ale napr. take SUZUKI SX 4 je vernou kopiou FIATU SEDICI, v podstate to isté auto len s iným logom (kam toto zaradiť? medzi japonskú špičku alebo taliansky šunt???), naftové motory v suzuki sú vlastne fiatacke, to isté platí medzi Renaultom a Nissanom, Hyundai / Kia identické modely Tuscon/Sportage, i30 / CEED... v dnesnej dobe je uz podstate jedno odkial auto pochadza, lebo subdodavatelia jednotlivych komponentov sú častokrát tí istí a autá sa už aj tak nemontujú v domovských krajinách ktoré boli povestné kvalitným spracovaním... (honda v anglicku, Suzuki a Audi v madarsku...) A k nemeckej kvalite, aj mercedes mal problemi s kvalitou svojich vozidiel, ked ich v Studgarde montovali tureckí spoluobyvatelia... takže záver AVONKA1, porzi si www.autorecenze.cz, kde popisujú skúsenosti majitelia vozidiel a zistiš, si akými chorobami daný model trpí, nakoľko bezchybné auto neexistuje a rozhodni sa v prvom rade srdcom:-) čo sa ti páči a či si môžeš dovoliť opravy takého alebo onakého auta....
lujza.j
12.03.10,21:10
no v dnešnej dobe globalizácie... zabudnime na triedenie aut podľa toho kde má daná značka pôvod... lebo každá automobilka má model, ktorý sa jej vydaril a predáva sa ako rožky z tesca a zas ma prepadak, ktorý jej robí zlé meno...
odznelo tu, že japončíci sú naj a talianske autá sú o ničom... ale napr. take SUZUKI SX 4 je vernou kopiou FIATU SEDICI, v podstate to isté auto len s iným logom (kam toto zaradiť? medzi japonskú špičku alebo taliansky šunt???), naftové motory v suzuki sú vlastne fiatacke, to isté platí medzi Renaultom a Nissanom, Hyundai / Kia identické modely Tuscon/Sportage, i30 / CEED... v dnesnej dobe je uz podstate jedno odkial auto pochadza, lebo subdodavatelia jednotlivych komponentov sú častokrát tí istí a autá sa už aj tak nemontujú v domovských krajinách ktoré boli povestné kvalitným spracovaním... (honda v anglicku, Suzuki a Audi v madarsku...) A k nemeckej kvalite, aj mercedes mal problemi s kvalitou svojich vozidiel, ked ich v Studgarde montovali tureckí spoluobyvatelia... takže záver AVONKA1, porzi si www.autorecenze.cz (http://www.autorecenze.cz), kde popisujú skúsenosti majitelia vozidiel a zistiš, si akými chorobami daný model trpí, nakoľko bezchybné auto neexistuje a rozhodni sa v prvom rade srdcom:-) čo sa ti páči a či si môžeš dovoliť opravy takého alebo onakého auta....
100 ludí ,100 chutí a 100 rôznych názorov. to že napr. mercedes už dávno nie je to čo bolo tak to je už tiež známe a navyše u nás sa predávajú autá vyrábané pre výhodný trh:( kúpa auta je ako som už napísala vec názoru a spokonosti. ked niekto za 10 rokov vystrieda 7 japoncov /to už je jedno kde boli vyrobené/jednej značky a spokojnost trvá stále tak budem preferovať japoncov:D
Ice dive
12.03.10,21:16
100 ludí ,100 chutí a 100 rôznych názorov. to že napr. mercedes už dávno nie je to čo bolo tak to je už tiež známe a navyše u nás sa predávajú autá vyrábané pre výhodný trh:( kúpa auta je ako som už napísala vec názoru a spokonosti. ked niekto za 10 rokov vystrieda 7 japoncov /to už je jedno kde boli vyrobené/jednej značky a spokojnost trvá stále tak budem preferovať japoncov:D
ono je to skôr o ľuďoch a ich preferenciách, skúsenostiach prípadne názoroch okolia ako o autách:-) a ich kvalite... žiadne auto už nie je to čo bývalo... žial už ani Japonci nie:(
pizzanoel
12.03.10,21:26
http://www.auto-salon.sk/index.php?page=3&type=news&id=32&theme=5&&video=771&pg=0

Mat uz len tie prachy:mee: tak nevaham ani sekundu...:) !!!
lujza.j
12.03.10,21:27
ono je to skôr o ľuďoch a ich preferenciách, skúsenostiach prípadne názoroch okolia ako o autách:-) a ich kvalite... žiadne auto už nie je to čo bývalo... žial už ani Japonci nie:(

je to možné, hovoria o tom aj správy z posledných dní o problémoch čo má toyota a a tuším honda. ja som zatial spokojná môj japonec prežil moje úplné šoférske začiatky a to teda fakt mal čo robiť :D:D:D
pivko
13.03.10,05:27
Neviem čo maš voči talianskym autam ja mam fiat a je to diesel a je vynikajuci... Ty si asi jeden z tych ,, mudrcov" ktory kritiztuju talianske značky a pritom si nikdy žiadnu nemal... Takych mam ,, najradsej" ktorý iba kecaju ale skusenosti s talianskymi autami nemaš... Pochopim to keby si raz take mal a nadaval by si nato... Ale inak to fakt nechapem ako mozeš napisat ze ,, taliansku šunku", kedze si nekdy ziadnu nevlastnil tak nemas ani paru ake su to auta... :mad:

mimotemy Mimichodom taliani su vynikajuci v automobilovom priemysle, vyrabuje perfektné auta a somozrejme že zaleží aku cenovu kategoriu...
Myslim ze to ze su vyrobcom Lamborgini a Ferrari hovori o tom aky su automobilovy umelci... Samozrejme zalezi aka cenova kategoria...
Ako hovoria taliani:
Fiat- economico
Lancia- eleganza
Alfa- qualitá :)
Mal som Fiat TIPO:mee::mee::mee::mee::mee::mee:
Teraz mám AUDI;);););););
Žene som kúpil SUZUKI SX4 , celkom slušná klobása;):D
Laco-monter
13.03.10,08:51
http://www.auto-salon.sk/index.php?page=3&type=news&id=32&theme=5&&video=771&pg=0

Mat uz len tie prachy:mee: tak nevaham ani sekundu...:) !!!

Len potom treba ďalšie prachy na kŕmenie tohto zázraku. :mee:

Buducnosť pohonu v autách je jednojednoznačne LPG ! :cool:

1 odjazdený km náklady na palivo

benzín 3,20 Sk/km

nafta 1,90 Sk/km

LPG 1,30 Sk/km :D :D :D
pivko
13.03.10,16:17
Len potom treba ďalšie prachy na kŕmenie tohto zázraku. :mee:

Buducnosť pohonu v autách je jednojednoznačne LPG ! :cool:

1 odjazdený km náklady na palivo

benzín 3,20 Sk/km

nafta 1,90 Sk/km

LPG 1,30 Sk/km :D :D :D
Do každej Talianskej šunky sa dá namontovať splyňovač:D
pizzanoel
13.03.10,19:07
Len potom treba ďalšie prachy na kŕmenie tohto zázraku. :mee:

Buducnosť pohonu v autách je jednojednoznačne LPG ! :cool:

1 odjazdený km náklady na palivo

benzín 3,20 Sk/km

nafta 1,90 Sk/km

LPG 1,30 Sk/km :D :D :D


No neviem ci LPG cenny pohonnych hmot su pohyblive.... A aj plyn sa raz moze vysplhat hore....a nafta sa da zohnat aj lacnejsie...:D
Plyn znizuje vykonnost auta o 10 %....
Ak si chce niekto LPG tak v prvom rade si musi zhodnotit ci sa mu vobec oplati investovat do takeho zariadenia nie je to zrovna najlacnejsia investicia....zalezi kolko prejde kilometrov ak spravi len 15 000 rocne tak sa mu LPG asi moc neoplati.... Takze tazko povedat ci je ,,buducnost aut vjednoznacne LPG"! Ja som za Diesel:)!
pizzanoel
13.03.10,19:09
Do každej Talianskej šunky sa dá namontovať splyňovač:D

Na Fiaty sa neda namontovat splynovač, taliani nedali na to povolenie akurat tak že by si si to dal na čierno a na vlastne riziko ked ta zastavia policajti...

Talianske auta nie su ziadne ,, šunky" ako si to nazval jedno mam a viem o čom hovorim....
avonka1
14.03.10,16:53
Ďakujem za odkaz na autorecenze.cz - hádam pomôže. :-)
pizzanoel
14.03.10,18:09
Ďakujem za odkaz na autorecenze.cz - hádam pomôže. :-)

Skus aj www.autorecenzie.sk ;)
Laco-monter
14.03.10,18:50
No neviem ci LPG cenny pohonnych hmot su pohyblive.... A aj plyn sa raz moze vysplhat hore....a nafta sa da zohnat aj lacnejsie...:D
Plyn znizuje vykonnost auta o 10 %....
Ak si chce niekto LPG tak v prvom rade si musi zhodnotit ci sa mu vobec oplati investovat do takeho zariadenia nie je to zrovna najlacnejsia investicia....zalezi kolko prejde kilometrov ak spravi len 15 000 rocne tak sa mu LPG asi moc neoplati.... Takze tazko povedat ci je ,,buducnost aut vjednoznacne LPG"! Ja som za Diesel:)!

Takto argumentujú tí , čo sa nevyznajú .

Tí čo sa vyznajú sú za LPG , resp. 7 z 10 su za LPG., dvaja z nich su fanatici do nafty /z tým sa nedá nič robiť je to diagnoza/ a jeden preto odmieta LPG, lebo ma skusenosti z fušerským namontovaním systemu , stale chodil do servisu a teda prerobil

no stale zostava štatistika,že 7-mi z 10-tich povedia LPG JEDNOZNAČNE ANO.
Pri 15 000 km ročne je navratnosť za splyňovač a celé zariadenie 14 mesiacov.
Navratnosť prestavby
http://www.igas.sk/index.php?option=content&task=view&id=133
pizzanoel
14.03.10,18:57
Takto argumentujú tí , čo sa nevyznajú . Kedysi som robila na LPG takže s tym skusenosti mam...

Tí čo sa vyznajú sú za LPG , resp. 7 z 10 su za LPG., dvaja z nich su fanatici do nafty To je dost neobjektívne povedané...

:)
Laco-monter
14.03.10,19:06
:)

Aj maš pravdu , aj nemáš.

Pravdu maš v tom,že kedysi neboli tak kvalitné splyńovače ako teraz.

A tiež montaž bola dosť fušersky spravená.

Lenže dnes už su sekvenčné systemy vstrekovania plynu s riadiacou jednotkou ,ktorá davkuje plyn tak, že nie je poznať žiadný pokles výkonu atď.

Koniec -koncov na nete sa dajú vygoogliť spustu stranok z referenciami na LPG

Len treba byť ochotný sa dať poučiť a nielen svoje nafta-nafta..

a najlepši argument je , že kým plna nadrž benzínu stoji okolo 90 eur , plna nadrž nafty 80 eur,
natankovanie LPG do plna je 20 eur a prejdeš na to cca 480 km
pizzanoel
14.03.10,19:31
Aj maš pravdu , aj nemáš.

Len treba byť ochotný sa dať poučiť a nielen svoje nafta-nafta..

a najlepši argument je , že kým plna nadrž benzínu stoji okolo 90 eur , plna nadrž nafty 80 eur,
natankovanie LPG do plna je 20 eur a prejdeš na to cca 480 km


Netvrdim ze nafta, nafta a nafta...ani ,,plyn, plyn, plyn"... Ja mam sice diesel a som s nim spokojna ...No vdesnej dobe by som nevahala kupit ani benzin lebo niektore nove auta maju uz tak usporne benzinove motory ze sa to zacne asi aj vyrovanavat pomaly... Cenny pohonnych hmot su totiz pohyblive... Moja plna nadrz nestoji 90 euro ak pocitam cennik Slovnaftu.... Inak nafta sa da zohnat aj lacnejsie....
Laco-monter
14.03.10,19:38
Netvrdim ze nafta, nafta a nafta...ani ,,plyn, plyn, plyn"... Ja mam sice diesel a som s nim spokojna ...No vdesnej dobe by som nevahala kupit ani benzin lebo niektore nove auta maju uz tak usporne benzinove motory ze sa to zacne asi aj vyrovanavat pomaly... Cenny pohonnych hmot su totiz pohyblive... Moja plna nadrz nestoji 90 euro ak pocitam cennik Slovnaftu.... Inak nafta sa da zohnat aj lacnejsie....

Napr. od rušňovodičov ...:D

vieme , vieme

Ide o obstaravacie a prevádzkové náklady , prepáč , ale po zvážení všetkych pre a proti mi vychadza benzín+LPG,

preto to obhajujem.:)

Ja tiež poznam maníkov, čo jazdia z 3,0 TDI ,

a nikdy by za nič iné nemenili ,lenže to nie je prave reprezentativna vzorka motoristickej populacie na Slovensku :D
pizzanoel
14.03.10,19:40
Napr. od rušňovodičov ...:D

vieme , vieme

Ide o obstaravacie a prevádzkové náklady , prepáč , ale po zvážení všetkych pre a proti mi vychadza benzín+LPG,

preto to obhajujem.:)

Ja tiež poznam maníkov, čo jazdia z 3,0 TDI ,lenže to nie je prave reprezentativna vzorka motoristickej populacie:D

Nuž každy mame svoj nazor....:)
jurqai
15.03.10,05:03
Ak ti auto ucarovalo tak si ho kup ale alfu??? Ak sa ti ozaj paci tak preco nie ale ja by som si radsej kupil nieco nemecke alebo aj taky renault nie je zly pozor vsak velmi drahy servis roanko ako pri alfe aj pri reUrcite necakaj od alfu nejake velmi sportove auto aj ked sa na to tvari. 1.9 jtd by som si nekupoval je to casto oznacovane ako velmi nepodalena napodobenina vsetkym znamej 1.9 TDI. Radsej by som vsadil na nejaky benzinovy motor myslim si ze tie vedia taliani predsalen lepsie robit. A posledna vec neviem ci sa to uz vyskytlo v predoslych prispevkoch necital som vsetky ale traduje sa ze tieto talianske auta mavaju problemy s turbom a ak ti odide tak mozes ratat s investiciou do 2 000 E.
jurqai
15.03.10,05:11
a este nieco ...LPG je podla mna skoda penazi ked si kupim auto tak chcem aby islo na sto percent a nie na "90" co tiez nie vzdy je pravda casto je ten vykon ovela mensi....A ked mi budete oponovat ano jazdim na 3.0 biturbo diesel a nechcel by som ine....:---:---:---:---aj ked turbo benzin je tiez celkom podareny. Urcite lepsi ako smradlave LPG skodovky co idu na dvojke hore klakom alebo skycovom lebo s toho ziadneho vkonu co maju mauju este menej s LPG a ked za nimi mate ist kilometer tak priotrava ista.
pivko
15.03.10,05:19
a este nieco ...LPG je podla mna skoda penazi ked si kupim auto tak chcem aby islo na sto percent a nie na "90" co tiez nie vzdy je pravda casto je ten vykon ovela mensi....A ked mi budete oponovat ano jazdim na 3.0 biturbo diesel a nechcel by som ine....:---:---:---:---aj ked turbo benzin je tiez celkom podareny. Urcite lepsi ako smradlave LPG skodovky co idu na dvojke hore klakom alebo skycovom lebo s toho ziadneho vkonu co maju mauju este menej s LPG a ked za nimi mate ist kilometer tak priotrava ista.
Presne tak a ešte dodám že nádrž na plyn ti zaberie polovicu kufra :mee::mee::mee: Aj ja jazdím na 3,0 TDI ;););)
Taliansku šunku a diesel v žiadnom prípade.
pivko
15.03.10,05:56
Talianske auta sú asi najmenej predávané na Slovenskom trhu a ALFA obzvlášť/ stretni alfu na ceste:rolleyes:/
Poradie predaja za 01/20010:
http://dnes.atlas.sk/ekonomika/podnikanie/169975/poradie-najziadanejsich-znaciek-vedie-skoda-pred-suzuki
Žena má SUZUKI:D:D:D
Kde sú tie Talianske Šunky? alebo neviem čítať?:mee:
http://tvnoviny.sk/spravy/ekonomika/top-20-najpredavanejsich-aut-na-slovensku-tieto-zboznujeme.html
buchač
15.03.10,06:43
Talianske auta sú asi najmenej predávané na Slovenskom trhu a ALFA obzvlášť/ stretni alfu na ceste:rolleyes:/
Poradie predaja za 01/20010:
http://dnes.atlas.sk/ekonomika/podnikanie/169975/poradie-najziadanejsich-znaciek-vedie-skoda-pred-suzuki
Žena má SUZUKI:D:D:D
Kde sú tie Talianske Šunky? alebo neviem čítať?:mee:
http://tvnoviny.sk/spravy/ekonomika/top-20-najpredavanejsich-aut-na-slovensku-tieto-zboznujeme.html

mimotemy....skôr písať ....;)

Ale aj tak je to a aj vždy bude diskutabilné ...
Koľko ľudí , toľko chutí ....

Inak poviem :

"" Ukáž mi krásnu ženu a ja Ti ukážem muža, ktorý ju nechce pomilovať. "".....alebo naopak ...;)
Laco-monter
15.03.10,10:26
a este nieco ...LPG je podla mna skoda penazi ked si kupim auto tak chcem aby islo na sto percent a nie na "90" co tiez nie vzdy je pravda casto je ten vykon ovela mensi....A ked mi budete oponovat ano jazdim na 3.0 biturbo diesel a nechcel by som ine....:---:---:---:---aj ked turbo benzin je tiez celkom podareny. Urcite lepsi ako smradlave LPG skodovky co idu na dvojke hore klakom alebo skycovom lebo s toho ziadneho vkonu co maju mauju este menej s LPG a ked za nimi mate ist kilometer tak priotrava ista.

Trieskaš somariny,

ja som tomu nechcel veriť , keď som zastavil , kĺakol som pod auto dal nos pred vyfuk , a ?:eek:
normálne som dýchal ,len vodná para išla trochu z výfuka a samozrejme CO-2,ale to som svojim nosom nemohol analyzovať.

A hore kopcom jazdím na 4-ku 120-tkou a ostatní brzdia mňa :(

Lenže aj pre toho,čo má tu škodovku je vyhoda jazdiť za 3/5 nakladov

nie každý ma na auto za 1,5 melona,teda pardon za 50 000 € :mee:
pulko
15.03.10,11:00
Talianske auta sú asi najmenej predávané na Slovenskom trhu a ALFA obzvlášť/ stretni alfu na ceste:rolleyes:/
Poradie predaja za 01/20010:
http://dnes.atlas.sk/ekonomika/podnikanie/169975/poradie-najziadanejsich-znaciek-vedie-skoda-pred-suzuki
Žena má SUZUKI:D:D:D
Kde sú tie Talianske Šunky? alebo neviem čítať?:mee:
http://tvnoviny.sk/spravy/ekonomika/top-20-najpredavanejsich-aut-na-slovensku-tieto-zboznujeme.html

No nehnevaj sa, ale asi fakt nevies citat....Ako to moze byt poradie predaja za ,, januar 2010 " ako si napisal ked prispevok toho linku napisali 11.februara 2008.... :D To boli určite nejake veštkyne čo to pisali....:D

Aj ten rebricek... No comment!! Na kazdej stranke co sa zaujima o automobiloch najdes tiez rebricky predaja len zaujimave je ze tam je poradie uplne ine.... No co dodat k takym agenturam co to zostavuju... Tiez diskutabilne...

Ked idem von tak väčšina aut ktoru stretavam na Slovensku je bud škoda Fabia, Fiat Punto, Marea, Peugot 206, Alfa 147... Na slovensku je skoro kazde druhe auto talianske...:rolleyes:
pizzanoel
15.03.10,11:08
No nehnevaj sa, ale asi fakt nevies citat....Ako to moze byt poradie predaja za ,, januar 2010 " ako si napisal ked prispevok toho linku napisali 11.februara 2008.... :D To boli určite nejake veštkyne čo to pisali....:D

Aj ten rebricek... No comment!! Na kazdej stranke co sa zaujima o automobiloch najdes tiez rebricky predaja len zaujimave je ze tam je poradie uplne ine.... No co dodat k takym agenturam co to zostavuju... Tiez diskutabilne...

Ked idem von tak väčšina aut ktoru stretavam na Slovensku je bud škoda Fabia, Fiat Punto, Marea, Peugot 206, Alfa 147... Na slovensku je skoro kazde druhe auto talianske...:rolleyes:

Nuž potom tie rebričky aut aj tak vyzeraju, keď to píšu veštkyne... :D:)
buchač
15.03.10,11:14
Nuž potom tie rebričky aut aj tak vyzeraju, keď to píšu veštkyne... :D:)

mimotemy

...na rebríčky áut sa môžem / a predpokladám , že v tom sa zhodneme všetci / prepytujem , pekne zvysoka pozerať / oné - vys... / ....:rolleyes::D

Horšie je , keď si pozriem preferencie slovenských strán ...to je už iná , kuvská , realita ....to už nie je o vešticiach ...;):cool::eek:
pivko
15.03.10,12:20
No nehnevaj sa, ale asi fakt nevies citat....Ako to moze byt poradie predaja za ,, januar 2010 " ako si napisal ked prispevok toho linku napisali 11.februara 2008.... :D To boli určite nejake veštkyne čo to pisali....:D

Aj ten rebricek... No comment!! Na kazdej stranke co sa zaujima o automobiloch najdes tiez rebricky predaja len zaujimave je ze tam je poradie uplne ine.... No co dodat k takym agenturam co to zostavuju... Tiez diskutabilne...

Ked idem von tak väčšina aut ktoru stretavam na Slovensku je bud škoda Fabia, Fiat Punto, Marea, Peugot 206, Alfa 147... Na slovensku je skoro kazde druhe auto talianske...:rolleyes:
Čo tu pletieš Fabiu a Peugeot:mee: Neviem odkial si ale aktuálny pohľad z mojho okna na sídlisku je že asi z 40 aut nieje žiadne Fiat alebo Alfa:eek:
buchač
15.03.10,12:55
Čo tu pletieš Fabiu a Peugeot:mee: Neviem odkial si ale aktuálny pohľad z mojho okna na sídlisku je že asi z 40 aut nieje židne Fiat alebo Alfa:eek:

...Luník IX . ???.....;):---:D
pivko
15.03.10,13:00
...Luník IX . ???.....;):---:D
Tam by sa určite našiel nejaký Fiat:D:D:---:---
lujza.j
15.03.10,20:38
No nehnevaj sa, ale asi fakt nevies citat....Ako to moze byt poradie predaja za ,, januar 2010 " ako si napisal ked prispevok toho linku napisali 11.februara 2008.... :D To boli určite nejake veštkyne čo to pisali....:D

Aj ten rebricek... No comment!! Na kazdej stranke co sa zaujima o automobiloch najdes tiez rebricky predaja len zaujimave je ze tam je poradie uplne ine.... No co dodat k takym agenturam co to zostavuju... Tiez diskutabilne...

Ked idem von tak väčšina aut ktoru stretavam na Slovensku je bud škoda Fabia, Fiat Punto, Marea, Peugot 206, Alfa 147... Na slovensku je skoro kazde druhe auto talianske...:rolleyes:

keď pôjdeš najbližšie von tak si pretri oči! to si trochu prehnal, že skoro každé druhé auto je talianske:eek: keby to bola pravda nie jeden servis by bol z to v "plnke":D:D
Laco-monter
15.03.10,20:42
Už sa prestaňme hádať !

Na Slovensku je momentalne PREBYTOK všetkých automobilov všetkých tried.

Každý si vyberie podľa toho akú úžitkovú hodnotu od auta požaduje a tiež koĺko peňazí je ochotný na kupu auta vynaložiť.

BODKA.
jurqai
16.03.10,04:55
Trieskaš somariny,

ja som tomu nechcel veriť , keď som zastavil , kĺakol som pod auto dal nos pred vyfuk , a ?:eek:
normálne som dýchal ,len vodná para išla trochu z výfuka a samozrejme CO-2,ale to som svojim nosom nemohol analyzovať.

A hore kopcom jazdím na 4-ku 120-tkou a ostatní brzdia mňa :(

Lenže aj pre toho,čo má tu škodovku je vyhoda jazdiť za 3/5 nakladov

nie každý ma na auto za 1,5 melona,teda pardon za 50 000 € :mee:

No keby sis is cuchol k vyfuku tej skodovky co som za nou minule isiel skoro kilometer Mili moj to uz by sa nepostavil
buchač
16.03.10,06:22
mimotemy

..." fabia " nie je auto ....to je " škoda/vka.....;)....kúpiť


No keby sis is cuchol k vyfuku tej skodovky co som za nou minule isiel skoro kilometer Mili moj to uz by sa nepostavil

;):rolleyes::---:D


Ozaj ....a Laci-monter má pravdu ...;)...nemyslíte/me ???

Už skôr som chcel apelovať na rešpektovanie názorov jednotlivca ....pošantili sme , nechajme tak ....

P.S.:
Aj tak Fiat :---:D:---:D:D:D:D:D:D:D:D
http://olegvolk.net/gallery/d/3294-5/victory.jpg
deane7
16.03.10,08:45
Ked idem von tak väčšina aut ktoru stretavam na Slovensku je bud škoda Fabia, Fiat Punto, Marea, Peugot 206, Alfa 147... Na slovensku je skoro kazde druhe auto talianske...:rolleyes:
Ja keď idem u nás po meste tak najviac vidím VW, Renault, Škoda. Talianských minimum a Alfa skoro žiadna. No možno na Luníku je to iné. :D
pacenza
16.03.10,09:44
Čo tu pletieš Fabiu a Peugeot:mee: Neviem odkial si ale aktuálny pohľad z mojho okna na sídlisku je že asi z 40 aut nieje žiadne Fiat alebo Alfa:eek:

No, ja ked sa pozriem momentalne z okna tak vidim na parkovuku Fiat Ducato, 2 x Fiat Punto, Fiat Bravo, Fiat Marea, Renault Clio, Volkswagen Golf, Ford Fiesta, Renault Megan, Alfa Romeo 159,Honda civic.

Takze z 11:

Fiat 5 krat
Renault 2 krat
Volkswagen 1 krat
Ford 1 krat
Alfa 1 krat
Honda 1 krat

:rolleyes:Takže prevaha u mňa Fiat.:---

PS:Bývam vo veľkom meste nie na Luniku IX !!! :D
lujza.j
16.03.10,15:26
No, ja ked sa pozriem momentalne z okna tak vidim na parkovuku Fiat Ducato, 2 x Fiat Punto, Fiat Bravo, Fiat Marea, Renault Clio, Volkswagen Golf, Ford Fiesta, Renault Megan, Alfa Romeo 159,Honda civic.

Takze z 11:

Fiat 5 krat
Renault 2 krat
Volkswagen 1 krat
Ford 1 krat
Alfa 1 krat
Honda 1 krat

:rolleyes:Takže prevaha u mňa Fiat.:---

PS:Bývam vo veľkom meste nie na Luniku IX !!! :D

určite bývaš vo velkom meste v SR? nie Italy?:Dja som tiež z velkého mesta! ako pozerám tak pozerám žiadny italy car, ale nemec, francuz a japonec:D:D
deane7
16.03.10,16:37
Ja nechcem do nikoho rýpať, no na každom fóre sa dočítam že najporuchovejšie sú talianske a hlavne Alfy. Ja však osobnú skúsenosť nemám.
pivko
16.03.10,17:03
No, ja ked sa pozriem momentalne z okna tak vidim na parkovuku Fiat Ducato, 2 x Fiat Punto, Fiat Bravo, Fiat Marea, Renault Clio, Volkswagen Golf, Ford Fiesta, Renault Megan, Alfa Romeo 159,Honda civic.

Takze z 11:

Fiat 5 krat
Renault 2 krat
Volkswagen 1 krat
Ford 1 krat
Alfa 1 krat
Honda 1 krat

:rolleyes:Takže prevaha u mňa Fiat.:---

PS:Bývam vo veľkom meste nie na Luniku IX !!! :D
Neviem či sa hanbíš za to odkial si :mee::mee::mee:,ale asi áno:eek: ak to nemáš uvedené v profile. A nick si si mohla dať rovno Piacenza -to je mesto v Taliansku:D:D
pacenza
16.03.10,18:16
Neviem či sa hanbíš za to odkial si :mee::mee::mee:,ale asi áno:eek: ak to nemáš uvedené v profile. A nick si si mohla dať rovno Piacenza -to je mesto v Taliansku:D:D


No bohuzial nezijem v Taliansku ale na Slovensku, ja viem je to kruté ale čo už...:cool: Viac by mi vyhovovalo byvat v Italy ich strava, pekny muzi - gentlmeni, auta....:rolleyes: Nebolo by to od veci...

Som z TT.
pizzanoel
16.03.10,19:12
Ja nechcem do nikoho rýpať, no na každom fóre sa dočítam že najporuchovejšie sú talianske a hlavne Alfy. Ja však osobnú skúsenosť nemám.

Take auto čo sa nekazi ešte myslim ze nevynasli....:cool:

Ja mam fiat- pouzivany ma 12 rokov a mam ho uz asi 4 roky a opravy boli na nom uplne bezne to je: vymena remena, olej, palivovy filter... Jak na kazdom inom aute ci mercedes alebo honda aj tam sa take veci musia vymenit... ;)
pivko
16.03.10,19:15
No bohuzial nezijem v Taliansku ale na Slovensku, ja viem je to kruté ale čo už...:cool: Viac by mi vyhovovalo byvat v Italy ich strava, pekny muzi - gentlmeni, auta....:rolleyes: Nebolo by to od veci...

Som z TT.
Tak tie Fiaty v TT to musí byť čo za ulica?Veď tam musia byť ulice prepchate Peugeotom:D a čo sa týka mužov tak aj ja som gentleman;););)
Laco-monter
16.03.10,19:35
No bohuzial nezijem v Taliansku ale na Slovensku, ja viem je to kruté ale čo už...:cool: Viac by mi vyhovovalo byvat v Italy ich strava, pekny muzi - gentlmeni, auta....:rolleyes: Nebolo by to od veci...

Som z TT.


Kolega teraz je v Taliansku , zhodnotil, že je to snáď najdrahšia krajina v EU.

Hlavne jedlo nenormálne drahe...:mee:
pacenza
16.03.10,19:55
Kolega teraz je v Taliansku , zhodnotil, že je to snáď najdrahšia krajina v EU.

Hlavne jedlo nenormálne drahe...:mee:

V minulom roku som tam robila 3 mesiace aupair... Draha je ale na ich pomery myslim ze vyrovnane...:rolleyes:Ich reštauracie su pre nas drahe, ale co sa tyka v potravinach ako taky market alebo supermarket tak to nebolo az take hrozne...;)

Z aut tam bol samy fiat a alfa to je pravda, ved su ich vlastnou vyrobou ale bolo tam aj strasne vela takych malych aut, myslim ze sa to volalo smart, no tak nejak...Teda tam parkovat je asi umenie... :D