majolni
10.03.10,09:13
Dobrý deň,

chcela by som veľmi pekne poprosiť o radu.

V r. 2009 som uzavrela zmluvu o nájme bytu na dobu určitú (1 rok). V marci 2010 mi nájomníci oznámili, že sa sťahujú do iného štátu. Chcem sa opýtať, či ja mám nárok na 3-mesačnú výpovednú dobu alebo nie. ak si nájomníci nevyberú 3-mesačnú výpovednú dobu - mám nárok na 3-mesačné nájomné?

Prosím kto by mi vedel poradiť???
majolni
10.03.10,09:20
Dobrý deň,

chcela by som veľmi pekne poprosiť o radu.

V r. 2009 som uzavrela zmluvu o nájme bytu na dobu určitú (1 rok). V marci 2010 mi nájomníci oznámili, že sa sťahujú do iného štátu. Chcem sa opýtať, či ja mám nárok na 3-mesačnú výpovednú dobu alebo nie. ak si nájomníci nevyberú 3-mesačnú výpovednú dobu - mám nárok na 3-mesačné nájomné?

Prosím kto by mi vedel poradiť??? 111
Mgr.Shrek
15.03.10,14:47
Dobrý deň,

chcela by som veľmi pekne poprosiť o radu.

V r. 2009 som uzavrela zmluvu o nájme bytu na dobu určitú (1 rok). V marci 2010 mi nájomníci oznámili, že sa sťahujú do iného štátu. Chcem sa opýtať, či ja mám nárok na 3-mesačnú výpovednú dobu alebo nie. ak si nájomníci nevyberú 3-mesačnú výpovednú dobu - mám nárok na 3-mesačné nájomné?

Prosím kto by mi vedel poradiť???

Kedy ste uzavreli nájomný vzťah?
V prípade nájmu uzavretého na dobu určitú končí nájom uplynutím doby nájmu.
Ak však jedna zo zmluvných strán chce skončiť nájomný vzťah skôr, je tam 3 mesačná zákonná výpovedná doba.
Teda: Ak nájom začal napr. v auguste 2009. tak skončí najneskôr v auguste 2010. Vtedy máš nárok na 3 mesačnú výpovednú dobu, alebo nárok na náhradu spôsobenej škody, čo je vlastne to 3 mesačné nájomné.
Ak to bolo napr. v apríli 2009, tak nájom končí v apríli 2010. Tam máš nárok len na nájom do apríla 2010, teda nie tri plné mesiace.
Napíš konkrétne dátumy a pomôžem ti presnejšie.