McMarti
05.10.05,07:43
Prosím o poradenie v tomto zamotanom prípade, mala som zamestnaca prihlasila som ho na základe kartičky ktorú mi predložil (tú mám aj prefotenú) do príslušnej zdravotnej poistovne. Dnes sa mi prihláška vrátila späť že nie je ich poistnecom ale inej poistovne., DOtyčná osoba však už u nás nepracuje nakoľko odišla v skušobnej dobe. Výkazy do poistovne boli posielané na základe toho čo uviedol zamestnanec. Ako mám teraz postupovať??

Ďakujem za každú radu čo majú takéto skúsenosti.
accad
05.10.05,05:58
Ja by som písomne požiadala ZP (ak viete ktorú) o potvrdenie, že je v danej ZP registrovaný a na základe toho poslala do danej ZP všetky oznámenia a výkazy za obdobie, v ktorom bol u vás v pracovnom pomere so sprievodným listom, v ktorom by som im oznámila, že zamestnanec pri nástupe do zamestnania predložil preukaz poistenca ZP xy. ZP xy vám vrátila vami odoslané podklady s tým, že daný zamestnanec nie je poistencom v ich ZP.
V rámci svojej poctivej snahy, by som poslala do ZP xy vašu kópiu jeho neplatnej karty poistenca, ktorú zamestnanec predložil , aby ho vyzvali o vrátenie kartičky, nakoľko dnes spôsobil problém vám, ale v budúcnosti to môžu byť mnohí iní.
DanielaSL
05.10.05,05:59
No ja som mala niečo podobné Ak nevieš v ktorej poisťovni mal správne byť , tak ich skús obvolať a potom urob opravné výkazy do tej kde išli odvody a žiadaj si vrátiť peniaze a potom urob nové výkazy a peniaze uhraď tej poisťovni kde to malo byť. Napíš prípis , že to bolo jeho vinou k tomu . Mne urobil chybu program , kde mi zmenil poisťovňu pri prechode do nového roka a boli v poisťovni veľmi príjemní a ani som žiadnu pokutu alebo penále neplatila. Tiež sa prišlo na to po polroku , keď ten pracovník odchádzal a ja som ho odhlasovala v takej poisťovni , kde vlastne nebol.
Daska
05.10.05,06:05
Neda sa skontaktovat s tym zamestnacom, alebo aj ny tej zlej ZP by mali vediet kde je prihlaseny, ak mal karticku, tak tam volakey byt musel, no a bude treba prerobit mesacne vykazy a aj platby
vladan
05.10.05,06:10
... dnes sa mi prihláška vrátila späť že nie je ich poistnecom ale inej poistovne ....
Ivet, po koľkých dňoch/mesiacoch ti prišla vrátená prihláška? lebo ja som mala ten istý prípad a prihláška mi prišla do 10 dní, čiže som ešte stihla všetko zmeniť a poslať výkazy a odvody do správnej poisťovne ...
McMarti
05.10.05,09:16
dakujem za poradenie

Vladi došlo mi to včera a prihlásený bol v 7/2005
dement
05.10.05,12:59
mne sa to stalo tiez (suma cca 25tis.) a reakcia poistovni:

dovera - (tym som mal odvadzat) nevadi doplatit, poslat opravne vykazy, vsetko o.k. ziadne pokuty

vszp - (ti co mali nase peniaze omylom navyse) - odratajte si to od uhrady, my - ziadny nas zamestanec tam uz nie je poisteny, vratte nam peniaze
1. reakcia - my peniaze nemozeme vratit
2. ked som sa rozculil, ze je to trestny cin ponechat si omylom prevedene peniaze, tak dobre ze nam ich vratia no az po kontrole...takze bola kontrola
3. peniaze vratili