neistá začiatočníčka
10.03.10,12:17
Ahojte,

za rok 2008 som podala DP, ale do výkazu o majetku a záväzkoch som nikde nezapísala hodnotu skladu podľa inventúry 31.12.2008.Teda 0 vo výkaze ku DP, hoci som mala vyčíslenú hodnotu skladu.
Teraz pri inventarizácii za rok 2009 som zistila, že som spravila chybu a nikde to nemám zaevidované v DP, len priložené v účtovníctve ako inventarizácia skladu. Teraz teda nadväzujem na stav skladu pôvodný a vyčísľujem stav k 31.12.2009. Píšem túto finančnú hodnotu podľa inventarizácie vo výkaze majetku a záväzkoch do REZERV??? aj keď som to tam vlani mala v stave 0?
:mad:
ego.mc
10.03.10,15:34
Nie, napíšte skutočné hodnoty aj za minulé obdobie do TOVAR (alebo MATERIÁL).
Zároveň s DP pošlite opravený Výkaz MaZ za rok 2008.
neistá začiatočníčka
10.03.10,22:55
Asi mi to nemyslí, ale fakt potrebujem pomoc-niektoré veci po lopate. Nakúpený TOVAR vo výkaze už predsa mám(tam som mala vyčíslenú hodnotu), takže tá inventarizácia vlastne je už zahrnutá vo výkaze? Myslela som si , že to má byť v rezervách.Keby som to dala do rezerv, bolo by to vlastne zduplované zaevidovanie majetku. Čo vlastne ide do rezerv? Žeby som to vlaňajšie DP mala správne?
veronikasad
10.03.10,23:00
Asi mi to nemyslí, ale fakt potrebujem pomoc-niektoré veci po lopate. Nakúpený TOVAR vo výkaze už predsa mám(tam som mala vyčíslenú hodnotu), takže tá inventarizácia vlastne je už zahrnutá vo výkaze? Myslela som si , že to má byť v rezervách.Keby som to dala do rezerv, bolo by to vlastne zduplované zaevidovanie majetku. Čo vlastne ide do rezerv? Žeby som to vlaňajšie DP mala správne?
Nakúpený tovar máš o výkaze o príjmoch a výdavkoch. Hodnotu inventúry si mala uviesť vo výkaze o majetku a záväzkoch. Ten treba za rok 2008 opraviť - nebude to mať vplyv na DP.
neistá začiatočníčka
10.03.10,23:15
Ja to tam mám:o, ja som ... Až na to , že som dala inventúru v predajných cenách, takže predsa to len opravím. Dáva sa to formou opravného DP alebo len nový výkaz M a Z priložím ku terajšiemu DP za r.2009?
Zita5
11.03.10,06:46
Ja to tam mám:o, ja som ... Až na to , že som dala inventúru v predajných cenách, takže predsa to len opravím. Dáva sa to formou opravného DP alebo len nový výkaz M a Z priložím ku terajšiemu DP za r.2009?

Vyhotovíte nové Opravné výkazy a tieto odovzdáte osobitne za rok 2008 .Čiže neprikladáte k DP za rok 2009.
K DP za rok 2009 pripojíte už Výkazy za rok 2009 , s tým že v týchto výkazoch už bude správna suma , ktorá sa prejaví v kolonke
" Za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie " podľa členenia .